Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem

Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270491/mid_kyslikova-maska-pro-rodice-deti-s-a-tJ9-270491.jpg 4 9 3

Péče o dítě s Aspergerovým syndromem je pro rodiče a další blízké osoby nejen velkou zátěží, ale i výzvou pro jejich osobnostní růst. Pro rodiče může být jejich dítě zrcadlem, které odráží riziková a slabá místa jejich osobnosti, včetně jejich přístupu k sobě samým, k životu a ke druhým lidem obecně. Odborná péče o rodiče dětí s Aspergerovým syndromem by se neměla zaměřovat jen na předávání způsobů práce „jak usměrnit problémové chování dítěte“, ale měla by se orientovat také na předávání doporučení „jak pracovat sám/sama se sebou, abych se se současnými a budoucími problémy svého dítěte lépe vyrovnal/a“.... celý text

Sonča2
08.08.2021 4 z 5

Sice tenká, ale spousta užitečných rad. Konečně kniha, kde negativní emoce k dítěti s AS jsou připuštěny, takže si člověk nepřipadá jako úplný netvor. Jedna myšlenka z knihy: "Když vám někdo něco začne povídat o výchově, zeptejte se ho, kolik už vychoval aspíků."

Gabi13
09.06.2020 3 z 5

Nedočteno, ale ne, že by byla špatná. Jen jsem očekávala materiál z kterého mohu čerpat do své praxe pedagoga, ale je to vážně hlavně pro rodiče, kteří doma mají Aspíky.

Raada
04.01.2018 5 z 5

Knihu vřele doporučuji všem rodičům, jejichž dítě má PAS.