SonaH SonaH komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Po dlouhé době propadák. Pro mě bizarní recese v rádoby humorném zahraničním stylu. Do smíchu mi nebylo. Přišlo mi to přitažené za vlasy, nucené, neuvěřitelné a absolutně nereálné. Je vidět, že autorka nedosáhla věku, který popisuje. Takové stáří ne, děkuji.

30.06.2022 1 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Úžasná žena, úžasná kniha!
Tak po přečtení této knihy mohu říct, že mi bylo doslova ctí se seznámit s životem i myšlenkami Jane Goodall. Je to nejen její autobiografie nebo kniha o šimpanzech, ale je i motivační knihou, knihou osobního rozvoje, která dokáže inspirovat a probudit v člověku emoci či touhu něco změnit. A vlastně toto bylo a je jejím celoživotním poselstvím: probudit lidstvo a být lepší pro naše okolí i pro naši planetu. Je to kniha, která mi opět rozšířila obzory, s kterou jsem se mnohdy ztotožnila a přitom mě bavila.
Doporučuji i jako kvalitní dárek!
P.S.: Mj. na stránkách nakl. Kazda je možnost do 30.6. napsat autorce vzkaz, který ji zašlou, což je teda skvělý nápad.

03.06.2022 5 z 5

#pratelstvi, #laska, #rok zivota #pratelstvi, #laska, #rok zivota Sabine Lemire

Dceři (8) se komiks moc líbil, tak jsem si ho přečetla taky a opravdu skvělé pro holky jejího věku. Moderní, nápadité, v závěru jsou i tipy na kreslení, recept na muffiny.. Druhý díl je stejně dobrý. Navíc se mi líbilo zpracování toho, jak Mira žije sama s maminkou a má své holčičí starosti, včetně touhy se setkat s tátou.

26.05.2022 5 z 5

Velké putování malého mamutíka Velké putování malého mamutíka Něpomňaščaja

Tento příběh z mého dětství jsem tuhle našla a synovi 3+ se moc líbí. Je to něžné vyprávění o tom, jak se malý mamutík vydal ze severu do Afriky hledat maminku. Měkký sešit podobný dřívějším omalovánkám. Hezká vzpomínka. Má to být zfilmovaná pohádka, ale tu jsem nenašla.

08.04.2022 4 z 5

Domácí štěstí Domácí štěstí Iva Hüttnerová

Originální nápad a v dnešní době už snad i vzácná knížka plná rad našich (pra-pra-) babiček. Něco i vyzkouším.

20.02.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Měla jsem pocit jako když se dívám na nějaký dobrý český film z vesnice. Kvalitní čtení, lehce humorné, které opět potvrzuje, že česká literatura je v rozkvětu. Nápad napsat knihu v nářečí mi přišel naprosto originální a přirozený. Chystám se na další knížky od této autorky.

03.02.2022 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Souhlasím s komentářem od radus. Název velmi známý, ale knížka se ke mně dostala až nyní. Dcera (8) ji číst nechce, ani předčítání ji nebavilo. Starší české výrazy ani komplikovanější děj ke konci by zatím nepochopila. Souhlasím, že je to veselá knížka, ale s novináři přišla nuda. Řekla bych, že pro dnešní děti to už bohužel není. Já se ráda podívám na film a pokusím se donutit dceru, ale zase… je černobílý, myslím, takže to bude boj.
P.S: Nejvíce mě pobavilo: indický kníže Ty-ratja-tra

29.01.2022 3 z 5

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Dočetly jsme dnes s dcerou (8 let) a potvrzuji, že to byla prima knížka. Dceru bavilo zpívat všechny ty písničky (ty já bych naopak přeskakovala, ale nejsem cílová skupina) a taky se pro šumivé koule nadchla. Skvělý nápad, mušce jsme se dost nasmály a těšíme se na 2. díl. Myslím, že dcerka byla přesně cílová skupina a navíc obě teda milujeme knížky s ilustracemi paní Knechtlové!

28.01.2022 5 z 5

Cesta do modrého Cesta do modrého Martina Brousilová

Autorka, jak sama o sobě řekla, je obyčejná žena, která chtěla, aby Františkův příběh nebyl zapomenut. Obětovala tomu velké úsilí a za to si zaslouží i velký obdiv. Knih na toto téma čtu dnes již míň a míň, protože jako matku mě osudy dětí a rozervaných rodin ještě více nyní zasahují. František byl krásné usměvavé dítě a je mi těžko z toho, kolik bolesti si musel prožít. Útlá knížečka s krásným názvem, která se snadno přečte. Nesedí číslování k fotkám a poznámkám na konci knihy, pár zbloudilých chybiček… no a co, pan František žije dál, a to je hlavní.

28.01.2022 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Tentokrát se s ostatními čtenáři vůbec neshodnu. Četla jsem v poslední době několik nových psychothrillerů, ale tohle byl pro mě propadák. Nejdřív jsem byla zmatená o co vlastně půjde, ale pak přišla na scénu Beth - 2. část knihy ze tří a děj se stal předvídatelný, překombinovaný, chování všech nesympatické a neuvěřitelné. Přišlo mi to jako když se dívám na špatně nadabovaný film. Nešlo mi se ani do toho vcítit a co nerada u knih dělám, tak zde jsem prostě skenovala některé zdlouhavé odstavce. Kniha se čte snadno to ano. Ale občas už jsem potřebovala hadr na čelo. Odkud je titul si také nejsem jistá. První chyba byla za tuhle knížku zaplatit. Ale proti gustu žádný dišputát.

27.12.2021 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Bylo jasné, jak to musí dopadnout. Velmi čtivé, nic zásadního, ani složitého, ale dobré. Odpočinkový thriller, který se čte sám.

16.11.2021 4 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a o to větší překvapení. Skvělý oddechový thriller plný neočekávaných zvratů a neotřelé téma. Já si to užila.

06.11.2021 5 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Pěkné, skvělý nápad, ale vzhledem k tomu, že kniha se dostala do stovky “Kniha mého srdce”, tak jsem asi čekala víc. Je to příjemná oddechovka, obzvlášť na dovolené na Krétě, ale chování mých vrstevnic mi nebylo nijak sympatické. Chudáci maminky si to sice užily, ale… Navíc jsem se i trochu styděla, co si ti Řekové musí o nás myslet.

30.10.2021 3 z 5

Válka mezi vlkem a liškou Válka mezi vlkem a liškou Kito Lorenc

Knížku jsem dostala jako dítě a přiznám se bez mučení: nenadchla mě. Dnes jsem ji přečetla dceři (8) a … nenadchla ji, škoda. Já dnes řeknu: roztomilá bajka o zvířátkách, která si pomohla. Počkám ještě co na to syn (3) za pár let. Snad ji ocení.

23.10.2021 3 z 5

Záhady: zapoj mozkové závity a vyřeš 10 hrůzostrašných případů Záhady: zapoj mozkové závity a vyřeš 10 hrůzostrašných případů Víctor Escandell

Velmi pěkné a nápadité zpracování, ilustrace a k tomu i dešifrátor na závěrečné řešení každé záhady. Formát A3 jako otevřená. Jednotlivé příběhy se vztahují ke známému strašidlu jako Drákula, zombie, duchové, Jekyll a Hyde, Lochnesska apod. Úvodem je vždy něco krátce o vzniku každé postavy a následuje smyšlený příběh se záhadou. Určena pro děti od 8 let, ale dcera nemohla celou noc usnout, protože se bála čarodějnice, která chodí trhat dětem mléčné zuby, takže určitě i pro o něco starší děti. Mně se kniha jako taková moc líbí, ale někdy mi přišla záhadná otázka docela těžká a jako dospělou mě ty příběhy víceméně nudily. Nejsem ale cílová skupina.

16.10.2021 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Knížku jsem přečetla rychle, je velmi čtivá. Vzhledem k tomu, že jsem pár těžkých témat přečetla, tak mě tak nešokovala. Určitě stojí za přečtení. Bohužel jsem sama byla svědkem, kdy si charismatický vedoucí tábora podobně vybíral mladé dívky. V knížce mi pouze nesedly vulgarismy, které mi v témže věku byly velmi vzdálené.

16.10.2021 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Knížka se četla lehce, svižným tempem, pobavila mě, něco jsem se dověděla a oddechla jsem si tak od těžkých rodových ság a osudů. Sama žiji v cizině, takže se dokážu s některými pocity ztotožnit a vím, jak vyčerpávající někdy je sama čelit kulturním rozdílům. Jen nesouhlasím s informacemi ohledně českého pasu pro dítě, na to trvalý pobyt nemá vliv. Klidně bych si přečetla pokračování.

15.10.2021 4 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Četla jsem poprvé až s dcerou (8) a třikrát jsem se rozbrečela. Nejkrásnější dětská kniha, kterou jsem kdy četla. Podívaly jsme se hned pak i na kreslený seriál, který je přesně podle knihy a opravdu pěkný. Chystáme se i na film. A to se do téhle knihy dceři nechtělo…!

09.10.2021 5 z 5

12 malých hororů 12 malých hororů * antologie

Dcera (8) si to nadšeně přinesla z knihovny, ale byla zklamaná. Některé horory byly jen obrázkové a souhlasím s ní, že nedávaly ani moc smysl. Přišlo mi to jako zdařilá slohová cvičení dětí z vyššího ročníku ZŠ. To bych asi ocenil, ale chyběl mi tam v tom případě věk dětí. Kamínek, který urazil ježibabě hlavu a pak ji tam zůstal sedět jako balvan… no ještě, že jsem za to nedala penize. Po grafické stránce pěkné, originální balení 12ti sešitků v krabičce. Literárně zbytečné.

28.09.2021 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Právě jsem dočetla tento lehký krimi-thriller, který se četl velmi snadno. Chtěla jsem si odpočnout od náročnější tvorby a nečekala tudíž žádnou velkou hloubku, ale autorka mě stejně jako u Chůvy nezklamala. Vzhledem k tomu, že se jedná o únos dítěte, tak jsem to jako máma docela intenzívně prožívala a chtěla jsem se co nejrychleji dovědět jak to dopadne. Opravdu dobré, má to spád a mě to fakt bavilo.

25.09.2021 5 z 5