SugarDolly SugarDolly komentáře u knih

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Zajímavá forma "filosofického" cestopisu, protkaná pozoruhodnými postřehy vnímavého autora. Určitě stojí za přečtení, byť dnes už je Amerika úplně jiná.

21.01.2019 4 z 5

Popraviště Popraviště Čingiz Ajtmatov

Huuustýýý ... Při čtení mě fakt mrazilo. Nesmírně výstižná kniha, která nenechá člověka lhostejného.

19.01.2019 4 z 5

Lužinova obrana / Pozvání na popravu Lužinova obrana / Pozvání na popravu Vladimir Nabokov

Oba kusy jsou skvělé. Ovšem pozvání na popravu mě chytl víc. Nelze mu upřít zřetelnou inspiraci kafkovským stylem, ovšem i tak je originální Nabokov. Prostě lahůdka. Jeden z mých top oblíbených autorů.

19.01.2019 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kontroverzní a na svou dobu šokující kniha. Příběh je naprosto šílený, ovšem Nabokovův psychologický ponor je famózní.

19.01.2019 4 z 5

Soudce a jeho kat Soudce a jeho kat Friedrich Dürrenmatt

Výborně napsaná, nesmírně chytlavá kniha, která má kromě prvoplánové zápletky i hlubší ponor. Zase jeden z klenot pera jednoho z nejlepších literátů 20. století.

19.01.2019

Pád Pád Friedrich Dürrenmatt

Famózní čtení. Téměř dokumentární popis krystalicky čisté politické manipulace, tak typické pro elitní establišment totalitních režimů. Příběh není narušen žádnými příkrasami, od začátku do konce jde pouze o moc a přežití. Jakékoli etické hledisko nemá v jednání postav vůbec žádné místo. Geniální kniha.

19.01.2019 5 z 5

Tisíc a půl dobrodružství Tisíc a půl dobrodružství Richard Halliburton

Krásná kniha, četla jsem ji jako mládě. Probudila ve mně dobrodruha :)

18.01.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Jsem asi divná nebo jiná ... ale mě tahle kniha k smrti nudila. Asi bych se měla nechat vyšetřit :)

17.01.2019 1 z 5

Myslící srdce Myslící srdce Etty Hillesum

je určitě dobře připomínat si absurdní zvrácenost války a všeho zlého co s ní souvisí ...

17.01.2019 3 z 5

Zahrada: Lovec Zahrada: Lovec Jana Richterová

Dlouho jsem váhala, zda je tato kniha projevem fenomenální fantazie ... nebo je to spíš slátanina. Ve výsledku se kloním spíš ke druhé alternativě, byť určité řemeslné kvality tomu nelze upřít.

17.01.2019 2 z 5

Zítra už bylo Zítra už bylo Jiří Raichl

Tahle knížka mě moc překvapila, protože jsem od ní fakt nic nečekala. Dostalo se mi to do ruky náhodou. Začetla jsem se do toho na první našlápnutí a nešlo se odtrhnout. Vtipné, originální, s nečekaným rozuzlením zápletek jednotlivých příběhů. Zajímavé byly i úvahy na spirituální témata.

17.01.2019 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Famózní kultovní záležitost, nesmírně chytře napsaná originální alegorie. Výstižně analyzuje principy, na nichž funguje konstrukce totalitní moci a mechanismus její stabilizace (pokud možno na věčné časy a nikdy jinak). Výstižné je rovněž i konečné vyhnání establišmentu - tak to totiž zatím vždycky dopadlo (naštěstí). Krásné jsou ale i epizodické niternější sondy do lidské povahy, do postojů vůči vládnoucímu zlu.

17.01.2019 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Zajímavý příspěvek na kontroverzní téma. Popravdě řečeno v sobě stále hledám upřímný, pravdivý a odpovědný postoj k problematice migrace ...
Každopádně se jedná o silnou reflexi bezútěšné situace v Sýrii. To si tady vůbec nedovedeme představit, co tam lidé prožívají ...

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Precizně napsaný thriller, ušitý dle osvědčené šablony. Nic objevného, příjemná oddychovka.

17.01.2019 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Agatha se nikdy neochodí, byť zrovna tahle kniha se poněkud vymyká jejímu mainstreamu. Rozhodně jsem to přečetla s chutí.

Den přizpůsobení Den přizpůsobení Chuck Palahniuk

Pěkná, čtivá, vtipná kniha, dobře ironická.

Alžběta a Marie Alžběta a Marie Jane Dunn

Detailní analýza historických skutečností. Určitě zajímavé pro každého, kdo se chce něco dovědět o střetu Tudorovců se Stuartovci.

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Žádná hitparáda, přišlo mi to nijaké, rozbředlé ... spíš zklamání

17.01.2019 2 z 5