susen9085 susen9085 komentáře u knih

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

Úžasná kniha, která i přes své stáří stále nabízí kvalitní myšlenky a pohledy na psa, jako takového. Rozhodně doporučuji!

02.04.2024 5 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Velice doporučuji, pokud jste otevřeni změnám a zajímá vás seberozvoj.
Příjemné čtení s moudrými myšlenkami, které zároveň rychle uteklo :D.

13.03.2024 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Úžasná kniha pro každého, kdo se byť jen minimálně zajímá o popkulturu.
Skvěle vystavěný svět s uvěřitelnými postavami a jejich příběhy.
Prosím nenechte se ,,zastrašit" kvalitou filmu, v žádném případě nedosahuje kvalit knihy, natož aby dostál původnímu příběhu.
Film jsem zkoušel rozkoukat 2x ale nepovedlo se mi ho dokončit, raději jsem se vrátil ke knize. Všem doporučuji udělat to samé.

09.03.2024 5 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Velice čtivé dílo s plno zajímavými a inspirativními myšlenkami unitř. Důvodů k naději je v knize nespočet, doporučuji každému, komu není život lhostejný.

17.02.2024 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Úžasná kniha, jak jinak, když se jedná o dílo Krále hororu. Nenechte se prosím odradit vysokým počtem stránek, jelikož to opravdu stojí za to.
Nespočet postav, které mají do detailu propracovaný příběh, díky čemuž si je budu ještě dlouho pamatovat.

16.02.2024 5 z 5

Kočka a město Kočka a město Nick Bradley

Milé čtení, avšak jsem rád, že je za mnou. Upřímně jsem čekal od konce něco víc, nějaké vysvětlení různých spojitostí a jevů
Nicméně doporučuji přečíst, pokud vás zajímá téma Japonska a každodenního života v něm.

09.02.2024 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu řadím k těm lepším, ačkoliv jsem měl s pár pasážemi problém (,,zbytečné natahování děje, zdlouhavé popisy,), celkový dojem je pozitivní.

09.02.2024 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Neskutečně poutavý příběh!
Postavy uvěřitelné a svět se zdá promyšlený. Jsem velice spokojen, těším se na čtení dalšího dílu :D.

23.01.2024 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Velice milé čtení, vizuál nádherný a slova hluboká a smysluplná.

17.01.2024 5 z 5

Psi: Signály a emoce Psi: Signály a emoce Katja Krauß

Knihu doporučuji naprosto KAŽDÉMU, kdo to se psy myslí vážně. Tato publikace u nás nemá obdoby, a to jsem již slušnou řádku kynologických děl přečetl.
Nebojte se její hmotnosti, převážně jde o fotografie s krátkými popisky, které vysvětlují dané psí emoce.
Opět VELICE DOPORUČUJI, Bible psí etologie!

17.01.2024 5 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Z knihy jsem měl zpočátku nevalný pocit, jelikož popisem mě vůbec nezaujala. Ovšem první půlka knihy byla opravdu skvělá a chytlavá, což už bohužel nelze říci o zbytku knihy. Zde se příběh měl paradoxně zrychlit a být zajímavější, mně však připadal zamotaný, postavy příliš nesympatické a to nemluvě o H.H.. Závěr jsem opravdu nečekal, avšak pravda, jež vyšla najevo, mohla dle mého být odhalena jedním rozhovorem, nikoliv několika sezeními u psychologa a zběsilou pátračkou po důkazech.

07.01.2024 4 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Naprosto skvělá kniha!
Již mám za sebou několik literálních děl o seberozvoji, efektivitě a samozřejmě návycích, ale Atomové návyky jsou nepřekonatelné. Doporučuji opravdu všem, i lidem, kteří jsou již ,,znalí" seberozvoje a ,,dostatečně" efektivní.
Také mi velice pomohlo číst kapitolku denně, aby se mi informace lépe rozležely v hlavě, než kdybych ji celou přečetl za den/ dva.
Určitě nečtu naposledy a jako jednu zmála knih ji nepošlu dál.
Jedním slovem OBOHACUJÍCÍ!

19.12.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Zprvu mi dílo přišlo jako další hloupá nezajímavá romance, avšak vytrval jsem a dobře jsem udělal.
Kniha má opravdu moc co nabídnout, příběh není nikterak neobvyklý, avšak zajímavý a chytlavý.
Doporučuji naprosto všem!

12.11.2023 5 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Velmi rychle přečteno, manga neurazí, člověk se u toho zasměje, ale nic hlubšího od prvního svazku nečekejte. Zatím mně série neoslovila

19.09.2023 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Neskutečná bomba, ostatně jako každá Kingova kniha. Oceňuji neskutečný talent vytvořit úžasný svět s příběhem, který by skvěle obstál i bez zařazení do hororů. Nádhera

24.08.2023 5 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Další skvost od pana Vojtka. Souhlasím, že je kniha méně humorná, než předchozí Vztahy a mýty, což ale neznamená, že by zde humor úplně chyběl, právě naopak. Kniha se více orientuje na naučnou literaturu, než komedii, což je myslím hlavní účel knihy, informovat lidi, ne je pobavit.
Doporučuji i těm, co nečetli předešlou knihu, avšak kombo přečtení obou knih je neskutečná nálož!

08.08.2023 5 z 5

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Velice přínosná kniha, kde autor bravůrně vysvětluje teorii na poutavých a pochopitelných příkladech ze života. Doporučuji všem, ať už chcete něco změnit, či ne.

06.08.2023 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Neskutečně potavý příběh! Zpočátku mi požitek z nového světa plného úžasných daemonů kazila hlavní hrdinka. Zdála se být dalším nevychovaným frackem, který si to však může dovolit, jelikož je to ten CHOSEN ONE . Nemohl jsem být dál od pravdy. Lyra se v průběhu knihy krásně a přirozeně mění, díky prostředí, které jí nutí rychle dospět a zapomenout na bezstarostné dětství. Tempo se zrychluje a neustane až dokonce knihy, prostě nádhera!
Velice si cením dospělých témat a ,,brutality popsaných v této knize pro děti. Smekám.

04.08.2023 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Těžko se ubráním srovnání knihy s filmem, jelikož knihu jsem četl až jako druhou v pořadí. Nicméně mě mile překvapila. Dle mého je o malinko lepší než film, který však nepokládám za nijak skvělý, či unikátní.
Příjemné čtení na dva dny, ke kterému už se nejspíš znovu nevrátím.

04.08.2023 2 z 5

Ateliér špičatých klobouků 1 Ateliér špičatých klobouků 1 Kamome Širahama

Krása střídá nádheru! Milý a přesto úžasný začátek nového fantasy příběhu. Zapomeňte na Pottera, TOHLE je pravá magie a hlavně je promyšlená, tak jako celý její svět!

02.08.2023 5 z 5