Sova15 Online Sova15 komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Moje další Urbanova kniha. Krásně popsaná architektura (a chátrání budov). Trochu nadpřirozena. A rafika kniha skvělá.

15.01.2024 3 z 5

Dívka s jizvou Dívka s jizvou Arnošt Lustig

Hodně smutné, krásně napsané Lustigovým stylem. A výborně namluvené panem Preissem.

15.01.2024 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

No, to bylo počtení. Když se děj rozjel, hrozně mě kniha bavila. Sametovou revoluci si pamatuju, ale některé momenty jsem si připomněla. Ale velmi zajímavé bylo popisování života v Baťově Zlíně. Soucítila jsem s Tomášem a Anežkou, bála jsem se o jejich životy.... Víc prozrazovat nebudu, přečtěte si knihu.

15.01.2024 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Také to není žánr pro mne. Ale je to klasika, krásně psaná. Hezky propracované postavy.

29.11.2023 2 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Uff, hrůza. Chudák kluk. Bylo mi ho moc líto.

Wanastowi Vjecy - Divnoknížka Wanastowi Vjecy - Divnoknížka Rostislav Křivánek

Ač nejsem cílová skupina Wanastovek, mám je ráda. A tady jsem se dočetla spoustu zajímavostí.

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Zajímavý příběh. Poslouchala jsem na CD a líbilo se mi to. Kam pan Vondruška na ty nápady chodí?

29.11.2023 3 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Netradiční Mawerova kniha. Je hezké, že hledá své předky a zasadil je do románu. Zasáhlo mne líčení Krymské války, vůbec jsem netušila, co tam (a i jiných bojích) museli vojáci zkusit. Bohužel se tam opět bojuje.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Při čtení jsem se trochu i bála, hlavně jsem se nemohla odtrnout, děj mě hnal dál. Pár postav bylo nesympatických, ale to bývá i životě. Parta ze školy, kde se teď lidé sobě trochu vzdalují. Ale byly hezky popsány charaktery postav. Trochu to připomínalo Trhlinu.

29.11.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Je pravdou, že jsou knihy této spisovatelky trochu podobné. šikovná mladá žena, hezký mladý muž.... Ale když ono se to tak hezky čte. A v předvánočním čase se tahle knížka hodila parádně. Proč se někdy nenechat unést do světa pohádek pro velké.

29.11.2023 5 z 5

Uprdelizmus Uprdelizmus Jan Menděl

Knihu mi půjčila kolegyně, které jsme před lety koupili, protože má vše - s prominutím- u prdele. Je velmi zajímavá, ale musí se při čtení přemýšlet a nechat si rady prostoupit tělem až do hlavy. Než to má člověk tam kde autor popisuje, chce to dlouhý trénink. ale výsledek je potom skvělý.

26.10.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak to byla jízda. Napínavé do posledních stránek.

26.10.2023 5 z 5

Protančit se životem Protančit se životem Viola Kučerová

Ráda se dívám na Stardance a pan Chlopčík, ač přísný patřil k mým oblíbencům. Po přečtení této knihy jsem změnila názor. Asi je velmi sebevědomý, jak v knize několikrát uvádí, ale myslím že je přehnaně přísný i na své děti. Co mi vadí nejvíc - opět několikrát zde uvádí, že rodina je pro měj všechno atd. Leč se svou dcerou z prvního manželství se 14 let neviděl a i teď, jak sám uvádí jsou návštěvy sporadické. Asi to není jen jeho vinou. Vadí mi, jak upřednostňuje děti ze současného manželství. A proč se s první ženou rozvedl? On měl milenku, ale manželce dává za vinu, že si později někoho našla a odešla od něj. ??? Dalšími šovinovskými náznaky je kniha protkaná. Tančit, vést taneční a dělat porotce umí, tak snad ho při dalším přenosu vydýchám.

26.10.2023 2 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Velmi zajímavá kniha plná dobrých myšlenek. Jsem skeptik, ale dost věcí zní věrohodně a zaměřím se na ně. Mnohdy víc pomůže "selský" rozum než farmaceutické firmy.

07.10.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Přez všechny diskuze jsem se do knížky zacetla. Hrůza, v čem musela hrdinka vyrůstat, je mi z toho uzko. Vůbec si neumím představit, ale bohužel i takovéto rodiny okolo nad jsou.

07.10.2023 5 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Moje první "Baťovka" a líbila se mi, tak asi nebude poslední. I když nejsem cílová skupina. Dobrý nápad jak seznámit děti s dějepisem.

07.10.2023 5 z 5

Navzdory dětským čtenářům Navzdory dětským čtenářům Tomáš Kozák

Poezie pěkná, ale někdy až moc a zbytečně vulgární.

25.09.2023 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Ladu Ziburu
mám ráda. Byla jsem i na několika jeho přednáškách. Ty první se mi líbily nejvíc - šel s kůží na trh a nevěděl, jak ho veřejnost přijme. Teď už mi z toho trošku čouhá bysnys. Ale dobrý, proč ne. Když mu to jde...
Poslouchala jsem CD namluvené Pisarikem a pobavilo mě to.

25.09.2023 3 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Poslouchala jsem na CD a to mi přineslo hezké chvilky u vaření. Jakoby se mi před očima promítal film.

25.09.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Jako všechny knihy od Jojo Moyes je i tato krásná. Bonusem je, že je jejím námětem skutečná událost. Vůbec jsem nevěděla, že k plavbě nevěst došlo. A příběhy dívek byly velmi zajímavé.

13.09.2023 5 z 5