spackova.p spackova.p komentáře u knih

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Mám z toho docela rozporuplné pocity. Ze začátku mě realitní makléřka Bo bavila a naopak nudily zápisy z deníku. Po pár stránkách se to otočilo, děj ze současnosti mi připadal místy "přitažený za vlasy", ale deníkové zápisky mě hrozně chytly. Závěr byl překvapivý, ale taky hrozně smutný. Na autora určitě nezanevřu a dám šanci další z jeho knih.

29.05.2018 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ke knize jsem se vrátila podruhé. Ten příběh má prostě něco do sebe, moc se mi líbí.

05.04.2017 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Četla jsem stránku za stránku a byla hrozně zvědavá, jak to dopadne a co vlastně má s dějem společného prolog...Posledních 30 stran to ale celé zabilo...

17.04.2018 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Na začátku knihy je hned napsáno, že "dům i místo, kde se nachází, skutečně existují", ale příběh je smyšlený. Chápu ale, že se čtenářům znalých reálné historie domu a jeho obyvatel nemusí líbit. Mě se kniha líbila moc a zároveň mě také "nakopla" zjistit si skutečné informace.

02.03.2018 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Tuhle knihu jsem dostala k Vánocům a jsem ráda, protože si myslím, že bych po ní asi sama nesáhla. Je opravdu dobře zpracovaná a po jejím přečtení máte pocit, jako byste P. Toufara znali osobně. Až do takové míry byl autor schopen jeho život přiblížit. Co se týče závěru, je pro mě naprosto nepochopitelné jednání tehdejších vyšetřovatelů, a je mi z něj opravdu smutno.

04.01.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha mě nejdříve zaujala svou obálkou, později i silným příběhem. Četla se jedním dechem..

21.09.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh.

12.03.2017 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Super pokračování :-) Chvílemi mi bylo i do breku, ale o tom víc se mi kniha líbila.

02.08.2016 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Mrzí mě, že jsem tuhle knížku nečetla o pár let dříve. Ale přesto jsem si čtení užila a doslova jsem ji zhltla :)

30.06.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Tohle opravdu stálo za to si přečíst!

28.06.2016 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Po delší době příběh, u kterého mi běhal mráz po zádech. Poutavý děj a krátké kapitoly, které nutí číst "ještě jednu" :-)

07.03.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi mě nebaví, tuhle knihu jsem začala číst do čtenářské výzvy. Po několika stránkách jsem ji odložila, v mezičase přečetla Harry Pottera, ale pak jsem se k ní naštěstí vrátila a nakonec jsem nadšená. Nevěřila bych, že mě bude takto bavit :)

04.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry je prostě srdcovka, na které jsem vyrostla a teď po pár letech se ke knize vrátila.

10.10.2017 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Být to moje první kniha této autorky, tak nevím, jestli bych se pouštěla do dalších. Dle mého opravdu nejslabší kousek. Nezáživný táhlý děj, rychlý a poměrně nelogický konec.

21.12.2016 2 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Moje druhá kniha od této autorky, opět úžasný čtivý příběh, který vás nutí číst dál a dál, dokud knihu nedočtete.

11.05.2016 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, s filmem, který jsem ani nedokoukala do konce, se vůbec nedá srovnat. Stojí za to si ji přečíst.

05.05.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Díl od dílu stále lepší :) 6 hvězdiček ale není, takže dávám 5.

21.08.2015 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Trochu mě zaráží, že hodně lidí v komentářích porovnává knihu s filmy. To podle mě nejde - navíc ve filmech se jen sem tam objeví několik historek, které jsou v knize. Jinak hodnotím jako ideální odpočinkové čtení do podzimních dnů.

22.09.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jednoznačně nejlepší díl!

16.08.2017 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Skvělá knížka na odreagování ve zkouškovém období :)

25.05.2017 5 z 5