Nejsem žádná potrhlá holka

Beu a její nejlepší kamarády Spencera a Gabea ve škole už od prváku vůbec nikdo nebere. Teď jsou v posledním ročníku a Bea se rozhodne, že s tím musí něco udělat. Vymyslí geniální vzorec na dokonalost, díky kterému se z outsiderů stanou školní hvězdy. Z Gabea je najednou kandidát na předsedu studentské rady a Spencer se konečně začne prosazovat jako talentovaný malíř. Když se na škole objeví nová holka – divoženka Toile – a odloudí Bee přítele, Bea se rozhodne použít vzorec úspěchu i na sebe. Stane se z ní potrhlá, kouzelná, rozkošná Trixie – sen každého kluka. Jenž Trixie není tak dokonalá, jak se zdálo. Experiment dostává trhliny a Bea bude muset bojovat, aby si udržela svoje kamarády, ale i samu sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336502/nejsem-zadna-potrhla-holka-9mp-336502.jpg 4.426
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

I'm Not Your Manic Pixie Dream Girl (2016)

Kniha Nejsem žádná potrhlá holka

Pei8
30.09.2017

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Líbila se mi. Mám ráda knihy u kterých se zasmějete a tady u téhle to rozhodně platí. Trochu jsem u téhle knihy přemýšlela proč se většina lidí chce stát populárními. Co je vlastně špatného na tom nebýt středem pozornosti? No, ale knihu určitě doporučuji.

Eleanor-ka
13.09.2017

Bylo to opravdu vtipné, čtivé, svižné, oddechové, spontánní a svým způsobem zcela dokonalé. Poněkud zvláštní parta outsiderů se na základě matematické nadšenky a jejího tzv. vzorce proměnili v úplně jiné - extrovertní - bytosti, aby lépe zapadli a vyhnuli se tak alespoň v posledním ročníku šikaně. Ačkoliv už po pár stránkách je kniha poměrně předvídatelná, dá se tato nedokonalost v klidu opomenout nenáročným a velmi pěkným dějem, který uměl upoutat, pobavit a zaujmout. Rivalita, středoškolské vztahy, přeměny a na závěr také happyend! Mě se to líbilo, doporučuji.

warca
31.08.2017

Začátek trochu drhnul a celkově mě dost odradil. Ale pak jsem se začetla a každičkou stránku četla jedním dechem.
Bylo to skvělý a celkem originální! Trixie byla vážně vtipná.

blackhorse
27.08.2017

Byla to super knížka. Sice celkem předvídatelná, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ten vzorec byl vážně dobrej. Uplně jsem se do toho příběhu vžila a nemohla přestat. Hrozně mě zajímalo, co zas ta holka provede

andrea4315
29.03.2017

Vydařený pokus o ya romanci s humorem, od začátku víte, kam to spěje, ale napsáno tak čtivě, že jen tak neodložíte. Bea je se svým podivným odtržením od reality vylíčena tak dokonale, že vás to, jak je mimo, ani jednou nerozčílí a naopak jen hltáte, co zas ta holka vymyslí :-).

Nattynecka
20.03.2017

Tahle knížka mě bavila, mám ráda ty příběhy šedých myšek, které najdou krásného prince :) Tady je Bea navíc matematický génius a vymyslí vzorec.. Pak už to začne být vážně zajímavé a nemohla jsem se od toho odrhnout! '
(Ikdyž si myslím, že v tom, jak se změnili, by spíš naopak dostali větší šikanu.. alee dobře :D) Bylo fajn si něco takové přečíst. :)

Autor knihy

Gretchen McNeil
americká

Kniha Nejsem žádná potrhlá holka je: