Ztracené město

Ztracené město https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25330/bmid_ztracene-mesto-4BM-25330.jpg 4 37 5

Akta NUMA série

Drama pod hladinou Atlantiku. V průběhu posledních několika let se všechny romány z Archivů Národní podmořské a oceánské agentury NUMA, které napsal Clive Cussler ve spolupráci s Paulem Kempecosem, setkaly s pozitivním ohlasem kritiků i čtenářů. Každá následující kniha vyvolala větší nadšení než román předešlý. O posledním z triumfů těchto autorů napsal Publishers Weekly: „Spousta Cusslerových obdivovatelů usedá do křesla v očekávání pikantní směsi námořních dobrodružství, exotických cestovatelských cílů, rafinované vědy a příměsi romantiky. V knize Bílá smrt jsou všechna tato očekávání bohatě naplněna.“ A ještě dokonalejší naplnění nabízí román Ztracené město. Sedm set metrů pod hladinou severního Atlantiku v oblasti nazývané „Ztracené město“ byl objeven enzym, dramaticky prodlužující život. Proč jsou ale lidé, kteří se pokouší tento objev využít, postupně zabíjeni? Proč z jedné vzdálené laboratoře v Řecku mizí vědci, jeden po druhém? Co to má všechno co společného s tělem, zamrzlým v ledu vysoko v Alpách? Kurtu Austinovi, vedoucímu Týmu speciálních operací NUMA, a jeho kolegovi Joe Zavalovi je přidělený úkol jasný, ale zdá se, že by mohl být náročnější, než si původně mysleli – vlastně by mohl představovat jejich dosud největší profesionální výzvu… Ztracené město je plný napínavých akcí a nekonečné fantazie, což představuje typickou charakteristiku Cusslerových románů, je výjimečně poutavý příběh – jeden z nejlepších „Clivea Velkého“. Kirkus Reviews... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , BB art

Lost City , 2004

Luigi1
12.09.2023 5 z 5

Docela jsem si početl a byl jsem spokojen

Pavlnka
23.07.2023 4 z 5

Čtivá a napínavá oddychovka. Po této sérii sáhnu vždy, když se nemohu rozhodnout, co číst.

hana4834
07.09.2021 4 z 5

Jako vždy čtive napínavé a přitom oddechovka

Stanas513
15.07.2019 4 z 5

Opět hrozí světová katastrofa a opět zasahuje NUMA. Oddychové čtení.

lampernaqui
17.08.2015 3 z 5

Přiznám se, že tohle dle mého názoru útočí i zatím na nejhorší knihu od Cusslera, co jsem zatím četl. Nevím, chvílemi jsem si připadal, jako kdybych omylem začal číst jiný román, snad nějakou brakovou literaturu (tím nechci říct, že Cussler je nějaká echt umělecká liga), protože scény ze zámku a maškarního plesu, chlupaté potvory a dále by se spíše vyjímaly v sešitu Johna Sinclaira, kterého jsem v dětství hltal (a čas od času si ho dám i nyní, abych hned potom jakoukoliv další knihu viděl v novém lepším světle). No, možná by to chtělo s autorem pauzu a zachraňování světa na delší dobu oddálit, uvidíme. Z úcty za tři hvězdy.

Autoři knihy

Clive Cussler