Ďáblova čísla

Ďáblova čísla https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484501/bmid_dablova-cisla-xXJ-484501.jpg 4 217 54

Letopisy královské komory série

Během úřední cesty Jiřího Adama z Dobronína dojde ve Dvoře Králové k několika vraždám. Protože jednou z obětí je příslušník rodu Valdštejnů, který vede spory s majitelem vrchlabského panství, musí se tím královský písař zabývat. Jenže záhy se ukáže, že všechny ty mordy vypadají jako ďáblovo dílo, neboť jsou označené číslem šelmy 666. Situace je o to složitější, že se radnice snaží téhle okolnosti využít a strhnout na sebe moc ve městě. Zavádí restrikce a nutí měšťany, aby zvýšenou zbožností bojovali proti zlu. Některé z těch, kteří nevěří v působení ďábla, obviní z účasti na satanově díle a chystá okázalé popravy. Jde o závod s časem, kdy již nejde ani tak o spravedlnost, jako o boj s fanatismem a lidskou hloupostí.... celý text

MKrat
12.02.2024 4 z 5

Vondruška, jako vždy bravůrní oddychovka....

sloncekhk
31.01.2024 4 z 5

Trošku jsem se v této knize zamotala, ale jinak opět vydařené dílo

angelika29
30.01.2024 5 z 5

Velice hezký další díl Jiřího Adama z Dobronína. Tyto knihy mám hrozně ráda. Jen tak dál pane Vondruško, píšete opravdu skvěle.

MartaPear
14.01.2024 1 z 5

Další skoro zbytečně potištěný papír, i když na delší cestu MHD možná vhodné, nemusí se moc přemýšlet, protože stejně nic zajímavého v hlavě nemůže utkvět. Pane Vondruško, raději už méně, ale lépe, první díla byla výrazně lepší!

Sova15
29.11.2023 3 z 5

Zajímavý příběh. Poslouchala jsem na CD a líbilo se mi to. Kam pan Vondruška na ty nápady chodí?

mirek7450
23.11.2023 5 z 5

Je to ostuda, ale tato kniha byl můj "prvý Vondruška". A líbila se mi. Oddychová, napínavá i zábavná. Musím se mrknou i na další jeho díla. :-)

martineknatasa
12.10.2023 5 z 5

Za mě 5*, líbilo se mi to, krásná oddechovka.

Vesmich
13.09.2023 3 z 5

Nutně jsem si to potřebovala poslechnout /audiokniha/, protože to bylo /alespoň začátek/ z Vrchlabí. A musím říct, že to patří k těm knihám, které se mi od autora líbily. Nicméně poslední třetina mi přišla nějaká utahaná, už to bylo celkem jasné, všechny erotické scény se odehrály, všechny vdavek chtivé vilné ženy se vrhly na všechny opatrné muže a rozproudily jim krev ve vetchém těle, padouši byli víceméně odhaleni, tak nač furt setrvávat ve Dvoře?

Miška74
29.08.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora. Musím říct, že detektivka zasazená do historie mě opravdu hodně mile překvapila. Příběh je nejen čtivý, velmi zajímavý, ale i plný historických informací. Naprosto pohodové čtení, které není navíc ani dlouhé, takže vás nestihne ani začít nudit. Rozhodně sáhnu po dalším díle autora.

martina.culik
24.07.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučen, protože se odehrává v místech, která znám. To samozřejmě dodalo příběhu trochu jiný rozměr.
Každopádně jako zatím každá historická detektivka, kterou jsem od autora četla, příběh byl originální a plný historických detailů.

olívoil
26.06.2023 5 z 5

další pěkná kniha, nicméně mě opět přesvědčila, že středověk bylo období, kdy bych žít nechtěla...........moc, fanatismus, strach............nene, každá doba měla a má své, ale středověk nebrat

babystar
29.05.2023 4 z 5

Opravdu ďábelský příběh. Podezírám pana autora, že chtěl ukázat, jak lze zneužít lidský strach z neznámého. Jiří Adam z Dobronína je čerstvým vdovcem trpícím samotou a při rozplétání případu, v němž ke zločinům vede nezřízená touha po bohatství, mu ve Dvoře Králové pomáhá jeho spolužák a vrchlabský správce Mareš Houska se synem Kryšpínem. Na své si přijdou i milovníci romantiky.

michalsch
19.05.2023 4 z 5

Dobrá kniha, mohla být klidně delší. Pěkně vykreslené postavy, královský písař - to je úředník, jak má být :) Neuškodil by slovníček staročeských slov

janina74
04.05.2023 5 z 5

Já mám tyhle knihy ráda, takže za mě opět super...

Alexxxka
27.03.2023 4 z 5

Moc hezky se to četlo a i když jsem asi od poloviny knihy tušila kdo je vrah tak se mi to líbilo. Příjemná oddechová detektivka

jana1976
27.03.2023 4 z 5

Když chci odpočinout mysl, ale zároveň sáhnout po kvalitě, tak zvolím Vondrušku. Toto bylo mé první setkání s Adamem z Dobronína a zase pan autor nezklamal...Perfektní!

knihyKeMne
07.03.2023 4 z 5

Překvapilo mě, jak čtivě je kniha napsána. A jak se četla jedním dechem, přestože mám za sebou dva případy s Oldřichem, které mě úplně nenadchly. Možná je to tou změnou století, ve kterém se děj odehrává.

V knížce jsem si našla pár sympatických postav i nějaké ty nesympatické, autorovi se povedlo, že postavy tak či tak zaujaly a každá měla svou jedinečnou povahu. Ačkoli nejsem v odhadování viníků nijak bystrá, tentokrát to bylo zbytečně brzy jasné.

Anavi8912
26.02.2023 4 z 5

Zajímavá historická detektivka. Skvěle napsáno.

Hoblinka
17.02.2023 4 z 5

Moje první setkání s Jiřím Adamem s Dobrotína. Méně zamotané než u Oldřicha z Chlumu a méně sexu než u Oty ze Zástřizlí

tamara1351
07.02.2023 2 z 5

Věřím, že kniha má svoje obdivovatele,ale já to nejsem.