Ocelový alchymista 3

Edward a Al se vrací domů, aby se zotavili po těžkém boji. To ovšem neznamená, že jejich pátrání po kameni mudrců končí – právě naopak. Za přispění majora Armstronga se Edward o tomto alchymistickém svatém grálu dozvídá i něco, co možná nikdy nechtěl vědět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374025/big_fullmetal-alchemist-3-ocelovy-alchy-XqM-374025.jpg 4.775

Fullmetal Alchemist 3.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Fullmetal Alchemist Vol. 3 (鋼の錬金術師), 2002

Kniha Ocelový alchymista 3

sola_lupa
18.11.2018

Nejsem si úplně jistá, jestli to začíná být čím dál horší se mnou, protože jsem pomalu ale jistě na téhle sérii dost závislá, nebo je to sešit od sešitu čím dál tím lepší takovým způsobem, že si mě během těch pár dílů nenápadně opředla.

KillHurt
21.10.2018

Jeden díl zaměřený na vývoj postav a drobné pohrabání se v jejich historii. Klidnější, ale přesto zajímavý děj. V příštím sešitě očekávám pořádnou akci.

Fantasysvet
01.07.2018

Príbeh po prvých dvoch zväzkoch, ktoré síce neboli najhoršie, konečne začína dostávať tvar. A nielenže to, dozvedáme sa viac aj o minulosti bratov a zistíme ako funguje automail technológia. Objavia sa i kontúry niečoho väčšieho a temnejšieho. Príde aj na nejakú tú akciu v podobe súbojov. Hiromu Arakawa bravúrne ovláda prechod z emočných stránok k tým akčným, a to bez unáhleného skoku a využíva vedľajšie postavy nielen k vyplneniu niekoľkých prázdnych panelov. Príbeh je naozaj vybalansovaný na jednotku.

Akčné scény sú výborne nakreslené. Nestratíte sa v nich, ľahko si ich predstavíte a hlavne, sú vzrušujúce. Príde mi, že autorka je zručnejšia v kreslení interiérov, kým tie exteriéry sú stále podstatne chudobnejšie. Väčšina deja sa ale tentokrát odohráva v rôznych budovách alebo izbách, takže majorita panelov je bohatšia, čo je len dobre. Konečne manga vyvoláva pocit živšieho sveta ako predtým.

Odhalenie niekoľkých čriepkov minulosti bratov Elricových takmer hneď na začiatku tejto dlhej, až 27 zväzkovej, ságy je určite dobrým ťahom. Vďaka tomu sa zdajú čitateľom ľudskejší a nie sú to len ďalší superhrdinovia. Vnáša to taktiež viac logiky do ich správania a vieme sa s nimi lepšie stotožniť. Koniec mangy nás znovu necháva v napätí a môžeme tak horieť od nedočkavosti, kým vyjde ďalší zväzok. Malým bolestným je pre nás aspoň bonusová kapitola „Armádní slavnost“, ktorá prekypuje geniálnym armádnym dôvtipom. A za bonusom ešte jeden bonus, pretože... prečo vlastne nie?