Sponka Sponka komentáře u knih

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Ty dvě hvězdičky jsou pro tebe, Dashi - pomlčko. Jsi moje hvězda, jen škoda, že ti sparring partnera dělala nemastná, neslaná Lily.

10.01.2015 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Na překlad této knihy jsem čekala bezmála rok, a to od doby, kdy jsem si přečetla nadšenou recenzi, která knihu vychválila až do nebes. Trochu jsem se bála, protože když máte číst knihu, od níž tak moc očekáváte, většinou to nedopadne dobře. Takže jsem vážně ráda, že se můžu připojit k zástupu nadšenců a doporučit ji dál.
Eleanor a Park - ta knížka je tak moc milá... Často jsem se při čtení přistihla s přiblblým, šťastným úsměvem na tváři a předpokládám, že to potká i ty z vás, kteří váhate, zda si knihu máte, nebo nemáte přečíst. Jděte do toho.

14.11.2014 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Na jednu stranu je ta knížka dobrá - má dobrý nápad, je čtivá a začátek, kde je popsána Westova naprostá bezmocnost pak úplně super. Ale přijde mi, že by si ten příběh zasloužil lepší zpracování. Tím, že je to celé takové uspěchané, jsem si Olivii vlastně ani nestihla pořádně oblíbit. Vždyť v částech, kde se objevuje, je vlastně jen protivná, na Westa naštvaná apod. Proto si myslím, že ani konec není tak dobrý, jak by mohl být a nedostal mě tolik, jak by mohl. Vážně škoda.

13.11.2014 3 z 5

Nemožná holka @ adorkable Nemožná holka @ adorkable Sarra Manning

Neočekávala jsem mnoho, a kruci, o to větší radost z knížky mám. Ano, je to sice trochu tuctová lovestory, ale tento nedostatek je plně vynyhrazen vtipem, postavami - které jsou všechno, jen ne ploché nebo nudné - a čtivostí.
Ragbisti, pozor: Není šiška jako šiška. :-D - ten hrnek nutně potřebuju!

17.09.2014 3 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Pro mě byla knížka spíše zklamáním. Z počátku to ještě ušlo, ale postupem času mě postavy a jejich problémy přestaly bavit - protože podobných knih na téma zakázané lásky je mnoho, a lepších. Řekla bych, že je to trochu slušnější červená knihovna. Warning: Nebezpečně čtivá ;-)

06.08.2014 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Brett nezklamal. Opět. Napsal knihu, při jejímž dočtení mi bylo vážně líto, že to skončilo tak brzo... Čekání bude dlouhé, ale je to inevera. :-)

09.06.2013 5 z 5

Jak odejít na věčnost: Ilustrovaná encyklopedie příčin úmrtí Jak odejít na věčnost: Ilustrovaná encyklopedie příčin úmrtí Michael Largo

Tuhle knihu beru jako naprostou oddychovku - sám autor říká, že slouží pro pobavení - jen občas jsem to prokládala nevěřícným vrtěním hlavy. Každopádně, nějak hlouběji se nad tím zamýšlet by asi nemělo smysl...

25.03.2013

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Neočekávala jsem moc, a jsem tedy velice potěšená kvalitou knihy. Emoce především. Smích a slzy tu kráčejí ruku v ruce a přiznávám, funguje to - alespoň na mě určitě.

16.03.2013 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

I když jsem věděla, jak to dopadne, stejně to byla slušná pecka mezi oči...

21.02.2013 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Třetí díl The Daylight War spatří světlo světa už 12 února 2013 (Amerika). Nejedná se o poslední díl, autor sám počítá spíše s pentalogií. Více místa bude mít v knize Jardirova žena, Inevera. Taky už se tak těšíte na další nářez? :-)

02.02.2013 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Příběh mě osebně tedy moc nechytnul, připadal mi předvídatelný, nudný, hrdinové bez jiskry... knížka mě nalákala na anděla, ale byl to jen promarněný čas.

01.01.2011 3 z 5

Dokonalý manžel Dokonalý manžel Lisa Gardner

missa85: mezi slovy nadchnout a docela mě to chytlo, je přeci jen rozdíl...:) malý, ale je. kniha je pěkná, a mě k ní sedí tři hvězdičky. howgh

30.11.-0001 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Přečetla jsem příliš nadšenou recenzi, která stojí za mým zklamáním z knihy. Až na pár nudných částí se příběh četl vcelku dobře.

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Knihu jsem sice četla už před delší dobou, hlavní dějovou linku mám však stále v hlavě. Pěkný, dobře zpracovaný fantasy příběh. Jemné detaily sice v hlavě moc dlouho nezůstanou, ale zároveň to není kniha, kterou pro přečtení vymažete nadobro.

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Občas šplouch, ale že bych tuto knihu životně nutně potřebovala do sbírky, to vážně ne.

Šikovnej kluk Šikovnej kluk Inger Edelfeldt

Příjemný příběh sympaťáka Jimma, který prožívá svůj coming-out v rodině, kde je slovo homosexuál urážka nejhrubšího zrna.
Za sebe mohu jen doporučit.

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Kniha, která člověka chytne po pár stránkách. Dobrý příběh, dobré zpracování...

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Silný příběh s očekávaným koncem (ať si říká kdo chce, co chce, tahle kniha nemohla skončit štastně a z příběhu to bylo jasně cítit). I přesto však dobře, čtivě napsané, nudit se nebudete.

30.11.-0001 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tato kniha mi silně připomínala Když uvěříš. Ne tak svým obsahem jako zpracováním, i když v tomhle případě je MZT o stupínek lepší. V každém případě žádná sláva, ale ani pohroma.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hodně čtivá kniha, od které se neodtrhnete, dokud hladově nespolknete poslední písmeno. Ale nakonec budete mít z jedné probdělé noci sakra dobrý pocit. Kniha vážně stojí za přečtení.