Sourozenci bez rivality

Sourozenci bez rivality

Zažíváte doma sourozenecké třenice nebo žárlivé scény? Tato kniha vám pomůže, abyste své děti spravedlivě vychovávali a zabránili jejich věčným sporům, ale současně z nich vychovali samostatné a sebevědomé osobnosti. V knize naleznete: Jak s dětmi komunikovat, abychom v nich nepodporovali sourozeneckou žárlivost. Umění dát dětem najevo, že je máme rádi stejným dílem a žádného ze sourozenců nepreferujeme. Jak naučit děti spravedlivě se dělit se sourozenci. Kreslené vzorové scénky s doporučenými dialogy, které vám pomohou vyřešit nejčastější situace. Jak děti vzájemně neporovnávat, aby se vždy cítily jako plnohodnotný člen rodiny. Zkušené autorky – dětské psycholožky a trojnásobné matky – v knize využívají své životní zkušenosti ze spolupráce se stovkami rodin. Napsaly mimo jiné také světový bestseller Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly a Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali, jak naslouchat, aby nám teenageři důvěřovali. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49974/sourozenci-bez-rivality-49974.jpg 4.723

Sibling without Rivalry (2007)

Literatura naučná, Rodina
Vydáno:, Computer Press (CPress)

PomněnkaPrvní
01.06.2017

Moc chytrá a čtivá knížka. Nevnucuje Vám pravidla, co dělat. Nejprve Vám dokáže, že ten nápad stojí za to. Chystám se ji někdy brzy přečíst znovu. Všem doporučuji. Nejen rodičům. Ale i dospělým, kteří mají nedořešené vztahy se svými sourozenci.

rajen
24.07.2015

Knížku jsem si půjčila v knihovně. Po přečtení jsem si udělala hromadu poznámek, ale stejně jsem si ji nakonec koupila. Má hodně cenných rad, jak se zachovat v různých situacích a je dobrým návodem, jak si z dětí vychovat parťáky. Samozřejmě je třeba ji brát s rezervou, je to americká autorka, takže ne vše se asi setká s pozitivní odezvou. Dala by se napsat mnohem stručněji, ale chápu, že to by amíci nedali a musí to mít trochu blbuvzdorněji naservírováno. Zatím mám děti hodně malé a některé postupy nejde aplikovat, ale ty, co už se dají, tak fungují a to docela rychle, až jsem byla překvapená, jak to může být jednoduché. Doporučuji!

Charlesska
12.07.2015

Po obsahové stránce velmi zajímavá a přínosná knížka. Její kvalitu ale sráží množství gramatických chyb (přestože je v tiráži uvedena korektorka), a co mě iritovalo ještě víc, byly ostravismy typu "kvůli hraček" či "mi to nevadí". Vadil mi i typicky americký sebestředný a trochu patetický styl vyprávění a doslovné vysvětlování všeho, jako kdyby byla kniha určena úplným hlupákům.

marketk
16.08.2013

Výborná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších. Ukazuje, jak je možné řešit situace, které každý rodič moc dobře zná. Doporučuju.

lukaflek
25.07.2012

čtivá praktická kniha, která předkládá přehled technik, jak řídit situace, ve kterých dochází k sourozeneckým přím. no vlastně se netýká jen pří, ale i "obyčejných" problematických situací. vřele doporučuju. po přečtění (kdy jsem měl knihu z knihovny) jsem si jí koupil ...