SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Třetí díl je rozhodně nejlepší z celé trilogie. Řadím se k té menšině, která Temnyje nemusí a naopak mám moc ráda Mala. Takže konec mi naprosto vyhovuje. Také vysvětlení umocňovačů se mi moc líbilo. Jen mám pocit, že se autorka v řešení Mala trochu inspirovala viteálem z Harryho P.

15.02.2024 4 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Tuhle knihu hodnotím jako slabší střed. Neurazí ani nenadchne. Pohled novinářů je určitě netradiční téma, ale postavy jsou takové ploché a jejich činy jsem jim ani moc nevěřila. A láska na konci přišla taky jen tak mimoděk. Škoda

07.02.2024 2 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Knihy na podobné téma vždycky srovnávám se Slavíkem, který je pro mě nej. Tahle se mu sice nevyrovná, ale 5 hvězd si stejně zaslouží. Už jenom tím, že má základ v opravdovém hrdinovi. Příběh Josefa, Hany, Michaela a Elke si budu dlouho pamatovat.

02.02.2024 5 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Bohužel i já se přidávám k těm, které kniha zklamala. Je rozhodně lepší než Králova dcera. Tady je Alžběta mnohem ráznější a uvěřitelnější. ALE ten překlad, ten místy působí, že překladatel použil google a nebo náhodný generátor slov. Nehledě na záměny osob během vyprávění a dialogů. Také mi vadila chyba v letopočtu v rodokmenu na začátku. Prostě se to nepovedlo.

26.01.2024 2 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné povídky Alexandr Isajevič Solženicyn

Autorův styl psaní mi vůbec nesedí. Donutila jsem se knihu dočíst, ale již nikdy víc...

15.01.2024 1 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

(SPOILER) Kniha měla do půlky velký potenciál. Ale ve druhé vyprchal vlivem mnoha postav. Když už spisovatel rozepíše tolik příběhů, měl by je dokončit. Moc mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, co se stalo s druhou ztracenou sestrou, jak to dopadlo s Rossovými a hlavně nechápu, proč se autorka mořila s postavou Liny. A i těch vlků bylo málo...

11.01.2024 3 z 5

Synové a vojáci Synové a vojáci Bruce Henderson

Nevěděla jsem, že tito úžasní muži existovali. Možná by ve výuce dějepisu měly osnovy věnovat více místa takovým hrdinům než australophitecovi. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a při bitvě v Ardenách jsem byla ztracená úplně, ale i tak dávám plný počet *.

07.01.2024 5 z 5

Sestry od majáku Sestry od majáku Gill Thompson

Původně jsem myslela, že by kniha mohla být podobná Slavíkovi, ale slibný začátek vystřídal průměrný střed a slabý konec.

20.11.2023 2 z 5

Královnina sokyně Královnina sokyně Carolly Erickson

Příběh královny, její dvorní dámy a Roberta Dudleyho znám z pohledu Alžběty. Tato kniha je psána z pohledu Letticie. Mohlo to být zajímavé, ale nelíbilo se mi, že je Alžběta vylíčená jako hádavá, nešikovná a ošklivá hysterka a Letticie skoro jako světice.

10.11.2023 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Legrační to bylo, to je pravda, ale asi mi moc vadil ten lehce pornografický začátek.

01.11.2023 3 z 5

Odpusť nám jejich viny Odpusť nám jejich viny Věra Fojtová

Námět knihy se mi líbil, ale zpracování vůbec. Postavy mi přišly takové ploché.

17.10.2023 3 z 5

Dlouhý let domů Dlouhý let domů Alan Hlad

(SPOILER) Poštovní holub, který létá sem a tam, dokud na to má sílu a dva zamilovaní jej potřebují, to je jako pohádka od Ovčí babičky. Ale je to romance a ne román a proto dávám o jednu * víc.

09.09.2023 4 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Příběh Paula byl moc pěkně vymyšlený a také se mi líbil způsob, jakým se ho George postupně dozvídal. Ale veliký problém mám s tím, jak se George změnil na konci života. To je opravdu těžko uvěřitelné.

09.09.2023 3 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

(SPOILER) Bohužel, mě kniha nezaujala. Líbily se mi pasáže, kdy se jí dvoří Jindřich a potom manželství s Tomem. Jinak to bylo takové neslané nemastné. A co mi opravdu vadilo, byla ta část, kdy je královou a je v ohrožení kvůli své víře. Pro mě je to nejslabší kniha celé série.

14.08.2023 2 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Prvních padesát stran jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. No, donutila jsem se, ale vůbec jsem si čtení neužívala. Samotný příběh se ztrácí ve fantazii hlavního hrdiny, Posledních deset stran mi dojem troch vylepšilo, ale do dalších autorových knih se nepustím.

27.07.2023 2 z 5

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Děj byl podle mě zdlouhavý a ani Philovy hlášky to nezachránily.

24.04.2023 2 z 5

Julius Caesar Julius Caesar William Shakespeare

Dočetla jsem, ale vůbec mi to nechutnalo... Bylo to takové ukecané.

16.04.2023 1 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra William Shakespeare

Kniha se mi nelíbila. Nevím, jestli to bylo překladem (četla jsem hodně staré vydání) a nebo jednáním a charakterem postav. Kleopatra byla vylíčená jako hysterická manipulativní paní, která se na konci diví, jak to mohlo takhle špatně skončit. A Antonius se chová jako chtíčem zaslepený starý kozel, který se aspoň ničemu nediví...

16.04.2023 1 z 5

M jako máma M jako máma Eleanor O'Reilly

Kniha se mi nečetla dobře. Nějak jsem se ztrácela ve všech těch myslích

13.03.2023 2 z 5

Kainovo dědictví Kainovo dědictví Charlotte Lyne

Mě kniha velmi zklamala. Většinou už při čtení prvních 100 stran poznám, jestli mě příběh bude bavit nebo ne. Tady je první půlka pěkná, čtivá, tajemná, ale druhá půlka nestojí za nic. Pokud autorka chtěla čtenáře udržovat dlouho v napětí, tak u mě se to nepovedlo. Jen mi bylo ke konci jedno, jak to s postavami dopadne.

07.03.2023 2 z 5