Suziella Suziella komentáře u knih

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Pokud se autor zamýšlel nad tím, jak čtenářům umožnit vcítit se do bezmoci a zmatení hl. postavy, u mě se mu to vydařilo, nebo to tak u mě prostě bylo. Nesčetněkrát jsem se ztrácela a nedokázala zase navrátit. Po dočtení nebylo vše pochopeno.

30.07.2017 3 z 5

Černá kniha tajemství Černá kniha tajemství Fiona E. Higgins

Název knihy Černá kniha tajemství je dokonale vystihující. Děsivé odhalení společnosti. Kniha je pro čtenáře od 10 let, po přečtení bych ji spíše určila starším, jen ti z ní dostanou vše, co kniha skrývá.

30.07.2017 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po přečtení i dalších knih je nejlepší. Líbilo se mi prolínání dějů i námět. Méně zbytečného textu a dobré zpracování psychologie postav.

30.07.2017 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Dojemné, smutné, krásné. Kniha vyvolávající různé myšlenkové pochody. Ilustrace plynoucí s příběhem.. tolik odhalující a zároveň tajemné.

30.07.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Oddechové, místy až vleklé čtení, někdy teda trochu vtipné. Asi jediné, co jsem si z knihy odnesla, je poznání míst vzdálených a způsobu života v té době.

15.06.2017 3 z 5

Mulgarath se zlobí Mulgarath se zlobí Tony DiTerlizzi

Shrnu celou sérii do prvního a posledního dílu.
Byla jsem okouzlena. Ilustrace, nápaditost, rozmanitost.. Úžasné. Celou sérii jsem četla společně s Klíčem.. nedílná součást, která Kroniku Spiderwicků skvěle doplní a ještě o pár chvilek čtení prodlouží. Doporučuji nejen dětem, ale určitě i dospělým.. upustit uzdu fantazii neškodí :)

15.06.2017 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Shrnu celou sérii do prvního a posledního dílu.

15.06.2017 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

První seznámení. Hm.. nevím. Zvláštní, hodně. Nezatracuji, ale zatím odkládám autorovu další tvorbu na neurčito.

22.05.2017 3 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Číst knihu o knihách bylo fajn. Začátek mi nejdřív moc neseděl, postupně jsem se začetla... pak to přišlo a nemohla jsem se odtrhnout. Že toho v knize bylo moc? Hm, to se mi na tom líbilo. Čím víc, tím líp ;) proč by ne!

20.05.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Mám to stejně jako Arianne v komentáři pode mnou. Mučila jsem se s ní dlouho.. přes měsíc. Při výběru jsem se obávala zavádějícího.. Co by.. Potter.. Naštěstí tomu tak nebylo a s Potterem to nemá nic společného!

20.05.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jep! Knihovna byla taky super. Všechny 3 knihy jsou skvěle zpracované, čtivé, nenarazila jsem na nic, co se by se mi nelíbilo a musím jen chválit. Časem si sérii znovu určitě přečtu. Těším se na Povídky podivných.. už čekají v knihovničce, tak snad to též vyjde.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skvělé, opět nápadité!

20.05.2017 5 z 5

Wow.. Srdce zaplesalo. Není nic co bych celé sérii vytkla. Bylo to něžné, krásně napsané. Díky jedné ochutnávce z natáčení jsem se o knihách dozvěděla a musela je ihned mít doma. Přestože si nenechám ujít žádný film od Burtona, tak tento jsem doposud neviděla.. a ani zatím nechci, zkazilo by mi to nadšení ze čtení. Dle vyprávění to prostě není ono.
Patří k mým nejoblíbenějším!

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

S druhým dílem jsem též spokojena. Sic není pokračování, ale i tak je dobře ukončen.. to co jsem potřebovala vědět jsem se dozvěděla!
S radostí se vrhnu i na další díly, snad to s tou angličtinou nějak půjde.
Jen je zde ještě víc chyb než v prvním díle, což mi i dělalo problém se soustředěním se na čtení.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tohle jsem si užila, dokonalý a podrobný popis světů a žijících v něm. Často jsem se nechala unášet v té rozmanitosti krásy. Škoda jen těch chyb.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Slovy nepopsatelně úžasná kniha. Už od první stránky jsem byla pohlcena, a to po celou dobu čtení. Popis postav, okolí, děje a všeho je naprosto skvělý. Skoro jsem to obrečela, když jsem obrátila stránku a tam - konec - tolik nezodpovězeného. Naslouchače nepřekoná žádná jiná kniha... no možná?... možná Faja.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Skvělé zpracováno. V určité fázi mě začala od čtení velmi odrazovat jedna z postav.. najednou ale došlo ke zvratu, kdy jsem měla nutkavou potřebu knihu dočíst. A ten konec, těch posledních pár řádků.. no, co říct!

19.05.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Přečteno za 2 večery.. nikoliv kvůli tomu, že by se od ní nedalo odtrhnout.. ale nechtěla jsem se s ní déle zdržovat. Na mě příliš mnoho lásky. Vcelku kniha není o ničem jiném. Každopádně musím pochválit ilustraci, barevnost knihy a krátké kapitoly/fejetony.

19.05.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nenáročné čtení. Něco mi tam ale chybělo. Nedostavil se očekávaný wow efekt, naopak rozuzlení bylo vcelku očekávatelné a moc mi nepřekvapilo.

19.05.2017 4 z 5

Návštěva bandy rváčů Návštěva bandy rváčů Jennifer Egan

K této knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě. No, asi bych si k ní cestu jinak nenašla. Přečíst ji bylo náročné, dlouho jsem se jí prokousávala.
Často jsem se ztrácela - střídání času, mnoho postav. Občas mě pár stránek opravdu nebavilo, ale i musím uznat.. několik úsměvných chvilek se našlo.

19.05.2017 3 z 5