sonalana sonalana komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné verše, vzpomínka na staré časy a jeho maminku. Jakobych to všechno viděla a cítila. Pěkná kniha.

22.01.2022 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Tato kniha je naprostá pecka. Skvělý příběh, propracovaný děj a postavy. Nejedná se o klasický ženský román, kdo má rád knihy, Skotsko a děti, přijde si na své. Co bych malinko vytkla, je jak konec vezme rychlý spád. Celou knihu se těším a pak je tak rychle ukončena. Chtěla bych ještě pár stran. Ale určitě si jí ještě někdy znovu přečtu.

27.01.2022 5 z 5

Začátek knihy byl na mě moc rychlý. Jako když babička vypráví večer před spaním celý svůj život. Nestihla jsem si k postavám udělat vztah. Prostřední část ve vězení už byla trochu lepší, ale hrozně mě nudilo psaní knihy. Navíc k ní nebylo více informací, co na to řekli lidé a blízcí po návratu. Třetí část knihy už byla za mě nejlepší a já dvakrát měla na krajíčku. Kniha nebyla špatná, ale něco málo navíc mi tam ještě chybělo.

30.06.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Výborná kniha. Téma sudetských Němců je vynikající a moc se těším na druhý díl. Autor mi v knize pomohl odpovědět na spoustu otázek, jak to tenkrát asi bylo. Ubírám autorovi jednu hvězdičku za občasné malé nedostatky v ději a v psaní.
Co se týče příběhu, konec pro mě zůstal takový nedořešený, moc rychle ukončený. Těším se na druhý díl a doufám, že se něco změní, i když všichni moc dobře víme, jak to celé dopadlo. Ale třeba druhý díl překvapí nějakou nadějí v tomto skvělém příběhu.

07.04.2023 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Další výborná kniha od této autorky. Těším se na další knihu.

14.09.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi milé překvapení. Kniha se dobře četla a vtáhla mě krásně do děje. Určitě doporučuji.

01.01.2020 5 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Zajímavé zpracování, také nové informace o Osvětimi. Autor čtenáři podsouvá vinu pana Groninga, snažila jsem si na celý ten příběh dělat svůj vlastní názor. Kniha se čte velmi dobře a určitě je zajímavá.

24.01.2020 4 z 5

Šokující kniha. Od názvu jsem čekala hrůzný příběh, ale je to daleko těžší a hůře pochopitelné, než si jen dovede kdokoli představit. Kniha je proložena spoustou odborných témat. Chvílemi se hůře četla, ale i přesto doporučuji přečíst.

24.01.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Fajn čtení, určitě mohu doporučit.

05.01.2020 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Zajímavý a poutavý příběh. Kniha mě bavila, jen jsem pořád čekala, že se některé oblasti více rozvinou, ale nestalo se tak. Každopádně celkový dojem mám velmi dobrý.

08.01.2022 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Výborně psaná kniha. Trochu mě zklamala forma a projevy ducha, ale celkový dojem byl velmi pozitivní. Určitě doporučuji.

01.01.2020 5 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

První půlka mě nebavila. Děj se táhl, přeskakovaly postavy a děje, z toho mě něco vyloženě nebavilo. Těšila jsem se na pokračování, ale úplně v knize nebylo to, co bych očekávala. Každopádně v druhé půlce se to už zlepšilo, nastaly zvraty a já knihu s chutí dočetla a dokonce jsem se málem neubránila slzám a to se běžně u knih nedojímám. Ale konec se mi zdál moc useknutý, na to jak se celá kniha táhne, tak konec nic moc, čekala jsem trochu víc. Pocity z knihy mám lehce smíšené. Ale je to vlastně příjemná kniha, kterou si určitě schovám ve své knihovně.

20.05.2022 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Prvních 100 stran se mi táhlo. Na začátku se rozehraje nějaký děj a až někdy na straně 150 se začne vyvíjet. Rozjezd se mi zdál velmi dlouhý, ale nakonec to vzalo správný spád a kniha mě začala velmi bavit. Líbí se mi kombinace práce, podnikání, vytváření něčeho nového a také trochu milostného románu. Trochu bych ubrala dlouhých popisů počasí, chvílemi jsem myslela, že čtu jen o něm. Nakonec to byl ale moc fajn román, jdu hned začít číst druhý díl.

30.01.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Četla jsem všechny knihy o strašidelných domech a moc se mi líbily. S touto knihou jsem měla od začátku potíže, chvíli mi trvalo, než mě kniha začala bavit. Vadila mi změna oproti jiným knihám, kdy děj vyprávěla jedna z hlavních postav a celkově mě začátek nezaujal. Nakonec jsem si zvykla, nějak se to přehouplo a děj mě začal bavit a kupodivu mě bavil celkem dost. Celkový dojem je tedy velmi dobrý a určitě doporučuji.

21.01.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Výborná kniha. Po přečtených recenzích jsem měla obavy, ale kniha je zajímavá, dobře a rychle se čte, příběh je napínavý po celou dobu. Jsem z ní opravdu nadšená a všem doporučuji přečíst.

21.11.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Na knihu jsem se těšila. Začátek šel číst dobře, ale později jsem se dostala do krize, kdy jsem se dva měsíce nedokázala pořádně začíst. Nakonec se to přelomilo a druhá půlka už se četla lépe. Děj byl dobrý, zajímavý, ale co mi opravdu vadilo, bylo přeskakování, některým postavám bylo věnováno zbytečně moc prostoru, i když v knize už dál moc velkou roli nehráli. Konec byl velmi rychle useknutý. Mnohem více stran je věnováno tomu, že někdo leží v nemocnici, ale samotné odhalení celého příběhu vejde na jednu stránku. No a ta měkká vazba, tu vážně nemám ráda a kazí mi to dojem z celého čtení. Těšila jsem se, až knihu dočtu a odložím ji z rukou. Raději bych si připlatila za pevnou knihu. Příběh byl fajn, jen celkově těchto několik drobných detailů ve mně zanechalo pocit, že kniha i děj by si zasloužili více péče. A já už nejspíš druhou knihu této autorky nekoupím. Každopádně mohu doporučit, příběh je zajímavý.

19.11.2020 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Pěkná oddechovka.

05.01.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha podle blogu autorky a ještě něco navíc. Na knihu jsem se moc těšila, každopádně jsem se s ní dostala do krize a v necelé polovině knihu odložila a několik měsíců jsem nedokázala číst. Pak mi došlo, že je to touto knihou. Asi mě nezaujala. Vrátím se k ní později.

17.03.2020 3 z 5