snilek.holka snilek.holka komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Bylo to opravdu zajímavé čtení a určitě nelituju, že jsem tuhle knihu četla! Byla mi doporučena od kamarádky a já jí musím určitě poděkovat. Líbilo se mi to

28.01.2015 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tohle bylo moc hezké....Hrozně se mi to líbilo i když to bylo smutné. Co jsem taky čekala že :)

24.11.2014 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Proč všechny hrdinky se musí zamotat do dvou kluku.Aarona nenávidím jak jí motá hlavu :)

10.01.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Mám ráda knihy , které se týkají podobných témat. Navíc tady autorka vytvořila hrozně zajímavý příběh. Ze začátku jsem měla malinký problém s Beatris a její povahou, ovšem zanedlouho mi to ke knize absolutně sedělo a pravdou je, že by snad ani jinou povahu mít nemohla. Každopádně jsem z knihy nadšená a pouštím se do dalšího dílu

29.12.2013 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Tak tohle byl oříšek..Každý se rozepisoval o tom jak je ta kniha dobrá. A mě to furt nebavilo a nebavilo. Nutila jsem se to číst pořád dál a dál. Až to konečně přišlo. Ten zlomový okamžik, kdy najednou knihu nepustíte ze svých ruk a musíte číst dál a dál

17.08.2013 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Po dlouhé době opravdu užasná kniha. Dobře se četla, výborný příběh, napínavý. Co víc dodat ?

04.08.2013 4 z 5

Král Král Devney Perry

Obálka je to co mě zaujalo jako první, je nádherná. Popis zněl taky zajímavě, takže jsem se do toho pustila. Čte se to dost dobře, detektivní zápletka je zajímavá. Hlavní hrdinové nejsou žádní pubertální trdla, což knize taky přidává několik bodu. Motorkářské prostředí mi taky velice sedí. V knize se objevuje dost zajímavých postav a u některých se velmi těším až se k nim dostaneme.
Nemůžu se dočkat dalšího dílo, protože to jak to skončilo…..

18.06.2024 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Vlastně jsem nečekala , ze mě fotbalové prostředí bude tak bavit. Jestli se nepletu, tak od téhle autorky je to moje prvotina a určitě nezklamala. Je to velmi čtivé a navíc autorčin humor, je moje krevní skupina.
Jenom to čekání az se hlavní hrdinové daji dohromady bylo možná trochu zdlouhavé.

11.06.2024 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Tohle se mi moc líbilo. Zápletka mě moc bavila. I když musím přiznat, že začátek knihy mě moc neoslovil a až časem jsem knize propadla ….

07.06.2024 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Knížky od Shen mám moc rada. Se slovy to vážně umí a tak i když samotný děj je nic moc, tak vám moc nevadí knihu přečíst. Tohle je jeden z těch případu. Příběh byl pro mě takový mdlí, ale díky stylu psaní a slovním přestřelkám, snesitelný.
Rozhodně to nepatří k tomu nejlepšímu co kdy Shen napsala.

05.06.2024 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Sakra, musím si víc číst komentáře, protože kdybych věděla jak to skončí , rozhodne bych nezačala číst dokud bych nemela aspoň ty dvě u nás zatím vydané knížky.
Byl to krásný příběh. Líbilo se mi prostředí nemocnice, i to co se odehrávalo za příběhy na pozadí. Par slzicek rozhodne padlo.
Často jsem myslela na to, ze tohle povolání bych já určitě nezvládla….

26.05.2024 4 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Asi ty knížky někdy moc prožívám. Tohle mě trochu dostalo. Krásný romantický příběh, kolem kterého se motá ošklivá tragédie. Pořád jsem musela přemýšlet nad tím, jak moc lidi ovlivní, pokud jsou svědky něčeho takového a stanou se přeživšími. Tenhle příběh by měl být připomínkou, že by jsme měli žít tak aby jsme na sebe mohli být pyšní a zároveň šťastní …

Trochu mě dráždí to psaní ve třetí osobě. Na tohle jsem si musela zvykat.

05.05.2024 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Skvělý! Ja tohle hašteření, kterého je v knize víc než dost, prostě miluju. Skvělý humor, skvělé postavy, to jak se netradičně seznámili. Moc se mi do knížky nechtělo, protože obálka mě moc nelákala, ale opět mi to dalo lekci, že nemám soudit knihu podle obalu :)

20.04.2024 5 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Zatracena laska nasadila látku dost vysoko. Takže vedle ni je tohle jako chudý příbuzný. Ale špatný to urcite nebylo . Styl psaní mě strašně baví, čte se to prakticky samo a to kam se posouvají postavy je skvěle

14.04.2024 4 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Rozhodne to asi nebude patřit mezi mé top mafiánské knihy. Protože v tomhle žánru si představuju ze se muže autorka trochu víc odvázat. Ale pokud bych odstranila nálepku mafiánská četba, tak to bylo vlastně velmi hezké.
Mikolaj mi sedl od začátku, ale Nessa si mě postupně musela získat, což se stalo. Byla to taková příjemná romantická četba.

06.04.2024 4 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Protože mě tahle série totálně pohltila a já přečetla všechny tři díly za tři dny, tak svůj názor nápisu až sem, k tomu poslednímu.
Totálně mě to dostalo a to možná i díky tomu, ze jsem si od toho nic neslibovala. Vlastně jsem se do čtení pustila jen proto, ze to na mě pořád vyskakovalo. Ale bože .. už dlouho jsem se do žádných knižních postav tak nezamilovala jako do nich. A to i když mě občas přivadeli k šílenství. Jako když se porad hádaly a žárlily a nezvládly o věcech vůbec mluvit.
Bavilo mě ze se postava Anny vyvíjela a rostla a v posledním dílu jsem na ni vlastně byla pyšná. Maddox byl zase takový vztekloun a šílenec a jak uměl zjihnout když byl s Annou
I když v prvním díle to střídání pohledu bylo nelichotivé postupně to autorka vylepšila až bylo vlastně nakonec fajn vidět tu situaci s pohledu obou.
Možná ne všechno bylo perfektní a určitě to má i své chyby ale je to velmi čtivě napsané a totálně vás to chytne a nepustí.
Tohle se určitě řadí ke knihám, ke kterým se v budoucnu ještě určitě vrátím ..

01.04.2024 5 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Bylo to fajn. Byl to příběh přitažený za vlasy s hlavní hrdinkou jejíž jméno mě pokaždé donutilo zaskřípat zuby a s její až příliš ukecanou povahou. Které dost rozumím, protože jsem stejná. Stejná v tom smyslu, ze kdykoliv jsem nervózní a nebo se proste necítím, tak melu a melu až si v hlavě dávám imaginární facku abych sklapla.

Ale příběh to byl příjemný a určitě nelituji že jsem po knížce sáhla. A bože ten pes :D

12.03.2024 4 z 5

King King T. M. Frazier

Tak tohle není nic pro mě. Nevím jestli za to může překlad a nebo samotná autorka, ale styl psaní mi strašně vadil. Jako příběh to byl zajímavý a kdyby to bylo napsané jinak, možná by to i patřilo mezi mé favority, ale takhle mě to neustále vytrhávalo z děje. Nevadí mi v knize vulgarismy, ale tady to na mě působilo jako by tam byly vložené na sílu.

07.02.2024 2 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen to prostě umí lépe. Má daleko lepší příběhy. Ale i přesto se v knize otiskne a čte se díky tomu velmi dobře.

20.12.2022 2 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu není jen jedna z mnoha knih. Vyčnívá propracovaným dějem, zajímavými postavami a prosředí kde se příběh odehrává. Děj se odehrával ve dvou liniích a z pohledů dvou hrdinů, kteří jsou tolik odlišní a postupně se jejich světy střetávají. Nejprve pomalu a nakonec se srazí v jeden užasný celek.

Laia, tahle postava si mé sympatie pomalu osahávala a já propadla postupem času, jak se její postava pomalu měnila. Ze začátku mě její fňukání trošku otravovalo, ale jak jsem se do příběhu ponořovala hlouběji, soucítila jsem s ní.
Naproti tomu Elias si mě získal hned. Jeho přístupem, tím že mu nechyběl soucit a nebyl plný brutality. I když mu Laia měla problém věřit, já jsem mu věřila hned :)

Musím říct, že kniha byla opravdu skvěle napsaná a musím pochválit i překlad, protože ten udělá taky hodně. Každý řádek a slovo od oslava se do mě příběh ponořoval hlouběji až sem ho měla přímo před očima. Živě jsem si představovala prostředí impéri, vesnic, tržiště.
Čtenář v této knize nemá nouzi o nečekaných zvratech, plno akce a hlavně nepředvídatelnosti. Často jsem lapala po dechu a říkala si tak tohle jsem opravdu nečekala. Už tohle je známkou skvělé kvality knihy a proto, pokud máte rádi tento druh čtiva, jiskra v popelu je pro vás to pravé ořechové ....

20.10.2016 5 z 5