Sonča2 Sonča2 komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Na rovinu, nejsem milovník psů a po knize jsem sáhla ze zvědavosti, co je to za boom. Knihu jsem otevřela před spaním a odložila krátce po půlnoci dočtenou do poslední stránky, nejen do konce příběhu. Kniha mě naprosto pohltila a teď přemýšlím, kam bych poslala pár drobných.

23.02.2022 5 z 5

Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Roman Pešek

Sice tenká, ale spousta užitečných rad. Konečně kniha, kde negativní emoce k dítěti s AS jsou připuštěny, takže si člověk nepřipadá jako úplný netvor. Jedna myšlenka z knihy: "Když vám někdo něco začne povídat o výchově, zeptejte se ho, kolik už vychoval aspíků."

08.08.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Zatím nedočteno, po 500 stránkách přemýšlím, jestli se ještě trápit dalších 250 stran. Stmívání jsem měla ráda, tohleto jsem kdysi četla na netu, když to autorka zveřejnila, a líbilo se mi to. Dnes nevím, proč to musela natáhnout do zbytečné délky. Další hvězdičky strhávám za překlad a korekturu, fakt se to nedá číst.

30.07.2021 1 z 5

Kdyby se kniha nehodila do Výzvy, asi ji nedočtu. Chybí přehled zkratek, organizační struktura těch různých útvarů, přehledný životopis nebo časová osa, prostě jsem se v tom ztrácela. Forma dialogu mi také nevyhovovala. Pan Šlachta má být asi sympatický synek z lidu a možná je. Na druhou stranu jsem si uvědomila, že najednou skutečně neexistují v ČR nové ekonomické kauzy. Proč asi?

27.06.2021 2 z 5

Maminko, nekřič! Maminko, nekřič! Jeannina Mik

Konečně kniha, která vysvětluje moje chování a nabízí i praktické rady, jak z toho ven.

09.06.2021 5 z 5

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Nalezeno v knihobudce a už si ji nechám. krásně napsaný příběh, hvězdičku srážím za chybějící pokračování, je to na mě useklé.

02.05.2021 4 z 5

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Kniha je velmi čtivá, autorka sama uvádí, že se jedná částečně o fikci, je třeba s tím počítat, že pravdu se nedozvíme. Předpokládám, že přeskočené roky jsou popsány v Bílé královně. Škoda, že není kniha doplněna rodokmenem a poznámkami, takhle jsem si sama musela dohledávat informace na Wiki. No a obal je strašný, podle obalu bych si tuto knihu nikdy nepůjčila.

24.04.2021 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Když jsem ji před čtyřmi roky četla, přišlo mi absurdní, jak rychle a relativně klidně se společnost změnila a přijala nový stav. Současnost? V rámci ochrany zdraví souhlasíme s kde čím, neprotestujeme, těm nejcennějším, co máme, strkáme do nosu kdo ví co, bráníme jim normálně vyrůstat, už nám nevadí rozdělení na občany první kategorie s očkováním ty druhořadé bez očkování, hlavně když budeme moct do kina a na dovolenou. A jak rychle se mění režim v Polsku a Maďarsku? Takže zvyšuji počet hvězdiček za předvídavost, i když se mi kniha četla hůř.

16.04.2021 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Dala jsem osmdesát stran, bohužel nic mi to nedalo a dalších 200 stran už jsem se trápit nechtěla.

04.02.2021

Sourozenci bez rivality Sourozenci bez rivality Adele Faber

Četlo se to jako detektivka - nastíněný problém a řešení, spousta praktických rad. Teď si to přečtu ještě jednou a zkusím použít prakticky.

05.01.2021 5 z 5

Šílená Češka v Dubaji Šílená Češka v Dubaji Blanka Solařová-Calibaba

Sloupky v Reflexu mě baví, tak jsem zkusila knihu. Taková oddychovka, ale žádné lakování života na růžovo, autorka je upřímná, ať si to čtenář přebere jak chce. Určitě zkusím i další knihy.

19.12.2020 4 z 5

Děti chovatelů slonů Děti chovatelů slonů Peter Høeg

Dotčeno jen kvůli výzvě a zavřené knihovně. Dcera o knize řekl, že je divná. Já se tím potrápila a nechápu ji.

03.11.2020

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

"Jen aby" byla parádní, tohle mi přišlo jako slabý odvar. a hvězdu dolů za příliš mnoho spodního prádla. Od druhé kapitoly mi to už vtipné nepřišlo.

19.10.2020 2 z 5

Mezi dobrem a zlem Mezi dobrem a zlem Marek Hnila

Všechny povídky nutí k zamyšlení, čtou se jedním dechem. Někdy bych se chtěla dozvědět víc, ale nechávám pět hvězdiček vzhledem k mladí autora a jeho rodišti.

14.09.2020 5 z 5

Cesty kapitána Cooka Cesty kapitána Cooka Pierre Marc

Ideální četba pro děti, jednoduše a přitom čtivé napsané, s vysvětlivkami, krásnými obrázky.

12.09.2020 5 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Perfektní. Napřed mě vyděsil počet stran, ale příběh se četl sám jako nějaká detektivka. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadne ve Varech, na OPBH a jak se bude dařit hlavním i vedlejším hrdinům. Konec byl pro mě nečekaný.

16.08.2020 5 z 5

Ten, kdo se zajímá o detaily, si přijde na své. Autor si dal skutečně práci, škoda, že něco se ztratilo v překladu a některá souvětí byla dlouhá a nepřehledná. Na mě ze začátku až příliš zbytečných informací (kolik ryb si mohli lidi ulovit) a hodně technických, které jsem nedávala. Vadilo mi skákání v ději, ale to je dáno strukturou knihy. Oceňuji informace o politických souvislostech a dotažení knihy až do ukončení provozu elektrárny. Pravda je, že jsem si nikdy neuvědomila, že tato elektrárna fungovala ještě dalších 14 let a lidi neřešili ozáření, ale že mají výplatu. A taky zajímavé info o smlouvě s Ruskem, VB a USA, kterou ale nikdo v roce 2014 nedodržel. Nejen my máme svůj Mnichov.

08.08.2020 3 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Příběh zajímavý, ale styl psaní takový jednoduchý jako od dítěte. Až v polovině knihy jsem vlastně zjistila, kdy se děj odehrává. Hlavní hrdinka mi přišla taková jednodušší, možná to ale souvisí s tím, jak vyrůstala. Za mě není potřeba, aby každý, kdo odněkud utekl,o tom nutně napsal knihu.

21.07.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Další nádherná kniha, kterou si ráda přečtu ještě několikrát stejně jako Oveho a Britt-Marrie.

06.06.2020 5 z 5

Mimo tento čas Mimo tento čas Květa Legátová (p)

První polovina knihy super, v druhé části jsem poslední dvě hry protrpěla.

29.01.2020 3 z 5