snowpinkee snowpinkee komentáře u knih

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Kniha by asi nemusela být špatná, když by kolem ní nebylo tolik lepších knih tohoto žánru. Takhle dokonale zapadne a zapomene se na ni. Přitom paní autorka nepíše špatně. Tento příběh mi ale přišel spíše hodně průměrný, než abych si ho uchovala v hlavě.

08.12.2020 3 z 5

Dokud jsou slzy Dokud jsou slzy Hannelore Grünberg-Klein

Já jsem tuhle knihu hodnotila pouze 2*. Nijak to nesouvisí s tématem, ale s pojetím a podáním všech informací. Byla to změť jmen a míst. Bylo pro mě neskutečně těžké udržet v paměti místa a jména. Jmen tam bylo miliony. Kdy autorka vzpomíná a s obdivem si pamatuje spousty jmen, ale v knize mi přišla naprosto zbytečná a rušivá. Pochopila bych popis míst, ale jména pro mě byla zbytečná, když neměla v knize dál už žádný prostor.

08.12.2020 2 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Dávám pět hvězd ač jsem tuhle knihu četla se silným sebezapřením. Tohle bylo tak odporné čtení. Obrazně řečeno.
Klobouk dolů a vůbec mě nepřekvapuje NĚMECKO.
Husí kůže po celém těle i týdny po přečtení. Doporučuji si přečíst pokud chcete prožít bezmoc, odpor, znechucení.

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Po 30 letech znovu. Jednohubka na nedělní odpoledne. Asi si chci přečíst celou sérii. Je to fajn příjemná oddechovka. Návrat k tomu co jsem prožívala s partou v dětském věku. Tehdy jsem tyhle knihy milovala, dovedli mě ke čtení a jako proložení k tomu co čtu mnohdy za hrůzy je to fajn změna.
I když nad tím v dnešní době člověk přemýšlí a říká si jaké to jsou nereálné situace, jako dítě jsem si přála být jedna z nich a tohle všechno zažívat.

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Četla jsem v návaznosti hned po prvním dílu z pohledu Sky (Hope). Ničemu mi to nevadilo a tak nějak to dalo ten příběh dohromady. To co jsme se nedověděli v díle prvním nám tento druhý hezky doplní. Krásný příběh. Bolestný.

22.11.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Colleen mám ráda. Četla jsem spoustu jejích novějších knih a popravdě jsem měla trochu strach se vracet v její tvorbě, ale chtěla jsem si přečíst vše co autorka napsala. A neudělala jsem chybu. Tahle kniha mě moc bavila a ani mi nepřišlo, že by byla méně "kvalitní" oproti novinkám.

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Mám ráda českou tvorbu a u téhle knihy se opět ukázalo jak je fajn číst české knihy.
Nemám nic co by mi na knize vadilo. Četlo se mi to moc dobře. Co se děje týká tak to bylo nepředvídatelné a byla jsem hodně překvapená a hlavně jsem i slzu uronila a to když se autorovi podaří tak vždy skočí hvězda navíc.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež
Colleen je Colleen. Jsme naučení na romantiku s přidanou zápletkou ze života.
Tady jsme dostali zápletku s přidanou "romantikou". Colleen se ukázala v té trošku drsnější formě. Podle recenzí jsem čekala něco zvrhlého, něco strašného z pohledu matek. Asi jsem nelida, necita a nevím co, ale mě to tak drsný nepřišlo. Asi celkově půjdu v tomhle proti davu. Já si myslím,že to k tomu patřilo a je to opět z reálného života a tohle se může stát. Takže jo, bylo to drsnější, ale pořád bych ještě snesla.
A dané slůvko, které se opakovalo mi k tomu celému sedělo a nijak mě to nerušilo.

13.07.2020 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Ooo bože ... Ooo bože...
Kdo čeká literaturu s přidanou hodnotou, tak bude zklamaný. Je to přeci pořád jen SEXY něco.
Nic víc, nic míň, než to co nám klišoidní šablona může nabídnout a to zase jen na průměrné úrovni.
Čtěte pouze v případě, že si chcete vyčistit hlavu po náročné knížce a nemáte chuť a sílu přemýšlet nad tím co čtete.

13.07.2020 3 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

První knihu od autora jsem četla Láska a tetování, která mě nebavila, nemohla jsem se začíst. Neustále ji odkládala.
Druhá kniha ale byla úplně jiná. Slupla jsem ji doslova během dvou večerů ve vaně. Byla čtivá, bavilo mě ji číst a chtěla jsem se projíst na konec. Závěr byl neskutečně přeslazený, ale to jsem čekala, takže žádné velké překvapení to nebylo.
Kniha celkově nijak nevybočuje z námi známe šablony. Ale tak nějak příjemně mi do ní zapadla. Bylo to vážně milé čtení.

24.06.2020 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Maddy a Albert....
Tohle byla kniha, kterán mě neskutečně chytla za srdce. Je opravdu nádherně napsaná. A hlavní hrdiny si musí každý zamilovat. Bohužel kniha je především smutná, ale to už tak nějak všichni od počátku čekáme, podle obálky. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že mě to chytlo stejně jako kdybych neměla tušení.

17.06.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhé setkání s paní autorkou. Prvních pár stran, kdy se hodně řešila válka jsem si říkala, že to nebude jako Heřmánkové údolí, které mě úplně pohltilo. Byla chyba si to myslet. Tohle byla opět citová nálož. Po přečtení a během čtení této knihy jsem byla úplně citově vybraná. Citlivější člověk to může prožívat ještě mnohem hůř.
Knihy paní autorky jsou psány do hloubky. Zabívají se v dané válečné a poválečné době životem obyčejných lidí. Zdálo by se říct obyčejnými. Každý má své tajemství a nějakého kostlivce ve skříni.

02.06.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Rok 1945 sudety. Klárka s rodinou se stěhují za prací.
Jednohubečka, nabitá emocemi, hrůzou, láskou, oddaností, krutostí, bolestí.
Tohle by si měl přečíst každý, kdo má rád příběhy z tohohle období.
Po dočtení jsem měla husí kůži, bylo mi ouzko, smutno. Na pár stranách maličké knížečky se objevuje tolik všeho. Každá strana má svou hloubku.
Nechci říct že to je krásná kniha, (i když je v jiném slova smyslu). Tohle musíte číst, pak pochopíte.

31.05.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha od které jsem měla obří očekávání. Viděla jsem ji všude, ale s ne úplně vysokým hodnocením má očekávání postupně uvadala.
Hele nakonec to nebyl propadák. Byla jsem napjatá do poslední stránky. Neodhalila jsem nic dopředu.
Co mi třošku dávalo zabrat na začátku byla jména, kterých tam bylo mraky, ale postupně si to sedlo a nemyslím si že by kniha nesplnila to co nabízela. Příběh byl dobře vysvěn, a stránky mizely pod rukama.

29.05.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje první setkání s paní autorkou. a WAU.
Dostáváme se do sudet a do doby sotva po válce. Hlavní hrdinkou je Anna kterou repatriují z Ruska. Rodina ji provdá za válečného veterána, který po válce dostal Heřmánkové údolí.
Když to vezmu tak kniha vypráví o nezdolné síle, odvaze a lásce jedné ženy. Co všechno dokázala, jak moc byla ochotná bojovat za sebe a své děti. Příběhem se nedostáváme nijak daleko, ale do hloubky. Citově mě kniha rozložila a musela jsem ji nějakou dobu vstřebávat.

28.05.2020 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

V tomto příběhu se dostáváme do LA. Přímo do tetovacího studia, kde se po 7 letech potváváme s párem ze střední. První láska.
Nemohla jsem se začíst. Kniha mě nebavila, ničím mě nelákala a musela jsem se nutit k tomu, abych ji vůbec dočetla.
Od autora to byla moje první. Ale nevím, jestli chci číst nějakou další.
Opět jako u všech knih z tohoto žánru byla použita stejná šablona. Nic nevybočovalo, všechno tam bylo, ale nějak mě to nezajímalo. V podstatě mi hlavní hrdinové byli jedno a jen jsem chtěla už dočíst.

26.05.2020 3 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Kniha z období 2. světové války.
Kniha byla čtivá, to se jí nedá upřít, ale já celkově nemám ráda, když ze mě někdo dělá blázna. Nadneseně řečeno. Dokážu pochopit chyby. Jsme jen lidi a i překladatel i autor mohou udělat chybu. O tom žádná. ALE.. snažila jsem se dopočítat kolik a kdy se narodil Christopher. Je to nemožné a tahle slovní úloha nemá řešení. Věk je použitý několikrát, ale nic nenavazuje na ten předtím.. ať počítám jak počítám, nelze se dopočítat.. potom ten věk neuvádím a je po problému. Tímto úvodním "problémkem" jsem ke knize pak už přistupovala mnohem vlažněji a nečekala žádné závratné čtení.
Když pominu prvotní rozčarování tak na to, že to je autorova prvotina tak moc hezký příběh. Věřila jsem mu to. Všechno.

25.05.2020 3 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Láska online... láska přes internet.. Ale ne jen tak ledajaký internet...
Příběh byl opět podle už zažité šablony. Já to mám ráda, protože je to pro mě příjemné odpoutáníse od reality a pohlazení po duši. Ale tento příběh měl nad těmi ostatními přece jen něco navíc. Nevím co to bylo, ale dostal mě zase jednou do kolen. Ukápla slzička. Do hlavních postav jsem se zamilovala a hlavně jsem jim to děsně moc přála. Tohle bylo hodně dobré čtení. Paní autorka umí a umí dát příběhu vždy něco navrch. Třešničku na dortu.

24.05.2020 5 z 5

Julia je majitelkou seznamky. Bram se s kamarády a bratrem Julie vsadí, že si přes seznamku najde přítelkyni. Jak to dopadne už je zřejmé na začátku.
Kniha byla vcelku vtipná. Byla čtivá, ale klasicky naivní a klišoidní. Ale kdo po takovémto žánru sáhne asi nehledá nic vysoce postaveného. Nic navíc a nic nescházelo. Psáno přesně podle šablony.

22.05.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Tohle byla nálož, přátelé!
Očekávala jsem hodně, ale tohle ne. Až do posledních stran jsem byla napjatá, neodhalila jsem vůbec nic. Věřila jsem úplně všemu co se v knize odehrává.
A několik dní po dočtení se mi blbě spalo, s vědomím že syn spí ve vedlejší místnosti sám.
Setkáváme se s manželským párem Malcolmem a Harriet. Malcolm by pro Harriet udělal cokoliv a tak ji obstarává děti. Dcery. Všechny děti něco pojí.

21.05.2020 5 z 5