Život se psem není pod psa

Knížka rakouského lékaře a zoologa, v níž vypráví s humorem o svých dlouholetých zkušenostech s chovem psů. Kniha je doplněna autorovými ilustracemi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30152/zivot-se-psem-neni-pod-psa-30152.jpg 4.337

So kam der Mensch auf den Hund (1950)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Granit

LideCtete
09.03.2017

"nejlepší pes je čuba"

Sourire
07.03.2017

Každodenné postrehy a príbehy zo života psov. Nahliadnutie do ich správania, komunikácie, spolužitia s inými tvormi a spolužitia s človekom. Podané s láskou, nadhľadom a humorom.

bubka
09.09.2016

Konrád Lorenz je zvířecí etolog, je zakladatelem tohoto vědního oboru a je za tento svůj čin hodnocen Nobelovou cenou, takže srovnávat jej s Herriotem je poněkud mimo mísu.

Je to opravdu velmi dobrá populárně naučná kniha, kde smyslem není pobavit, nebo nejen pobavit, ale hlavně poučit.

Konrád Lorenz se při tom zabýval psy možno říci okrajově, jeho láskou byly husy a jejich chování, ale ukázal nejen zvláštnosti v chování psů, zvláštnosti z našeho hlediska, ale ukázal i v této knize, jak blízko mají k sobě živí tvorové, tedy i lidé a psi. Kniha je stále jednou z nejlepších ve svém oboru.

Kautokeino
29.07.2016

Výsledky současného etologického bádání jsou už poněkud dál, přesto je dobré si tuto knihu přečíst. Etologie byla tou dobou na počátku a Konrád Lorenz svou knihu pojal velmi osobně a to se týká i ilustrací.

medvedice3
08.02.2016

Postřehy a příhody o životě psů ze života s mnoha psy. Podobných však najdeme od více autorů, počínaje J. Herriotem. Od zoologa, ale hlavě etologa jsem očekávala více než jen ty historky.

radek0686
29.06.2015

Spousta opravdu milých postřehů, měla by být povinnou četbou pro všechny pejskaře ...

Janie1989
03.11.2014

kniha je zajímavá a je v ní spousta postřehů, ale četla se mi těžce a nepřišla mi nijak extra zábavná nebo vtipná jak se na první pohled zdálo.

Olia
10.08.2014

miluju psy a miluju Lorenze.. :-))

Neri
13.07.2013

Jako člověka, který celý svůj dosavadní život prožívá se psy a raduje se z jejich přítomnosti, mě tato kniha nadchla, potěšila i pobavila. Krásné a vřele doporučuji k přečtení i těm, kteří se chystají pořídit si psího parťáka a třeba nevědí, které plemeno by pro ně bylo ideální.

mangosss
06.02.2012

nadherna knizka o zivote se psy...moc pekne a vtipne napsane

psi etologie psi - chování, etologie člověk a zvíře člověk a pes

Konrad Lorenz

Konrad Lorenz