Smardik17 Smardik17 komentáře u knih

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

,, Vypadáš příšerně. Kde ses flákal celej den?" :-D
Macro je boží, dává knize úplně jiný rozměr. Další parádní příběh, pokud si myslíte, že tato série půjde jako u jiných sérií kvalitou dolů. Tak vás musím zklamat, jelikož jde kvalitou nahoru.

27.06.2018 5 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Jedním slovem: Nářez!
Super propracovaný příběh, plný napětí a zvratů. Doufám, že Macra bude v další knize stejně jako v této vzhledem k závěru knihy. Nezbývá mi nic jiného než to jít zjistit. Druhá legie v před!

21.06.2018 5 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Mazec..! závěr byl strhující. Nemohl jsem se odtrhnout.
Doporučuji a jdu na Orla na Lovu

18.06.2018 5 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

ke knize bych se stoprocentně nedostal, nebýt skvělého Marka Holého. Díky jeho fantastického hlasu, v audioknize Duna, jsem se dostal k Catovi. Vůbec jsem nečekal, že mě příběh tak pohltí. Nedokáži knize nic vytknout.

11.06.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Super první díl se mi tedy líbil víc. Knihu jsem zvládl i díky výbornému čtení v podání Petra Olivy.

04.06.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ale jo, mě se to líbilo, dle komentářů jsem neměl moc vysoká očekávání, ale příběh byl v podaní Petra Olivy famózní. Vzhledem k tomu, že další knihy Autora/ky :-) mají lepší hodnocení, tak se nemohu dalšího dílu dočkat.

28.03.2018 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Thriller dost dobrý, ale na elitu to bohužel nemá. Do půlky knihy je to napínavé a člověk neví co se stane. Druhá část měla odhalit kdo je vrah, což já jsem byl přesvědčen už od záchrany J.(po dvou odstavcích), ale i tak jsem byl zvědav jak se autorka vypořádá s odhalením skutečného vraha. Vypořádala se s tím za 4 hvězdy, jednu ji strhávám, kvůli těm dlouhým úvahám o lidech, kteří by mohli být vrazi.
_____________________________________________
Podtrženo, sečteno, to stojí za přečtení! Napětí, ztrátu paměti a vraždu to obsahuje. Také slouží k zamyšlení nad dlouhodobými křivdami, zda je to s nimi tak, jak si pamatujeme.

21.03.2018 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

No musím říct, že jsem nikdy takhle nad dobou co tu panoval komunismus nepřemýšlel. Jak se člověk bál mluvit doma o důležitých věcech. A jak Tomášův článek je stále aktuální viz. dnešní kauza s panem komunistou Ondráčkem :-(

12.03.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tuto knihu jsem měl jako povinnou četbu na střední, nicméně jsem jí nikdy neotevřel, a měl jen ,,výcuc" z knihy. Nyní skrze výzvu (kniha zmíněna v jiné knize) jsem se do ní pustil. A musím říct, že mě to docela bavilo, žádná nudná pasáž, ale místy až donebevolající naivnost. Knihu hodnotím kladně, na 5 hvězdiček to není, a zase na 3 hvězdy je to brilantní, takže dávám lepší 4hvězdy!

26.02.2018 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

V půlce knihy se mě žena ptala o čem to je to Norské dřevo, a já ji to nedokázal říct, protože jsem absolutně nevěděl jak to skončí. Doposud když někdo napsal, že je kniha dobře napsaná, že se dobře čte, absolutně jsem nechápal co má na mysli, ale nyní chápu co znamená dobře napsaná kniha! Výborné čtivo!

15.02.2018 5 z 5

Byl jsem zvědav na knihu , sepsanou jako rozhovor, (četl jsem kvůli výzvě). Byl jsem velice překvapen jaký je pan Čepelka zajímaví člověk, ale jako Paní Žílová je nezapomenutelný :-D

12.02.2018 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Parádní pokračování, které nedělá ostudu prvnímu dílu. Tak honem na další díl!

09.02.2018 5 z 5

Stejně jako u Analfabetky tam byly slabé pasáže, kdy jsem chtěl knihu odložit, ale nakonec jsem ji zdolal a i slušně pobavil.

09.02.2018 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Páni... Tak to byla síla. Neuvěřitelně perfektně propracovaný příběh. Doporučuji

31.01.2018 5 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Tato kniha je potřeba brát s nadsázkou. Kdybych ji tak nebral, asi bych ji v půlce odložil. Plno chlastu až mi přišlo, že i kniha je načuchlá rumem a zelenou. Smutné pasáže (úmrtí a ztráta dolní končetiny) byly pouze zmíněny, čekal jsem nějaký hlubší dopad na životní příběh, ale jak se zpívá:,,Život je takovej a jinej nebude!" tak tato kniha je v tomto stylu napsaná.

19.12.2017 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

no teda nevím co k tomuto napsat. cesta do Polis byla strašně dlouhá až se mi to začalo protivit. Po Polis se to začalo zase trochu zlepšovat a vydrželo to až do konce.

11.12.2017 3 z 5

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Musím říct, že jsem byl zklamán, těšil jsem se na příběh Deadstrokeově pomstě a místo toho byla více jak polovina knihy o tom co se dělo v seriálu. Bohužel to co jsem chtěl vědět, co dělal Slade po souboji na Lian Ju, bylo shrnuto na pár stánek, zbytek byla v podstatě kopie seriálu. Autorům chyběla fantazie co vše mohl Slade prožít. A stejně vše co si vymysleli nyní seriál v šesté řadě vyvrátil. Je to škoda tento příběh měl velmi velký potenciál, ale autoři se s ním nedokázali poprat. Bohužel za mě 2/5

27.11.2017 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Super, díky čtenářské výzvě! Jinak bych o tento zážitek přišel.

20.11.2017 5 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Muž proti Muži. Na můj vkus tam bylo až moc chladnokrevného zabíjení. Příběh měl spád, ale konec se trochu až zbytečně moc natahoval. za mě 4/5

02.11.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Od knihy jsem moc nečekal spíš jsem ji bral takovou nouzovku, ale musím říct, že po pár kapitolách jsem příběhem byl úplně posedlí. Maggie jsem chtěl několikrát protřepat aby se probrala a šla na policii. Děkuji autorce za nevšední zážitek.

26.10.2017 4 z 5