Tisíc a půl dobrodružství

Tisíc a půl dobrodružství

Příběh studenta, který se rozhodne procestovat svět a zastavit se na některých zajímavých místech trochu jinak, než jak jsou popsána v turistických příručkách. Z anglických originálů The Royal Road to Romance, 1925, The Glorious Adventure, 1927, New Worlds to Conquer, 1929, The Flying Carpet, 1932, a Seven League Boots, 1935 (vydaných nakladatelstvím The Bobbs-Merrill Company, Indianapolis, 1925, 1927, 1929, 1932, 1935) vybrala Vlasta Dvořáčková. V tomto souboru vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32883/tisic-a-pul-dobrodruzstvi-4UU-32883.jpg 4.731

The Royal Road to Romance (1925)

Literatura světová, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Odeon

Marekh

Kniha se mi líbila.

Obdivoval jsem autora, že se vrhnul do tolika nebezpečí, při kterém mohl zemřít. Procestoval Alpy na slonu, proletěl letadlem Saharou, skočil do studny smrti v Mexiku v Yucatána, nechal se uvěznit na Ďábelských ostrovech a zažil mnoho jiných dobrodružství.

Jak jsem se dočetl v knize, někteří kritikové mají následující výhrady: v jeho knihách se vyskytuje jistá povrchnost, občas má přezíravost vůči prostým lidem a "domorodcům", ne vždy uměřená snaha být originální a má charakteristický sklon k bombastickému přehánění (superlativa, velká slova). No jo, kritici...

Každopádně kniha je čtivá a pokud někdo nečte cestopisy a chtěl by vyzkoušet nějakou knihu, myslím si, že je to vhodná volba jako v mém případě.

emma24
08.10.2017

Já jí říkám "Kniha snů a míst, kam se nikdy nepodívám". Přesto je poutavě napsaná, chytne snad každého a troufám si napsat, že i absolutního necestovatele.

babicka_amalka
13.02.2017

věru inspirativní "cestopis"!

Ikkju
30.01.2014

Dobrodružství tohohle chlapíka jsou na hranici uvěřitelnosti i zdravého rozumu, jeho styl psaní ale vylučuje, že by si vymýšlel nebo byl nepříčetný... Ta jedna polovina v rozdílu oproti dobrodružstvím tisíce a jedné noci je tu myslím symbolem toho, že pohádky ve vší kráse i drsnosti lze snést na tenhle svět.. Ikdyž za jakou cenu.