sola_lupa sola_lupa komentáře u knih

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Tento díl hrál víc na citovou notu, ale byl fajn. Člověk se aspoň dozví něco o historii postav.

29.03.2019 5 z 5

Základy imunologie Základy imunologie Jiřina Bartůňková

Skvělá kniha pro naučení základů imunologie. Měla jsem v rukou 5. i 6. vydání. Ke zkoušce z imunologie je to velmi dobrá kniha. Jediné, co postrádá, jsou metody používané pro imunologická vyšetření. Pro ně proto sáhněte po jiné knize.

24.03.2019 5 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Obálka účinkuje jako magnet, především proto se tato kniha dostala na seznam k přečtení. Další důvod byl, že měla být o dvou lidech, kteří jsou si navzájem nouzovým kontaktem.
Jak to říct. Jedná se o velmi nenáročnou knihu, která podává sice hezký příběh, ale pro mě ne úplně dostačující. Čekala jsem asi o něco víc emocí nebo něčeho, co by mě k ní připoutalo, takže bych se od ní potom nemohla odtrhnout. Není úplně špatná, ale...
Za mě 60 %.

23.03.2019 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Knížka mi pojetím příběhu připomněla jeden trošku starší film - Before Sunrise, který mě celkem nadchl. Kniha se mi líbila jednou tolik. Příběh samotný je velmi originální, navíc aby se kniha zabývala tak krátkým časovým úsekem, to se také hned tak nevidí. A ten konec... Kdo z vás čekal, že to dopadne takhle?!

18.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Co cítí děti, vlastně my všichni, když nám onemocní někdo blízký? Jaký je náš život? Jak se s tím vším vypořádat? O tom všem kniha je. Krásné dílo s hezkými ilustracemi k fantastické rovině díla.

11.02.2019 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Už třetí komiks, který jsem od ní četla a pořád mi její styl přijde fajn. Skvělé na kratší relax.
Procentuální hodnocení: 90 %

08.02.2019 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Bohužel jsem ovlivněna filmem, tak mi začátek přišel takový málo napínavý, ovšem poté se rozjel. Kniha se mi hodně líbila a dávám jí plusový bod za Elliotta Smithe. :)
Hvězdičky mi pro hodnocení této knihy moc nevyhovují, takže pro upřesnění: 90 %.

07.02.2019 4 z 5

Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Strašidelný chrám v horách - Japonské lidové pohádky a pověsti Jan Luffer

Krátké příběhy v této knize byly milým nevšedním osvěžením. Lišily se snad vším, na co jsem v takovýchto příbězích zvyklá od hlavních postav až po děj.
Jediné, co mi asi nedá spát, je otázka, zda pohádky, které v knize jsou, se běžně čtou dětem. Protože ty byly vyloženě kruté, krvavé, drsné a strach nahánějící.
Zkrátka se mi kniha líbila.

30.01.2019 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Velmi milé pohádky, které stojí za to. Originální jsou jak příběhy, tak vyjadřováním, kdy například autor za sebe dokázal nastřádat tolik synonym, někdy i podobných slov, že člověk musí žasnout, jaký rozmanitý ten český jazyk je. :)

26.01.2019 5 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

Realita dnešní doby: stane se vám v životě jeden pitomý kiks, někdo to natočí, hodí na net, další a další lidé to sdílí a nakonec vám to zničí rodinu, kariéru,... možná i celý život. Nikdo si nemůže být ničím jistý.

26.12.2018 4 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

První věc: Měla bych se odnaučit číst zadní obálky knih, pak mě totiž celou knížku trápí, že je to lež (nestává se to vždycky, ale tady to tak bylo). Nesmála jsem se, jak bylo slíbeno, a to ani potichu.
Druhá věc: Knížka má rozhodně originální námět a neřadila bych ji jen mezi dívčí romány, ale i fantasy.
Třetí věc: Četla se mi hezky, byla fajn. Znovu po ní nesáhnu, protože jsem nebyla úplně uchvácená.
Celkově kniha nebyla nejhorší, jednoznačným plus je určitě námět a autorka má velkou fantazii, která se zde místy promítla, ale jinak... Určitě jsou zde velké rezervy.

16.12.2018 2 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Něco vážně sedělo, ale když má člověk v přechodném domově kočku, moc vtipné mu to tedy nepřijde.

02.12.2018 3 z 5

Čarodějova nevěsta 3 Čarodějova nevěsta 3 Kore Yamazaki

Osobní pes, který se mění v člověka? (Teda pardon, kluka?) No kdo by to nechtěl... No, dobře, pro Čise je to jen kamarád, ale stejně... Ach!
Jinak se nám to začíná pěkně zamotávat, hlavně hlava a srdce Čise. A Elias má nějak moc tajemství. Pořád nevím, co si s tímhle napůl sympaťákem počít.

24.11.2018 5 z 5

Ocelový alchymista 3 Ocelový alchymista 3 Hiromu Arakawa (p)

Nejsem si úplně jistá, jestli to začíná být čím dál horší se mnou, protože jsem pomalu ale jistě na téhle sérii dost závislá, nebo je to sešit od sešitu čím dál tím lepší takovým způsobem, že si mě během těch pár dílů nenápadně opředla.

18.11.2018 5 z 5

Deník kantora aneb učitel, ten tvrdý chleba má Deník kantora aneb učitel, ten tvrdý chleba má David Mach

Dost dlouho byla kniha tak narvaná vtipy, až mi to vtipné vůbec nepřišlo. Další část už mi sedla více a dokonce i vtipy mi přišly vtipné. Na konci už vtip upadal, což připisuji opouštění školy a celkově už to ke konci bylo takové nijaké. Celkově jsem si s autorem asi úplně nesedla a proto knihu hodnotím tak, jak ji hodnotím.
A jen tak na závěr... Kdybych měla tohoto učitele na matiku, asi bych jej proklínala, protože ten ostrovtip napovídá, že to byl pěkný drtič studentů. A to jsem měla matiku ráda. :D

05.11.2018 2 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Z téhle knihy má člověk pocit, že každý z nás má svého tygra. Podle mě má každý z nás jiné zvíře, protože kdyby to byli jen tygři, byli bychom si asi až příliš podobní. Nebo Tracy potkal jen lidi, kteří se mu tolik podobali.
Každopádně ať už je tygr panterem, jiným zvířetem, naší vnitřní silou, láskou nebo celým životem, jeho ztvárnění v příběhu Williama Saroyana je nádherné, i když mu pro mě něco chybí či přebývá. Nevím jak pro ostatní, ale nejmilejší postavou pro mě byl doktor Pingitzer. Snad proto, že se na to díval trochu jinak a snažil se Tracymu rozumět a možná nakonec i porozuměl.

04.11.2018 4 z 5

Škola Na Výsluní Škola Na Výsluní Ivo Pelant

Tuhle knížku ocení spíš mladší čtenáři, ale i pro ty starší je v ní dost humoru. Kdysi jsem viděla seriál a líbil se mi, knížka mi přišla stejná jako seriál. Za mě je určitě fajn na zlepšení nálady.

03.11.2018 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Nejprve jsem byla trošku zaražená, že mi kniha nějak málo připomínala Westovský styl, na který jsem byla natěšená, protože je tak odlišný od jiných knih tohoto typu. Ovšem jak se vše rozjelo, byla jsem nadšená. Nereálnost a všechno kolem jsem čekala, takže jsem se skvěle bavila. Navíc jsem tuhle pořádnou dávku romantiky potřebovala jako sůl. :)

30.10.2018 5 z 5

Ocelový alchymista 2 Ocelový alchymista 2 Hiromu Arakawa (p)

Větší spád než v jedničce, více "řežby" než v jedničce, více vyhrocené než v jedničce... Více zábavy. Honem pro další díl! :)

23.10.2018 5 z 5

Zdravý nemocný Zdravý nemocný Molière (p)

Jedním slovem: Krása. A pokud bych mohla dodat více slov, tak bych musela říct, že jsem se náramně bavila. Co se nejoblíbenější postavy týče, je to určitě Tonička.
Jinak je v díle vidět ruka Molièrova, takže pokud vám nesedl například Lakomec, tímto si svůj pocit z jeho děl jen dvakrát rudě zakroužkujete.

23.10.2018 5 z 5