SpeeDeeX SpeeDeeX komentáře u knih

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Prostředí knihoven a živých knih - grimoárů, co víc si přát? :D Na tuto knihu jsem se velmi těšila a moje očekávání celkem splnila. Hlavní postavy byly úžasné, sarkastického Nathaniela nešlo nemilovat a Silas byl prostě boží. Elisabeth byla taky fajn a líbilo se mi vysvětlení jejích schopností. Hvězdičku ubírám, protože jsem se do čtení musela někdy nutit a taky jsem měla občas pocit, že tomu prostě něco chybí. Přesto se ale jedná o super YA fantasy, které si ještě někdy ráda znovu přečtu.

„Jaký význam má život, pokud v nic nevěříte?“

„Chtěl jsem znát jméno dívky, která mě málem zavraždila knižním regálem.“

„Vám se tohle místo líbí?“
„No jistě. Vždyť jsou tu knihy.“

05.02.2023 4 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Super pokračování, určitě lepší než první díl. Jsem ráda, že se do děje více zapojili i Binah, Anastacia a ostatní. A Lottie mi už dokonce nelezla tak na nervy, jako v jedničce. Těším se na další díl.

29.01.2023 5 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Kniha je spíš pro mladší čtenáře, přesto se mi ale docela líbila. Lottie mi teda byla strašně nesympatická, hrozně mě štvala její naivita a to, jak Ellie a Jamiemu pořad o něčem lhala, nebo před nimi něco tajila. Ellie mi naopak dost sedla a i když jsem si Lottie moc neoblíbila, líbilo se mi jejich přátelství. Příběh mě i přes svou obyčejnost a sem tam nějakou nelogičnost bavil a jsem zvědavá na pokračování.

18.01.2023 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Rozhodně lepší než první díl. Když jsem četla ten, musela jsem se do čtení celkem nutit a ani jsem potom neměla nutkání číst další díl. Jsem ale ráda, že jsem se do dvojky nakonec pustila. Jelikož jsem jedničku četla už před nějakou dobou, moc jsem si ji nepamatovala, takže chvíli trvalo, než jsem se do děje dostala. Ale asi od půlky jsem se od čtení prakticky nemohla odtrhnout. Jsem ráda, že jsem této sérii dala ještě šanci a těším se na další díl :)

04.01.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Na Spasitele jsem se hodně těšila a měla velká očekávání, zároveň jsem si ale nemyslela, že by se vyrovnal Marťanovi, který patří k mým nejoblíbenějším knihám. Po dočtení musím říct, že Spasitel se Marťanovi nejen vyrovnal ale dokonce ho i lehce překonal. Příběh byl neuvěřitelně čtivý, napínavý, uvěřitelný a vtipný. Ryland byl hrozný sympaťák a Rockyho snad nejde nemilovat. Strašně se mi líbilo jejich přátelství a to, jak se spolu učili dorozumívat. Konec byl super, ale nestěžovala bych si, kdyby byl ještě o několik desítek stran delší. Andy je geniální, těším se na další knihy.

"Dobře. Hrdý. Jsem děsivý vesmírný tvor. Ty jsi prosakující vesmírný chuchvalec." :D

10.07.2022 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) Myslela jsem si, že Renegáti budou tutovka, od autorky jsem četla Cinder, která se mi moc líbila a nápad se superhrdiny mi přišel geniální. Bohužel první díl je pro mě velkým zklamáním. Nejvíc mi vadila asi Nova. Na začátku jsem si ji celkem oblíbila, čím víc jsem ale četla, tím víc mě svým chováním a rozhodnutími vytáčela. Její nenávist vůči Renegátům mi přišla přehnaná, i když asi mohli zabránit smrti její rodiny, přece jen je nezabili přímo oni. Taky mi přišlo dost nelogické, že si nikdo nespojil Novu s Nightmare a Adriana se Sentinelem a hlavně, že se nepoznali ani oni navzájem. Adriana jsem si naopak hodně oblíbila, stejně tak Ruby a Oscara, u kterých je škoda, že nedostali víc prostoru. Příběh nebyl špatný, chvilkami mě bavil, chvilkami jsem se do čtení musela nutit, ale jako celek dobrý, i když si myslím, že mohl být rozhodně lepší, hlavně co se týče akce. Tu jsem čekala určitě lepší vzhledem k tomu, že je kniha o superhrdinech. Knihu mi taky dost kazily hrubky, kterých bylo celkem dost. Naopak hodně se mi líbilo, jaké různé schopnosti postavy měly, třeba ta Adrianova je fakt super. Každopádně i když mě kniha zklamala, jsem docela zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a dám šanci ještě druhému dílu :)

16.08.2021 3 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Na tuhle sérii jsem se hodně těšila, ale zároveň jsem se i trochu bála kvůli názorům, že je první díl zdlouhavý, nudný, že je tam málo akce atd. A je to vlastně pravda. První polovina je lehce zdlouhavější a pro někoho může být nudná, mně to ale nevadilo. Nebýt zdlouhavého začátku, asi bych se ve světě a v postavách, kterých nebylo zrovna málo, tolik neorientovala, takže jsem za něj ráda. Ve druhé polovině začalo akce i zvratů přibývat a konec jsem dočítala s otevřenou pusou. Svět i většinu postav jsem si naprosto zamilovala a užívala jsem si každou stránku. I když mi většinou u knížek vadí střídání kapitol mezi postavami, tady mi vůbec nevadilo, dokonce se mi líbily i kapitoly s Katharinou, kterou jsem si z královen oblíbila asi nejmíň. Moc se těším na další díl ❤

12.08.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Prvních cca 200 stránek hodně velký průměr. Některé části mě vyloženě nudily, u jiných jsem zas měla pocit, že už jsem něco podobného četla v jiných knížkách. Nebylo to vyloženě špatné, ale čtení ve mně nevyvolávalo žádné emoce a bylo mi vlastně jedno, co se tam děje. Kolem té poloviny se to ale nějak přehouplo a najednou jsem si čtení začala užívat a posledních asi 120 stran jsem se nemohla odtrhnout. Postavy jsem si postupně taky oblíbila. Jelena byla super, líbil se mi její vývoj. Hodně sympatičtí mi byli Ari s Jankem, jen u Valeka stále nevím, co si o něm mám vlastně myslet. Příběh měl nějaké nelogičnosti, postavy se občas chovaly zvláštně a romantická linka mi přišla o ničem a zbytečná, ale dalo se to přejít a ve výsledku ve mně převládají velmi pozitivní pocity. Těším na pokračování :)

05.07.2021 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

No, první polovina mě absolutně vůbec nebavila a několikrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Skoro nic se tam nedělo a postavy mi taky nějak extra k srdci nepřirostly. Ve druhé půlce se to naštěstí zlepšilo, děj měl větší spád, i postavy jsem si trošku oblíbila. Zkusím ještě druhý díl a doufám, že bude lepší. A hlavně akčnější.

31.10.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu jsem se knihy bála, protože jsem měla kvůli většinou velmi kladným recenzím hodně vysoká očekávání ale musím říct, že mě kniha nezklamala a jsem naprosto spokojená. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se zorientovala ale pak už to bylo super. Čím víc jsem četla, tím víc mě příběh bavil, až jsem byla na konci trochu skleslá, že jsem dočetla. Všechny kladné postavy jsou strašně sympatické. Hlavně jsem si oblíbila Lou a to, jak vždycky všechno řekla na plnou hubu, její hlášky mě pokaždé rozesmály. Už aby vyšel druhý díl ❤

17.08.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tak to bylo dokonalý!! Jedna z mála knih, která si nálepku Světový bestseller opravdu zaslouží. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem se začetla ale pak už jsem se těžko odtrhávala. Kniha je hrozně čtivá a od začátku do konce se pořád něco děje. Moc se mi líbilo cestování mezi různými paralelními světy. Kvantová fyzika je tady vysvětlena celkem srozumitelně, takže ji i laik snadno pochopí. Nejspíš to není vysvětleno úplně vědecky přesně ale je to sci-fi thriller, ne učebnice. Kniha nutí čtenáře i k zamyšlení nad životem a nad vlastními rozhodnutími. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu, řadím ji ke svým nejoblíbenějším a těším se, až si ji někdy přečtu znovu :)

27.07.2020 5 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Takový průměr. Příběh byl fajn ale bylo tam dost částí, kde se nic nedělo a do čtení jsem se musela nutit. Byly i části, které mě bavily ale oproti těm nudným jich bylo méně. Hlavní postavy mi přišly takové obyčejné, nevadily mi ale ani jsem si je neoblíbila a vlastně mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Jako není to špatná knížka, dobře se čte a má krátké kapitoly, ale asi by se mi líbila víc, kdybych byla mladší nebo kdybych neměla přečtenou hromadu jiných a lepších fantasy.

23.07.2020 3 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tak to bylo boží!!! Gaby, Sašu, Eliho a ostatní jsem si hned zamilovala, jejich pošťuchování mě strašně bavilo a prakticky celou knížku jsem se smála nebo minimálně uculovala. Taky se mi líbilo, že se příběh odehrává v hudebním prostředí❤ Moc doporučuji a těším se na další knížky od autorky :)

11.07.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Slabší než první díl. Až na konec se tam skoro nic nedělo a do čtení jsem se musela často nutit. Dost jsem si oblíbila Xemeriuse, jeho hlášky mě vždycky rozesmály. Jsem zvědavá na třetí díl a doufám, že bude záživnější.

02.07.2020 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Super oddechovka se zajímavým námětem. Příběh je strašně čtivý a občas i vtipný. Podle anotace jsem sice čekala, že se Gwen dostane do minulosti a tam se do někoho zamiluje ale nakonec jsem ráda, že je to jinak. Gwen jsem si oblíbila, stejně tak i Leslie, jen Gideonovi jsem nějak nepřišla na chuť. Taky se mi nelíbila romantická linka mezi ním a Gwen, byla taková nepřirozená a strašně narychlo. Většinu knížky se nesnášeli a najednou se na konci zničehonic líbají. I tak se mi ale knížka hodně líbila. Jsem zvědavá na pokračování a doufám, že tam bude víc Lucy a Paula. Dost mě zajímá, jak to s nimi vlastně je. :)

22.06.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Totálně úžasný!!! Po předchozím dílu jsem si myslela, že už to nemůže být lepší. Všechny dějové linky mě bavily a líbilo se mi, že se objevily některé postavy z Krvavého ostří. A ten konec? Co to jako bylo?? Jsem fakt ráda, že čtu sérii až teď, po vydání všech dílů. :D

20.06.2020 5 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Předchozí díl se mi líbil víc. Začátek nic moc, příběh mě začal bavit až od půlky, když se objevil Dervish. Pak už to bylo fajn. Jsem zvědavá na další díl :)

12.04.2020 3 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Knížku jsem začala číst bez jakéhokoliv očekávání a jsem fakt nadšená. Příběh je velmi čtivý, originální, napínavý a místy i trochu strašidelný. Líbí se mi, že autorky upozorňují na znečištění baltského moře a že na konec knihy vložily tipy, jak zamezit jeho znečišťování. Těším se na další díly :)

09.04.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Fantastické zakončení série. Poslední díl je opět plný akce, napětí a zvratů a já si užívala každou stránku. Ani nevím, co víc napsat. Celá série je naprosto dokonalá, nemám co vytknout. Opravdu vás od prvního řádku pohltí a už nepustí. Určitě se k ní ještě nejednou vrátím. ❤❤

06.04.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtení mě až na předehru moc nebavilo. Příběh byl celkem nudný a chování postav občas dost nelogické. I tak je to ale zajímavá nadčasová kniha s velmi aktuální myšlenkou. Už kvůli ní knížka určitě stojí za přečtení.

29.03.2020 3 z 5