Storm5007 Storm5007 komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh, ze kterého mi běhal mráz po zádech. Autorka dokonale vykreslila atmosféru a emoce v této knize. Ponurost, bezmocnost, strach, láska to vše mi bralo dech, tak skvěle to bylo v knize zpracováno. Příběh je sice smyšlený, ale s vědomím, že takový životní osud zakusilo nespočet lidí i ve skutečnosti, je pocit beznaděje ještě větší.
Ke konci knihy jsem plakala tak, že jsem měla co dělat, abych ji dočetla, písmenka jsem viděla úplně rozmazaně. Knihu rozhodně doporučuji a jsem zvědavá na další tvorbu této autorky. :oD

08.03.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak to byla jízda!!! Kniha se četla úplně sama, vůbec jsem se nemohla odtrhnout a podařilo se mi jí "zhltnout" během dvou dní. Takto detailně popsanou práci agentů FBI v rámci vyšetřování jsem snad ještě nečetla a to mám opravdu načteno. Příběh byl výborně rozpracován a neměla jsem vůbec dojem, že by někde pokulhával a já se nudila. S charaktery postav jsem spokojená, Sayer mi seděla, byl mi moc sympatický Vik a hlavně tam nechyběl namyšlený agent, jehož ego bylo velké jako zeměkoule :oD. Když jsem si přečetla čím si v životě prošla autorka bylo mi jasné, proč je tato kniha tak komplexní a dává smysl. Nejsou tam věci u kterých se musíte pozastavit zda je to vůbec možné. Nemůžu se dočkat další knihy od Ellison a tuto knihu vřele doporučuji. :oD

01.04.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Cítím se jako bych se stala "opět" obětí marketingových triků. Asi čím horší kniha tím musí být silnější kampaň, jinak by se nic neprodalo. Začátek knihy "asi tak do 185 strany :oD" byl utrpení, knihu jsem chtěla 3 x odhodit nejlépe do vulkánu sopky. Vydržela jsem a dokonce jsem si i říkala, že už se kniha začíná rozjíždět. Ale rozjela se asi na 20ti stranách a pak už jen obsahovala text zmatených a příliš přehnaných situací.
......................SPOILER..............................................

Profesor bioinformatiky, který kde kopne tam najde mrtvolu - autor si mohl více pohrát s objevováním těl. Mě přišlo, že v takovém počtu mrtvol není ani možné, aby se nikdy žádná mrtvola neobjevila už dávno a jen si tak čekala na geniálního Thea.
Přijde mi, že hlavní hrdina byl více zmlácený a zraněný než zdraví. Jeho nasazení při hledání "šelmy" by asi normální člověk moc nezvládal. Ale Theo se držel statečně a dál pátral po sériovém vrahovi. Navíc měl štěstí, že je zřejmě mimo biologa také lékař, "ajťák", řidič sanitky a také určitě umí výtečně vařit, plést, háčkovat, malovat krajinky a nakládat okurky. Postava je v rámci jeho schopností velmi přeplácaná. Co mě, ale na knize zklamalo nejvíce je odhalení vraha. Tento žánr (alespoň já) čtu pro to, že mě baví přemýšlet kdo je vrahem, jaký má motiv, jak vše provedl a to ještě před tím než mi to autor sám prozradí. Ale snad NIKDE jsem nečetla, že by byl vrahem někdo, kdo v příběhu nesehrál ani tu nejmenší roli. Autor se nezmínil, že někdo takový existuje. A najednou se dozvíte, že ten nikdo kdo neexistuje je vrah.
Knihu nedoporučuji. Pro mě ztráta času.

29.01.2019 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Kim opět nezklamala. Kniha byla napínavá a téma unesených dětí vždy působí dost děsivě. Čtete a doufáte, že vše bude v pořádku, ale nikdy nemůžete dopředu vědět jak autorka zpracuje finále knihy. Určitě doporučuji, četla se jedním dechem. Jsem zvědavá na další díl. Zatím mě ani jedna kniha z této série nezklamala. :oD

03.01.2019 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opět výborná kniha, nechápu, kde autorka chodí na ta témata o kterých je potom schopna napsat celou knihu. Téma a hlavně motiv činů v této knize je opravdu ojedinělý, prostě něco co tu ještě nebylo a to je v dnešní době, kdy najít dobrou knihu je někdy problém opravdu tvrdý oříšek. Tento díl mi, ale o proti dvěma předchozím připadl nejslabší, není tu tolik akce. Ale i tak se jedná o velmi povedené pokračování této detektivní série. Jsem zvědavá na čtvrtý díl a knihu (i celou sérii) musím doporučit :oD

12.04.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nevím co napsat dřív. Velice slibně se rozvíjející detektivní série. Sympatické postavy hlavních vyšetřovatelů, propracovaný děj, napětí, má oblíbená skotská vysočina, to je kombinace, která mě dostala. Knihu jsem si užila, doslova jsem ji zhltla. Moc mě bavila. Někdy jsem při událostech, které se v knize udály nemohla uvěřit, že autorkou je žena. No vzhůru k druhému dílu Luc Callanach už čeká, knihu doporučuji :oD

12.04.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Kdybych měla možnost tak těch hvězd dám DESET!!!, nejlepší kniha s celé série o Kim. Strhující, nedalo se odtrhnout. Ten konec byl srdcervoucí, knihu jsem dočetla včera a nějak se z toho nemůžu pořád vzpamatovat. Angela je prostě BOŽÍ, s nedočkavostí čekám na další pokračování. :oD

25.03.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

No teda, nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Jak se v knize objeví příběhy čtené z deníku, tak si mě kniha okamžitě získá. Střídání děje ze současnosti a vyprávění z deníku nemělo chybu. Kniha je velmi čtivá, vždy končí něčím napínavým a já se prostě nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá na druhý díl, je tam značný příslib, že se bude jednat o mou oblíbenou knižní sérii.

--------SPOILER---------------------
Naprosto mě dostaly první dvě věty z deníku Bishopa.
"Hned zpočátku bych rád vyjasnil několik věcí. Tohle není vina mých rodičů"
To je od autora velice vtipné, zvlášť když už znáte narušenou psychiku Bishopových rodičů. Knihu doporučuji :oD

04.10.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Dlouho jsem na vydání dalšího dílu čekala a nezklamal mě. Opět propracovaná kniha, ve které je výborně popsaná práce vyšetřovatelů. Znovu je tu posun v charakterech kolegů z Kimina týmu i jí samotné.

Knihu doporučuji. :oD

05.08.2019 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kniha je skvělá. Četla se velmi rychle, děj se stupňoval a nebylo tam jediné nudné místo. Postavy detektivů jsou sympatické a mají propracované charaktery. Příběh je promyšlený a moc se mi líbil.
I když jsem přišla na zápletku docela brzy, čtení knihy mi to nezkazilo. Jsem moc zvědavá na další knihu z této série. Určitě doporučuji :oD

31.10.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Nemohla jsem dát jiné hodnocení než 5 hvězdiček. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Charaktery postav jsou věrohodné a u všech jsou uvěřitelné. Nestalo se mi, že bych v knize narazila na nezajímavé místo. Děj ubíhal plynule a postupně gradoval. Konec byl velmi překvapiví a neočekávaný. Určitě knihu doporučuji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. :oD

28.09.2018 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Kniha se četla dobře, druhý díl bez problémů navázal svou kvalitou na díl první. Jude i Uriah jsou mi sympatičtí. Škoda jen, že jsou knihy tak tenké, myslím že se oba díly daly více rozpracovat například by tam mohlo být více "té" detektivní práce a zápletek. :oD
Jediné co mi úplně nevyhovovalo, bylo to množství obětí a také dle mého názoru provedeny zbytečně brutálně.

----------------SPOILER-----------------------------------
Do dalšího dílu se nám otevřelo zajímavé téma, a to nevlastní bratr Jude. Doufám, že spolu budou mít dobré vztahy. Vypadá to, že by mohla mít Jude zase nějakou blízkou osobu. Přejme jí to. :oD

17.04.2020 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další báječná kniha, opět přečteno závratnou rychlostí a teď už jen napjatě čekat na další díl.
-----------SPOILER-------------------------
Aktuální téma, až mi občas běhal mráz po zádech. Ze začátku jsem si říkala, že mě nebude bavit rozdělení týmu a byla jsem trochu zklamaná, ale kniha je tak dobře napsaná, že mi to ve skutečnosti nevadilo vůbec. Děj se nakonec prolnul všemi zúčastněnými v příběhu a konec knihy byl opět napínaví k zbláznění. Super :oD

03.04.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha mě nezklamala stejně jako první díl. Moc mě bavila. Sympatický je celý tým detektivů, který je v knize velmi dobře zpracován jak charakterově tak dějově. Příběhem se prolínala úžasně vysvětlená linka o poznání čeho je schopen sociopat, které se střídalo s vyšetřováním hlavního příběhu této knihy. U tohoto případu, mě ale mrzí, že si čtenář nemohl sám dedukovat, kdo je druhým pachatelem, protože tam autorka nedala žádné indicie a hlavní hrdinka si to prostě v jistém okamžiku uvědomila a bez vodítka pro čtenáře byl najednou příběh vyřešen. Škoda. Ale jinak knihu moc doporučuji a už nyní čtu třetí díl. :oD

29.11.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Co to bylo? Nepřijde mi, že by to patřilo do žánru Detektivky, Thrillery. Musím se smát. Už jen samotný styl psaní se mi nelíbil. Moc jednoduché nic co by Vás uchvátilo a nechtělo se Vám knihu odložit. A příběh? Jednoduchý, bez zápletek, snadno odhadnutelný. Pachatele jsem poznala na začátku knihy a přišla jsem i na motiv. No od této autorky už si rozhodně nic nekoupím, jednalo by se o ztracené peníze i čas. Už po několikáté se mi stalo, že absolutně nemůžete věřit nálepce BESTSELLER.

10.06.2018 odpad!

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nemůžu vytknout vůbec nic, i zde byla výborně popsaná práce hlavních vyšetřovatelů, v knize se rozjelo tolik akcí najednou, že jsem nemohla knihu vůbec odložit. Tato detektivní série si mě získala. Autorka má vše promyšlené do všech detailů, příběh má spád a já jsem se jen rychle potřebovala dozvědět jak to dopadne. I když jsem si konec tipla správně nic to neubralo na tom, že tato kniha je úžasná. Doporučuji :oD

12.04.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Od knihy jsem moc neočekávala, nemám moc ráda knihy, kde je málo postav. Pokud to autor nezvládne, příběh se přestane posouvat ke zdárnému konci. Asi pro to, že jsem nic moc neočekávala, tak se mi kniha moc líbila. Nepřišla mi nikde nudná, měla spád možná i pro to, že není tak obsáhlá a to je dobře. Příběh byl dost předvídatelný, ale to mi nevadilo. Knihu doporučuji, mě se moc líbila. :oD

04.10.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Super, ani druhá kniha od této autorky mě nezklamala. U hlavní hrdinky mě překvapilo, že se nechala ovlivnit tak moc a nevěřila si ani trochu, že ty věci co se ji dějí nejsou její vinou. Například, že nepoznala, že ma jinou pračku to bylo divné. A to jak získala inkriminovaný telefon mi přijde také zvláštní. Jinak je to, ale hezký a propracovaný příběh. Poslední dobou jsem docela zklamana z ne úplně dobrým zakončením knih, ale tady byl konec skvělý. Přiznám se, že kdo byl vrah jsem neodhalila. Určitě doporučuji. :oD

06.08.2018 5 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Jsem naprosto nadšená. Jedná se o úžasnou knihu s tajemným a velmi napínavým dějem, od knihy se prakticky nedá odtrhnout. Ne jednou mě při čtení této knihy mrazilo.
V poslední době je velmi málo knih u kterých nemáte v některých pasážích problém se prokousat. Tady jsem neměla nejmenší problém. Myslím, že by bylo zajímavé, kdyby se tato kniha zfilmovala. :oD

24.06.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem knihu dočetla zamrzelo mě, že je tak krátká a já ji mám za den přečtenou. Od Orwella bylo geniální využití zvířecích postav k popisu komunismu od prvopočáteční myšlenky až po pokřivený záměr mít se lépe než všichni ostatní a všechny ovládat. V knize se mi moc líbila pasáž jak se prasata odstěhovala do domu, začala spát v postelích a jak si stále přepisovala hesla, která měla na začátku i smysl a jevila se jako to nejlepší pro všechna zvířata. Zvířata měla své plány, ale nakonec se měli hůř než si jen mohli představit. Moc mi bylo líto boxera, který v dobré vůli celý život dřel pro to, aby se všichni měli dobře, ale pro privilegovaná prasata představoval hrozbu.
Skvělá kniha :o)

14.01.2016 5 z 5