Šílená Češka v Dubaji

Šílená Češka v Dubaji https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424464/bmid_silena-ceska-v-dubaji-Vuq-424464.jpg 3 34 11

Deník učitelky, manželky a vlastenky. Blanka Solařová-Calibaba vystudovala Fakultu sociálních věd UK, později pedagogiku na univerzitě v Calgary. Od počátku devadesátých let žila v Kanadě, poté v Saúdské Arábii a Bahrajnu. V posledních letech bydlí a pracuje v Dubaji. Její sloupky vycházejí v týdeníku Reflex. Její nová kniha popisuje život vlastenky („Ne, Ruska opravdu nejsem a botox nepotřebuju.“), manželky akademicky vzdělaného funkčního alkoholika a učitelky dětí, jejichž rodiče mají několik služek a ferrari v garáži.... celý text

gromit
09.07.2023 5 z 5

Místy vtipné, místy smutné, ale od první do poslední stránky neuvěřitelně čtivé. A co je nejdůležitější: za vší tou ironií se skrývají hluboké životní pravdy. A to netvrdím jen proto, že autorka je moje nejlepší kamarádka.

Karimah
02.06.2023 3 z 5

Nevím, jak hodnotit, je to něco mezi odpadem a pěti hvězdičkami. Během čtení jsem si několikrát říkala, bohajeho, to se fakt nedá číst a stejně jsem četla dál. Je to příšerné, ale jako fakt antiliterární dílo, zároveň věřím každé větě, i když je vymyšlená :-)

luciefeix
24.03.2021 odpad!

nelíbilo se mi jakým stylem pani mluvila a jak se vyjadřovala . Druhou polovinu jsem jen prolítla . čekala jsem že se dovím nějaké vtipné a zajimave veci o životě v Dubaji

Grynče
13.02.2021

Vtipné čtení

hynzek
24.12.2020 3 z 5

Jako časopisecké sloupky skvělé, jako kniha už trochu úmorné. Hvězda navíc za jakože překvapivý závěr.

Sonča2
19.12.2020 4 z 5

Sloupky v Reflexu mě baví, tak jsem zkusila knihu. Taková oddychovka, ale žádné lakování života na růžovo, autorka je upřímná, ať si to čtenář přebere jak chce. Určitě zkusím i další knihy.

ipkkk
01.07.2020 1 z 5

Bohžel jsem ani nedočetla. Nudné, o ničem.

cori
28.06.2020 2 z 5

Spíše než manželské historky mě zaujalo vyprávění o absurditách dubajského školství v americké škole. Pobavila mě historka o nácviku opatření proti zemětřesení jednou týdně, aby se učitelka stačila v klidu najíst pod katedrou nikým neviděná a nerušená. Časopisecký formát je ale pro tyto výlevy vhodnější.

Evžen82
02.06.2020 3 z 5

Sloupky v Reflexu mě bavily a můj přítel je úplně miloval. Tak jsem mu knihu nadělila k svátku a sama přečetla. Nejdřív jsem se bavila a hlasitě smála, což moc často nedělám. Ale asi v půlce knihy se mě zmocnil pocit, že neustále se opakující Hovnousovy útěky do hospody mě vlastně nudí a děj se nikam neposouvá. Ke konci chytla kniha druhý dech a závěr mě teda hodně překvapil.

Iva2020
02.02.2020 3 z 5

Vtipné....někdy trochu moc, ale když se to bere s nadhledem, tak oddechovka. Nejvíce mi pobavily zprávy od rodičů.Nicméně, kdo nečetl její první knihu (já), tak polovinu knihy neví, co je s její dcerou...což mi dost vrtalo hlavou. Až někde za půlkou se objevi vysvětlení. Pokud bude čas příležitost přečtu si její Sousedku ze Skalistych hor...

Xnelli
02.01.2020 4 z 5

Koho bavi autorky fejetony z Reflexu,bude spokojeny...