Sourozenci bez rivality

Sourozenci bez rivality

Zažíváte doma sourozenecké třenice nebo žárlivé scény? Tato kniha vám pomůže, abyste své děti spravedlivě vychovávali a zabránili jejich věčným sporům, ale současně z nich vychovali samostatné a sebevědomé osobnosti. V knize naleznete: Jak s dětmi komunikovat, abychom v nich nepodporovali sourozeneckou žárlivost. Umění dát dětem najevo, že je máme rádi stejným dílem a žádného ze sourozenců nepreferujeme. Jak naučit děti spravedlivě se dělit se sourozenci. Kreslené vzorové scénky s doporučenými dialogy, které vám pomohou vyřešit nejčastější situace. Jak děti vzájemně neporovnávat, aby se vždy cítily jako plnohodnotný člen rodiny. Zkušené autorky – dětské psycholožky a trojnásobné matky – v knize využívají své životní zkušenosti ze spolupráce se stovkami rodin. Napsaly mimo jiné také světový bestseller Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly a Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali, jak naslouchat, aby nám teenageři důvěřovali. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49974/sourozenci-bez-rivality-49974.jpg 4.725

Sibling without Rivalry (2007)

Literatura naučná, Rodina
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Radhus

Moc dobrá knížka pro rodiče, kteří čelí problémům mezi sourozenci. Líbilo se mi, jak byla konkrétní. Po jejím přečtení může člověk nabýt dojmu, že ve výchově děla spoustu chyb. Tak jako z každé knížky tohoto typu si z ní člověk vezme jen základ a pohled na věc si stejně udělá nakonec sám.

PomněnkaPrvní
01.06.2017

Moc chytrá a čtivá knížka. Nevnucuje Vám pravidla, co dělat. Nejprve Vám dokáže, že ten nápad stojí za to. Chystám se ji někdy brzy přečíst znovu. Všem doporučuji. Nejen rodičům. Ale i dospělým, kteří mají nedořešené vztahy se svými sourozenci.

rajen
24.07.2015

Knížku jsem si půjčila v knihovně. Po přečtení jsem si udělala hromadu poznámek, ale stejně jsem si ji nakonec koupila. Má hodně cenných rad, jak se zachovat v různých situacích a je dobrým návodem, jak si z dětí vychovat parťáky. Samozřejmě je třeba ji brát s rezervou, je to americká autorka, takže ne vše se asi setká s pozitivní odezvou. Dala by se napsat mnohem stručněji, ale chápu, že to by amíci nedali a musí to mít trochu blbuvzdorněji naservírováno. Zatím mám děti hodně malé a některé postupy nejde aplikovat, ale ty, co už se dají, tak fungují a to docela rychle, až jsem byla překvapená, jak to může být jednoduché. Doporučuji!

Charlesska
12.07.2015

Po obsahové stránce velmi zajímavá a přínosná knížka. Její kvalitu ale sráží množství gramatických chyb (přestože je v tiráži uvedena korektorka), a co mě iritovalo ještě víc, byly ostravismy typu "kvůli hraček" či "mi to nevadí". Vadil mi i typicky americký sebestředný a trochu patetický styl vyprávění a doslovné vysvětlování všeho, jako kdyby byla kniha určena úplným hlupákům.

marketk
16.08.2013

Výborná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších. Ukazuje, jak je možné řešit situace, které každý rodič moc dobře zná. Doporučuju.

lukaflek
25.07.2012

čtivá praktická kniha, která předkládá přehled technik, jak řídit situace, ve kterých dochází k sourozeneckým přím. no vlastně se netýká jen pří, ale i "obyčejných" problematických situací. vřele doporučuju. po přečtění (kdy jsem měl knihu z knihovny) jsem si jí koupil ...