Dětství je drama

Dětství je drama

Významná švýcarská psycholožka a psychoterapeutka, věnující se především psychologii dětství, se ve své knize zabývá následky raných dětských traumat a jejich vytěsnění v pozdějším osobním i sociálním životě, jejich příčinami a profylaxí a nakonec novými možnostmi, jak tyto následky terapeuticky odstranit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95893/detstvi-je-drama-95893.jpg 4.713

Das Drama des begabten Kindes (1994)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Aroucaria
09.10.2017

Perfektní informace k poznání svého příběhu a dobrého terapeuta.

Radka_p
18.06.2017

Nielen intelekt a racionalizácia ale najmä emócie sú cestou k uzdraveniu detských tráum spôsobených necitlivým či menej citlivým prístupom rodičov. Autorka pod traumou ale nevníma len extrémne zneužívanie či zanedbávanie ale aj na oko obyčajné vyvyšovanie sa rodičov nad deti, či neporozumenie aktuálnemu prežívaniu ich potomkov. Kniha vhodná pre terapeutov, ľudí ktorí sa do terapii chystajú alebo si ňou prechádzajú.....autorka skutočne rozumie tomu, že detstvo vie byť dráma, ktorú si v podobe naučených vzorcov prenášame aj do dospelého života.

Tereza.
18.10.2016

Úžasná malá knížečka s velkým srdcem! Myslím, že si z ní také udělám svůj lék na bolavou duši. Jinak vřele doporučuji všem psychologům, psychoterapeutům či psychiatrům.