susu susu komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Po přečtení knihy jsem byla šokována a zhnusena tím, co paní Sosnarová prožila. Jenže podezření, že vyprávění o událostech z gulagu je vymyšlené - zřejmě původně jen za účelem získání finanční náhrady, potvrdil Adam Hradilek studií Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Samozřejmě v té době se tam odehrávaly hrozné věci, možná je něco pravdivé nebo přejaté z vyprávění jiných osob, nicméně autenticitu pro mě kniha ztratila. Způsob vypravování a sloh také nejsou bůhvíjaké, proto hodnotím jednou hvězdou.

11.07.2019 1 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

A helemese, parťák Lucien ze Zloby se vrátí.... Jinak pátrání po vrahovi bylo výborné, ale motiv se mi zdál slabší.

10.07.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

No tak...... to se nedělá :( Autor má ale zaručen další příjem.
První díl byl plný zvrácenosti, druhý byl lepší. Pro pochopení děje je ale nutné přečíst napřed Čtvrtou opici. Já jsem si musela v průběhu čtení dokonce zopakovat některé pasáže ze Čtvrté opice, abych byla v obrazu.

08.06.2019 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Líbilo se mi to moc, chtěla jsem dát nejvyšší hodnocení. Jenže od začátku jsem tušila, kdo je pachatelem, což je u detektivního thrilleru špatně. A konec bohužel nepřekvapil. Rozhodně je to ale lepší kniha než prvni tři části série, které u nás zatím vyšly.

20.03.2019 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Takové normální, i když poněkud melancholické, vyprávění o vztazich a lidech méně či více nenormálních.
Pro nejvyšší hodnocení knihy je asi třeba být ve správném věku a správném duševním rozpoložení.

28.01.2019 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Dvě dějové linie byly výborně rozehrány, napětí v knize jsem si vychutnávala, ale propojeni obou dějů na konci bylo podle mě dost slabé. Konec mě prostě zklamal, doufala jsem, že mistr Coben vymyslí něco lepšího.

03.01.2019 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tíživé a beznadějné

30.11.2018 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

MUSELA jsem ji přečíst na jeden zátah. Za spád a napětí si kniha 4 hvězdy zasluhuje. Je poznat, že autor je scénárista - film se mi při čtení odvíjel přímo před očima...sice béčkový, ale napínavý.
A mimochodem kniha má hezký a tematicky výstižný obal, který mě ke čtení přilákal.

25.11.2018 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Kniha je poplatná době svého vzniku, ale ilustrace Heleny Zmatlikové ji katapultuji o dvě hvězdy výše.

14.11.2018 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Výborně. Překvapení na poslední stránce, chvíli nevěříte vlastním očím....... a to se mi líbí. Coben píše vše podle jedné šablony, jak už tady poznamenali jiní, ale zatím mi to nevadí.

11.11.2018 5 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Zatím jsem přečetla tři Griesselovky a tato je rozhodně nejlepší. A pro nás exotické prostředí je přidanou hodnotou knihy.

07.08.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Rozhodně jedna z nejlepších od Sandry. Detektivka a červená knihovna v jednom, ideální pro překonání splínu ;)

29.12.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak takhle si představuji horor. Vynikající, mrazivé, syrové, nezapomenutelné.

28.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přemýšlím, jestli dát nejvyšší hodnocení. Něco mi totiž v knize chybělo. Něco hlubšího, čím by mě příběh dostal do kolen. Je to útlá kniha, která je rozdělena ještě na tři části, ve kterých jsou obsaženy příběhy tři generací. Tím pádem je charakteristika postav plošší, není prostor na detaily a vyprávění mi připadá jak z rodinné kroniky mojí babičky. Některé okamžiky v knize jsou vylíčeny autentičtěji, ale je jich málo. Nicméně příběh je čtivý a zajímavě vystavěný.

27.10.2017 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, laskavé, nostalgické, radostné i smutné. Skvost naší literatury.

16.10.2017 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Hezká dobrodružná pohádka. Nemůžu jinak, než ohodnotit plným počtem. Od autora jsem ještě nic nečetla, ale nákup na zkoušku za pár korun se očividně vyplatil.

13.10.2017 5 z 5

Lest Lest Tone Svetina

Četla jsem kdysi dávno asi v 16 letech a souhlasim s komentářem pode mnou. Pamatuji si, jak mě příběh zasáhl.

08.10.2017 4 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

I když jsem věděla, do čeho jdu, doufala jsem, že na mě dýchne Šumava, kterou mám ráda, a její tajemná atmosféra. Ale dýchl na mě spíš stalinismus s jeho praktikami. Byla to hrozná doba, kterou Kalčík zdokumentoval vlastně paradoxně dobře, i když ze svého vlastního pohledu přesvědčeného komunisty. Jen je nutné být při čtení "v obraze".

05.09.2017 2 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Napínavý příběh přečteny na jeden zátah, ale přeslazeny závěr mi připomněl, ze kniha vyšla v edici Harlequin.

04.07.2017 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Celou dobu jsem myslela, že dám 4 hvězdy, ale po dočtení posledních vět musím ohodnotit plným počtem :) a těším se na pokračování...

03.07.2017 5 z 5