Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Avignonské proroctví Avignonské proroctví Emmanuelle Rey-Magnan

Kniha se velice dobře čte, ale... , vždycky je tu nějaké ALE. Ztrácela jsem se v neuvěřitelném počtu postav, z nichž většina byla zavražděna, ale nějak mi uniklo to zásadní : proč vlastně?

13.09.2019 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Historické romány mám moc ráda, obzvlášť když obsahují i něco pravdy. Na románech Steva Berryho se mi líbí, že na konci vždycky vysvětlí, které úseky vychází z pravdivé historie a které jsou pouze fikce. Výborné čtení.

10.09.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem okolo sebe poslouchala to nadšení, tak jsem si to také chtěla přečíst. Ale byla jsem ne docela, ale hodně zklamaná. Aby pětadvacetiletá holka byla panna a ze všeho byla vyplácaná, ale okamžitě všechno uměla? - no, potěš! Jedině snad, že se to čte docela rychle.

06.09.2019 2 z 5

První cesta kolem světa První cesta kolem světa James Cook

Cestopisy také nejsou mým oblíbeným žánrem, ale má to spád a určitě jsou zde důležité informace co se týká objevitelské cesty.

05.09.2019 4 z 5

Jeffersonova šifra Jeffersonova šifra Steve Berry

Spousta informací z historie amerických korzárů, perfektně provázané s historií atentátů na prezidenty. A ne všechno je fantazie.

02.09.2019 5 z 5

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem si dala pár dní "oraz", ale tahle knížka mě opět donutila až k pláči. Musela jsem ji převyprávět příteli, který se divil, čemu se pořád tak řehtám. Navíc jsem musela ty nejvtipnější úryvky číst nahlas (i přes ty slzy...). Líbila se mi mnohem víc, než předešlá. Fakt vtipný příběh.

31.08.2019 5 z 5

Korespondence III Korespondence III Jan Werich

Tato kniha je třetí v pořadí vzájemné korespondence pánů Voskovce a Wericha. Určitě by si zasloužila mnohem obšírnější pojednání od čtenáře. Já můžu pouze konstatovat, že jsem od mládí milovala jejich humor jak v divadelních hrách, tak v těch několika společných filmech. Člověk musí obdivovat to hluboké přátelství a pouto těch dvou mužů. Jak se dokázali postavit zlovůli a překonat politické nástrahy. V neposlední řadě jsem se dozvěděla spoustu zajímavých a pravdivých informací z té doby. Ve škole byly ty informace značně zkreslené a učesané tak, aby vyhovovaly tehdejšímu režimu. Vynikající četba.

30.08.2019 5 z 5

Krize Krize Ken McClure (p)

Super čtení, příběh, který by se klidně mohl stát kdekoliv.

29.08.2019 5 z 5

Modré zlato Modré zlato Clive Cussler

Je to dobrodružný román, proto se čte velmi dobře a člověk nad tím nemusí moc přemýšlet. I když by bylo pěkné, kdyby bylo možné upravovat mořskou vodu na pitnou...

25.08.2019 5 z 5

Město noci Město noci Dean Koontz

Kde je třetí díl, proboha? Výborně se čte a jsem napnutá, co bude dál...

24.08.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Kingovi nezklamali. Stephen spolu s Owenem odvedli pěkný kus práce. Ať si říká kdo chce, co chce, jaký by byl život bez žen? Asi nic moc... Už to je podnět k zamyšlení.

20.08.2019 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

První a druhý díl se mi líbil mnohem víc, teď se stále opakují stejné narážky, už tady není nic, co by skutečně překvapilo. Ale čte se dobře.

13.08.2019 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knihu jsem přečetla už včera, ale nějak jsem z ní měla divné pocity. Pokud se to čte jako deník, tak ano. Pokud očekávám knihu s dějem, potom mi nějak uniká smysl. Na zámku se dějí divné věci a nikdo neví, proč. Občas vtipné narážky, občas (a to převažuje) smutné události, manželská krize. Je tam ze všeho trochu, ale smysl mi stále uniká...dost depresivní čtení.

12.08.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět jsem se dobře bavila, smích prodlužuje život! :-)

09.08.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super knížka na pobavení, moc jsem se u toho nasmála.

09.08.2019 5 z 5

Den jako stvořený pro vážnou známost Den jako stvořený pro vážnou známost Zdena Frýbová

Zajímavě podané životní příběhy z dob socialismu. Člověk si občas vzpomene i na své vlastní zkušenosti a zážitky z těch dob. I když lidská nátura nikdy nebude jednoznačná, nebyla tehdy, nebude ani v budoucnu.

05.08.2019 4 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Napínavý děj, záhady z historie Ameriky, prima čtení.

01.08.2019 4 z 5

Kosti Kosti Jonathan Kellerman

Trochu více zamotaný děj, ale napínavý a čtivý příběh.

22.07.2019 4 z 5

Moře pod Oděsou Moře pod Oděsou Clive Cussler

Zajímavá zápletka, tentokrát bez ohrožení celého světa, ale pěkné čtení. Určitě doporučuji.

20.07.2019 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Clive Cussler

Opět hrozí světová katastrofa a opět zasahuje NUMA. Oddychové čtení.

15.07.2019 4 z 5