Lest

Lest https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136333/bmid_lest-KS9-136333.jpg 4 5 2

Román slovinského autora Tone Svetiny, založený na částečně špionážní zápletce z období jugoslávského odporu proti německé okupaci. Dívka, jejíž přítel (resp. milenec) je účastníkem ozbrojeného odboje, se stává milenkou německého důstojníka a později je zaměstnána jako tlumočnice, pracuje ve prospěch partyzánského hnutí a je svědkem válečných hrůz (akce proti civilnímu obyvatelstvu, protipartyzánské akce). Postupně dospívá ke zjištění, že její přítel (milenec) zradil a ve skutečnosti pracuje proti partyzánům. Některé části knihy jsou poměrně přesným popisem skutečných epizod německé okupace Jugoslávie, nelze vyloučit, že by kniha mohla být napsána na základě zkušeností autora...... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Naše vojsko

Ukana , 1968

susu
08.10.2017 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno asi v 16 letech a souhlasim s komentářem pode mnou. Pamatuji si, jak mě příběh zasáhl.

smrdutka
08.06.2017 4 z 5

Čteno během dospívání v náladě Remarqueů, Rollandů, Greenů,... utkvěla mi v paměti a v srdci tak, že na ni nedávám ani dnes dopustit a musím ji v knihovně mít a občas na ni alespoň pohledem zabloudit. Jedna z mála knih, u kterých jsem brečela.