Mulgarath se zlobí

Mulgarath se zlobí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2743/bmid_mulgarath-se-zlobi-WOT-2743.jpg 4 206 13

Došlo na nejhorší. Dům rodu Spiderwicků je naruby, praprastrýčkova knihovna na cimprcampr a paní Graceová, která celou dobu o válce svých dětí s nadpřirozenými bytostmi nic netušila, je pryč. V koutě se ustrašeně krčí domácí skřítek Náprstníček, který Jareda, Simona a Mallory už na samém počátku seriálu varoval, že přijde pohroma. Obr Mulgarath, který dal v minulém díle pobít trpaslíky a ze smetiště obklopeného skřety chce ovládnout svět lidí, šikuje draky na závěrečnou zteč! Co teď? Nezapomněly děti na poslední trumf? Gryf? Tatínek? Nechte se překvapit! Zrůda se už možná raduje z jisté výhry, ale uvidíme, kdo se bude smát naposled a taky se při tom nasvačí. Nejúspěšnější americký knižní seriál pro děti roku 2004 jde do finiše, takže držme Graceovým pěsti, aby to všechno dopadlo jaksepatří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Wrath of Mulgarath , 2004

niki-chan
08.03.2022 4 z 5

Mně se celá série moc líbila (včetně toho všeho, co ve filmu nebylo). Pravda, že vyvrcholení si hodně čtenářů mohlo představovat jinak, ale za mě spokojenost.

1259
04.12.2021 5 z 5

Tak poslední knížka dočtená. Ještě aby ne, když příběhy jsou krátký, ale za to jsou naprosto super. Zvlášť tady ten poslední díl.

trudoš
26.10.2019 3 z 5

Zklamání. Kdyby nešlo o vyvrcholení série, mávnu nad tím rukou, ale očekávání od závěru celé Kroniky rodu Spiderwicků byla přeci jen trochu jinačejší. To i jednotlivé díly předvedly dramatičtější konce. Třebaže zde dojde ke konfrontaci s padouchy, důvody všeho toho předchozího oddalování vlastně moc jasné nejsou. Výsledek mě akorát utvrdil v přesvědčení, že pentalogie mohla vyjít v jedné knize a dějová osnova by potom působila mnohem konzistentněji. Totiž, ačkoliv jsou ilustrace Tonyho DiTerlizziho naprosto famózní a morální ponaučení předkládané Holly Blackovou v mezích zákona, nic víc v tom jinak není. Samotný finální zvrat je sice zábavný a nečekaný, připomíná však výsek z nějaké pohádky, předělaný do krátkého skeče. Ostatně, proč ne, ale působilo to na mě dojmem, že si autoři prostě jen chtěli zjednodušit práci a vyhnout se plnohodnotnému souboji, který by si ovšem čtenář, hrdinové i protivníci po těch pěti knihách rozhodně zasloužili. Že by jej nabízela následující trilogie?

smardice
06.08.2019 5 z 5

Super vyvedená série pro děti.

mysik612
22.03.2019 4 z 5

Ten konec byl docela překvapivý

Jarmila97
29.12.2018 5 z 5

Skvělá serie knih příběh mě hrozně uchvatila už se těším na druhou sérii doporučuji přečíst při dlouhých zimních večer je to jednoduché odpočinkove čtení :)

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Fantasy konec jak má být, dobro vítězí nad zlem a to ne velkým soubojem, ale úplně malinkým gestem či činem. :)

Suziella
15.06.2017 5 z 5

Shrnu celou sérii do prvního a posledního dílu.
Byla jsem okouzlena. Ilustrace, nápaditost, rozmanitost.. Úžasné. Celou sérii jsem četla společně s Klíčem.. nedílná součást, která Kroniku Spiderwicků skvěle doplní a ještě o pár chvilek čtení prodlouží. Doporučuji nejen dětem, ale určitě i dospělým.. upustit uzdu fantazii neškodí :)

Smrtka92
16.04.2015

Překvapivý osud knihy k závěru a docela i smutné rozloučení v rodině Spiderwicků fakt překvapilo.

knihomolka01
02.11.2014 4 z 5

Pěkný díl, ale ten konec se mi zdál příliš uspěchaný.:)

Karoli282
26.08.2014 5 z 5

Sice se mi první 2 díly líbily nejvíc, ale i tenhle díl je povedený.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Tak poslední díl byl bezvadný, vrátila se do něj akce, která v dvouch dílech předtím trochu chyběla, bylo to napínavé a zábavné. Četlo se to jedna radost.

narwal
23.03.2013 3 z 5

Líbilo se mi to ale lepší je první díl. A mohly by spojit všech pět dílu spojit. Ale jinak dobré :-)