Nejsem žádná potrhlá holka

Nejsem žádná potrhlá holka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336502/bmid_nejsem-zadna-potrhla-holka-9mp-336502.jpg 4 44 10

Beu a její nejlepší kamarády Spencera a Gabea ve škole už od prváku vůbec nikdo nebere. Teď jsou v posledním ročníku a Bea se rozhodne, že s tím musí něco udělat. Vymyslí geniální vzorec na dokonalost, díky kterému se z outsiderů stanou školní hvězdy. Z Gabea je najednou kandidát na předsedu studentské rady a Spencer se konečně začne prosazovat jako talentovaný malíř. Když se na škole objeví nová holka – divoženka Toile – a odloudí Bee přítele, Bea se rozhodne použít vzorec úspěchu i na sebe. Stane se z ní potrhlá, kouzelná, rozkošná Trixie – sen každého kluka. Jenž Trixie není tak dokonalá, jak se zdálo. Experiment dostává trhliny a Bea bude muset bojovat, aby si udržela svoje kamarády, ale i samu sebe.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

I'm Not Your Manic Pixie Dream Girl , 2016

Knihomolka506
16.09.2022 5 z 5

Bea musí vědět, co nejdřív, co dál se životem. Je v poslední třídě SŠ a kromě výběru vysoké a složitého života, kdy jako jedináček pendluje mezi rozvedenými rodiči, má trable ve škole, ale ne s učiteli nebo chováním. Ona , její přítel a dvojice superkámošů už mnoho let na zdejší škole byli terčem pro žerty a ne moc přívětivá slova od postrachů snad celého vzdělávacího institutu a učitelských mazlíčků. Beatricie chce tento rok pro sebe a Jesse a Gabea se Spencerem, aby vše zlé skončilo. Vyplodí ze svých mozkových závitů něco, za co by se nemusel stydět ani Einstein. Vzorec pro nový image- stanou se někam rázem třídou milovaným, TOP lidmi školy. Jenže Bea nad tím svým novým já vzápětí ztrácí kontrolu...

A.books
17.04.2021 5 z 5

Zábavná oddechová knížka

sydneysage04
06.01.2021 3 z 5

Kniha je vtipná a čtivá, akorát ten ,,geniální vzorec" mi moc geniální nepřipadá. Člověk by měl být sám sebou, přetvařování kvůli popularitě mi připadá zbytečné.

Kacennnka
03.11.2019 odpad!

Jsem zastáncem toho, že by jakákoli kniha měla mít nějakou myšlenku, kterou si čtenář může odnést. Něco do života, nemusí to být ani žádné moudro, ale jednoduše něco, co by v něm mělo zůstat i po přečtení. Tahle kniha to něco sice má, ale dle mého absoutně převrácené. Bea byla příšernou hrdinkou, která se všem motala do života a přestože se možná mohla tvářit, že to děla pro dobro ostatních, vždycky ve výsledku myslela akorát na sebe. A co je nejhorší, všechno se za ni samo vyřešilo a ona se nikdy nemusela vyrovnávat s následky. Druhou věcí, která tahle kniha předává je to, že pokud budete sami sebou, nikdy nebudete oblábení. Nikoho ze tří hrdinů neměli rádi, dokud se neschovali za svou roli a nepředstírali, že jsou někým jiným.

Pei8
30.09.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Líbila se mi. Mám ráda knihy u kterých se zasmějete a tady u téhle to rozhodně platí. Trochu jsem u téhle knihy přemýšlela proč se většina lidí chce stát populárními. Co je vlastně špatného na tom nebýt středem pozornosti? No, ale knihu určitě doporučuji.

Eleanor-ka
13.09.2017 4 z 5

Bylo to opravdu vtipné, čtivé, svižné, oddechové, spontánní a svým způsobem zcela dokonalé. Poněkud zvláštní parta outsiderů se na základě matematické nadšenky a jejího tzv. vzorce proměnili v úplně jiné - extrovertní - bytosti, aby lépe zapadli a vyhnuli se tak alespoň v posledním ročníku šikaně. Ačkoliv už po pár stránkách je kniha poměrně předvídatelná, dá se tato nedokonalost v klidu opomenout nenáročným a velmi pěkným dějem, který uměl upoutat, pobavit a zaujmout. Rivalita, středoškolské vztahy, přeměny a na závěr také happyend! Mě se to líbilo, doporučuji.

warca
31.08.2017 4 z 5

Začátek trochu drhnul a celkově mě dost odradil. Ale pak jsem se začetla a každičkou stránku četla jedním dechem.
Bylo to skvělý a celkem originální! Trixie byla vážně vtipná.

blackhorse
27.08.2017 5 z 5

Byla to super knížka. Sice celkem předvídatelná, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ten vzorec byl vážně dobrej. Uplně jsem se do toho příběhu vžila a nemohla přestat. Hrozně mě zajímalo, co zas ta holka provede

andrea4315
29.03.2017 4 z 5

Vydařený pokus o ya romanci s humorem, od začátku víte, kam to spěje, ale napsáno tak čtivě, že jen tak neodložíte. Bea je se svým podivným odtržením od reality vylíčena tak dokonale, že vás to, jak je mimo, ani jednou nerozčílí a naopak jen hltáte, co zas ta holka vymyslí :-).

Nattynecka
20.03.2017 5 z 5

Tahle knížka mě bavila, mám ráda ty příběhy šedých myšek, které najdou krásného prince :) Tady je Bea navíc matematický génius a vymyslí vzorec.. Pak už to začne být vážně zajímavé a nemohla jsem se od toho odrhnout! '
(Ikdyž si myslím, že v tom, jak se změnili, by spíš naopak dostali větší šikanu.. alee dobře :D) Bylo fajn si něco takové přečíst. :)

2019  77%#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu
2017  81%Nejsem žádná potrhlá holka

Kniha Nejsem žádná potrhlá holka je v