Alžběta a Marie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sestřenice, rivalky, královny. Vynikající životopisné dílo zobrazuje vzájemných vztah dvou významných postav světových dějin – Alžběty I. a Marie Stuartovny, královen vládnoucích na jednom ostrově, jež se nikdy nesetkaly, a přesto měly zásadní důležitost pro osudy té druhé. Odlišné svými povahami, přístupem k manželství i panování měly jedno společné: musely si uhájit své místo ve světě ovládaném muži....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59532/alzbeta-a-marie-59532.jpg 4.923
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Elizabeth and Mary, cousins, rivals, queens, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Alžběta a Marie

Přidat komentář
AnnaR.
10.10.2020

Velmi čtivé, velmi zajímavé.

ondra2
16.12.2019

Srozumitelně a přehledně podaná historie vzájemných vztahů mezi oběma královnami. Marie přes pohodlné dětství a rané mládí ve Francii, kralování ve Skotsku došla na popraviště. Alžběta pak přes relativně skromný život a hrozbu popraviště v mládí dosáhla pozice respektované panovnice. Sama pak umožnila synovi Marie to, čeho jeho matka marně snažila docílit celý život.


Matevi
12.08.2019

Úžasná. Přečtěte si:)

SugarDolly
17.01.2019

Detailní analýza historických skutečností. Určitě zajímavé pro každého, kdo se chce něco dovědět o střetu Tudorovců se Stuartovci.

Soofi
04.12.2015

O něco méně čtivější než Marie Stuartovna Stefana Zweiga (která se ovšem pohybuje spíše na pomezí historického románu) o to rozsáhlejší a historicky věrnější. Je zde vše, co byste chtěli vědět o vztahu těchto dvou královen a jeho historických kulisách - nesporně příběh, který stojí za to vyprávět i zdokumentovat.

jakafe
17.09.2015

Povinná kniha pro každého, kdo se zajímá o historii renesanční doby či o osobnost anglické královny Alžběty Tudorovny či skotské královny Marie Stuartovny. Obě ženy spojovalo a zároveň rozdělovalo tolik... Biografie je velmi obsáhlá, tím spíš oceňuji přehlednou chronologii událostí uvedenou na začátku knihy. Vřele doporučuji!

jarka80
22.04.2013

Opravdu velmi podrobný životopis obou královen. Jsou zde názorně popsány všechny souvislosti a vztahy.