SonaH SonaH komentáře u knih

Jak se naučit říkat ne Jak se naučit říkat ne Kevin Leman

Četla jsem v originále. Kniha je založena na autorově osobní zkušenosti a příkladech z jeho praxe. Určitě doporučuji, byla mi samotné přínosem, ale musím se přiznat, že mi docela vadilo občasné podsouvání Boha a víry.

22.09.2021 5 z 5

Jak člověk stvořil bohy Jak člověk stvořil bohy Lubor Pok

Tahle knížka mi leta ležela v dětství v pokojíčku a vůbec jsem o ni neměla zájem. Když jsem se ale donutila zjistila jsem, že je to opravdu dobře napsaná kniha, kterou budu později chtít přečíst svým dětem. Otec zde dětem nebo synovi (už nevím přesně) vysvětluje velice pěkným a srozumitelný způsobem jak vzniklo náboženství a vše okolo. Vážně super knížka pro rodiče i děti, přestože její obal není zrovna přesvědčivý.

12.09.2021 5 z 5

Terka a její jednorožec Terka a její jednorožec Dana Simpson

Me dcerce (7/8 let) a jejich kamaradkam se komiks Terka a jeji jednorozec moc libi. Az tak, ze jsme koupily druhy dil. Ja uz jsem na to asi trochu stara, ale chtela jsem se tim prokousat. Dcera ve svem veku urcite nemuze vsem vyrazum rozumet, misty jsem se usmala, misty jsem nechapala. Mozna generacni rozdil. :-D Ovsem hodnotim dle oblibenosti pro cilovou skupinu s tim, co mi ma ratolest odpovedela: Mami, neni dulezity, jestli uplne vsemu rozumim, ale jestli se mi to libi!

10.09.2021 4 z 5

Jen jednou mladá Jen jednou mladá Ivanka Devátá

Kvalitní oddechovka z divadelního prostředí s humorem a nadsázkou. Trochu jsem se do ni musela nutit, ale někdy záleží i na správném načasování i náladě, přesto ano, pěkná knížka.

02.09.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Nic jsem o knizce nevedela a byl to trochu tim padem sok. Velmi kvalitni cteni, pri kterem jsem citila uzkost z nevysloveneho i pri pouhem popisu hub.

29.08.2021 5 z 5

Růža - Zachraňte princeznu! Růža - Zachraňte princeznu! Johan Troïanowski

Dceri (7) se Ruza libila a i jeji kamaradce. Je to krasne barevny komiks, obcas nejaky interaktivni ukol. Precetla ho rychle a preje si druhy dil. Libil se ji take treba komiks Morgavsa a Morgana, Terka a jeji jednorozec, Na hrade Brade, ale takova Hilda se ji zdala zvlastni a tolik ji nebrala.

26.08.2021 3 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Váhala jsem, ale přikláním se ke komentářům, kde ubrali hvězdu. Je naprosto úžasné, že se žena a ke všemu Češka rozhodla v 20. letech minulého století splnit si sen a odjela do Bagdádu založit nemocnici. Tato kniha a paní doktorka Kálalová si opravdu zaslouží být neopominutelnou osobností naší země, inspirací a příkladem. Přesto musím souhlasit, že ke konci se kniha trochu vleče a mohla být napsána trošku čtivějším stylem. Rovněž musím souhlasit, že bylo pár chvil, kdy mi jako žena a matka nebyla úplně sympatická. Každopádně ani to nesnižuje kvalitu a téměř povinnost přečíst si tuto nezapomenutelnou knihu!

24.08.2021 4 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

Precetly jsme s dcerkou (8 let) v Nemecku, takze se hodila tematicky a ikdyz se ji do ni nechtelo, protoze byla o klukovi, tak jsme se nakonec obe smaly a tesily se na dalsi vecerni cteni. Az syn povyroste bude se libit i jemu. Opravdu pekne cteni! Klidne bychom daly pokracovani!

22.08.2021 5 z 5

Dítě : vývoj a výchova od početí do tří let Dítě : vývoj a výchova od početí do tří let Ilona Špaňhelová

Knihu jsem cetla kdyz jsem cekala 1. dite a byla mi prinosem. Dokoncem jsem si udelala poznamky a v prubehu tech tri let si je cetla. Jsou tam i konkretni dotazy a situace, ktere jsou caste a odpovedi prakticke. Pro novopecene maminky prima.

28.07.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Wow tohle jsem necekala! Kam se na ni hrabe takova Cyklistka od Poncarove, kterou jsem cetla pred tim. Kdo ma rad ceske autory a knihy typu Hermankove udoli, Hana, Zuzanin dech, tak urcite nesahne vedle!

24.07.2021 5 z 5

Dětství je drama Dětství je drama Alice Miller

Musim se priznat, prestoze mam rada psychologii a zajimam se o reseni traumat z detstvi, takhle knizka se mi necetla dobre. Bezesporu je dulezitym prinosem zejmena pro psychoterapeuty v oboru, mozna se v ni nekdo najde nebo kdo potrebuje porozumet depresi, pro toho bude mozna prinosem (ne resenim). Ja jsem se nesetkala s nikym, kdo by do prikladu zrovna pasoval a ve finale jsem nabyla dojmu, ze ano vse pochazi z detstvi, coz jiz dnes vime, ale ne kazdy je sadista, nacista a pacient. Kazdy se s tim popasuje jinak, zalezi na spouste dalsich faktorech a nabitych zkusenostech. Verim ale, ze v 1994 to byla prukopnicka literatura pro profesionaly a trvalo hodne dlouho nez se takovy “bonding” uvedl konecne do praxe.

18.07.2021 4 z 5

Poznej báječné ženy Poznej báječné ženy Ellen Bailey

Nádherná kniha pro holky a ženy. Koupila jsem pro 7-miletou dcerku a přeci jen je pro trošku starší, ale četly jsme ji spolu, vysvetlovaly, povidaly o nich a googlovaly. Moc ji to bavilo a těší se na vyplňování úkolů, které jsou u každé z nich. Myslím, že ji to i v tomto věku dost obohatilo a motivovalo, i bych řekla určitým způsobem posílilo. Opravdu doporučuji!

04.07.2021 5 z 5

O smutném tygrovi O smutném tygrovi Alois Mikulka

(SPOILER) Knizku jsem cetla skoro 8-lete dceri a vubec se ji nelibila, coz me mrzelo. Nejvic ji rozciloval namalovany ptacek s kolecky. Nepomohlo ani prevypraveni s mym vysvetlenim, jak by si tygr nebo jina zviratka moc prala byt na svobode. Ve mne trochu rezonoval konec jako dvojsmysl, kdy jsem si v podstate predstavila, ze jedinym vysvobozenim byla nakonec smrt a jeho duse odletela s ptackem. Zajimalo by me, zda to nekoho take napadlo. Takze me se libilo, ze kniha je kratka, ale chce neco vzkazat. Bohuzel nevim, zda deti pochopi a v kterem veku.

25.06.2021 4 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Moje 7-mileta dcerka si preje dalsi dva dily, moc se ji to libilo a mne take. Bylo to pekne, napinave a bez dalsiho dilu to ani nejde. Takze pokud chcete koupit, pocitejte s celou serii. Spise komiks pro holky.

05.06.2021 4 z 5

Praštěné podmořské příběhy Praštěné podmořské příběhy Stephen Hillenburg

Dcera (7) byla nadšená, a že musím koupit 2. díl. Ač mi Spongebob nebyl nikdy sympatický a seriál jsem nikdy neviděla, rozhodla jsem se si ho přečíst a vážně jsem se pobavila! Dcera ve svých letech určitě nemůže ještě všechno chápat, ale časem bude, protože je to komiks, ke kterému se dá určitě vracet a znovu se zasmát.

22.05.2021 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Priznam se, ze zpocatku jsem k ni pristupovala s neduverou, ze to bude nejaky valecny romanticky brak, ale pak me pribeh vtahl do deje a uz nepustil. Film bude pristi rok. Doporucuji take dalsi knizku Velka samota a pustim se do dalsich od teto autorky!

16.05.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jeste hezci nez Slavik. U obou jsem si pobrecela. Z obou ma byt pristi rok film!

16.05.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nemám co dodat. Četla jsem v originále, ale česká ukázka mě přesvědčila o stejné kvalitě. Pořád jsem si říkala, to by byl skvělý film ... zagooglovala jsem a bude ! Vyjde v říjnu 2021!

01.05.2021 5 z 5

Jedeme, jedeme Jedeme, jedeme Libor Páv

Skvělá knížka pro nejmenší na rozvoj slovní zásoby a hledaní. Je bez textu, ale krásně ilustrovaná, každá dvoustrana ukazuje stejné osoby a zvířata v jiné bláznivé situace u jiného dopravního prostředku. Starší děti mohou přemýšlet co se tam stalo a třeba vymyslet příběh.

05.04.2021 5 z 5

Kolo,kolo mlýnský Kolo,kolo mlýnský Veronika Jelenová

Leporelo s klasickými říkánkami. Dohromady 11, z toho 7 znám a ilustrace jsou docela pěkné, takže hodnotim pozitivně.

05.04.2021 4 z 5