Smardik17 Smardik17 komentáře u knih

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Inicialy hlavní postavy JR se shodují s Johnem Rambo a tady v této knize podobnost mě bila do očí. Jediné co mě zklamalo byla smrt hlavního záporaka.

17.02.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Když pominu, že jsem čekal od knihy naprosto něco jiného tak i to že jsem se v ději několikrát ztratil, tak nelituji přečtení. Sice není jasné jak Fredová dopadla, ale vymyšlené je to skvěle.

14.02.2019 3 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Humor Macrona prostě miluju. Od začátku do konce jsem se bavil. Změna prostředí rozhodně neuškodila celé sérii. Už se těším do Sýrie! Takže Druhá Ilyrská Vpřed!

04.02.2019 5 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Super, ač vše vždy vypadalo na špatný konec, tak Jack to vždycky vyřešil s přehledem.
Akorát ty procenta mě tam začali otravovat. Jinak paráda.

30.01.2019 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Musím říci, že nápad udělat z boha smrtelníka, mě nadchlo, tak jsem byl zvědaví jak se s tím Autor vypořádá, musím ale přiznat mírné zklamání. Už při předposledního dílu Bohové Olympu, jsem si musel dát pauzu, abych tu sérii vůbec dočetl. Skrze hluchá místa v knize. Bohužel v této nové knize mi to přišlo stejné. K sérii se chci určitě vrátit, ale nebude to v brzké budoucnosti.

25.01.2019 3 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

To je boží nářez!!! Další skvělá kniha! všechna čest autorovi. A jde se na pokračování!!

18.01.2019 5 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Čekal jsem od knihy větší napětí, ale kniha určitě stojí za přečtení

04.01.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Asi zatím nejtemnější díl. Příběh byl nabitý akcí, až na pár zbytečně natahovaných momentů. Opravdu jsem se při čtení bavil a tajil dech. Uvidíme zda se dozvíme jak dopadla Saga třeba v dalším pokračování.

20.11.2018 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Moc jsem od knihy neočekával, bral jsem ji jako oddechovku, a musím přiznat, že hned od prvního odstavce jsem byl šokován jak lehce a dobře se čte. Naprosto skvělý příběh. Doufám, že i další díly budou taky takové.

02.11.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Přečetl jsem skrze čtenářskou výzvu a rozhodně mě nezklamala. Zajímavý příběh.

23.10.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Pro mě jako znalce Thóra z komiksů, to bylo velmi zajímavé. :-)

19.10.2018 4 z 5

Orlova kořist Orlova kořist Simon Scarrow

Super příběh, kterému nic nechybělo. Jen by mě zajímalo jak dopadl Figulus. Snad se ještě dalších knihách dozvime, zbytek (doufám párletého) jeho příběhu.

13.10.2018 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Před časem na Radiožurnálu, byl zahraniční zpravodaj o zámku Bran v Rumunsku, který je vzorem hradu v příběhu od pana Stokera. Bylo to velmi zajímavé a spjaté s nejslavnějším příběhem Draculi a proto jsem se rozhodl si tuto knihu co nejdříve přečíst. Nelituji a doporučuji. Opravdu mrazivá atmosféra plná napětí.

09.10.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Líbilo se mi to. Podle mě lepší než první díl

21.09.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Líbilo se mi to. sice jsem moc nevěřil jeho alkoholismu, ale jinak mě to bavilo.

10.09.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ale jo, lepší než první díl to nebylo, ale je to kvalitka.
Spoiler: taky jste ke konci zraněnou Miu tlačili k pachatelovi se slovy: ,,Pojď Mio, pojď."
:-D

28.08.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Bouhžel do 3/4 knihy jsem nechápal kam se příběh bude posouvat. Ale po tom co udělal paní Nebezké, jsem to pochopil. No skrze první tři třetiny knihy tak malé hodnocení. Konečně se teď můžu podívat na film.

21.08.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Toto byl první kniha, u které jsem si přál a zároveň nepřál aby už skončila. Jelikož příběh byl tak mrazivý, že jsem chtěl aby už to všechno bylo vyřešené, ale zároveň příběh tak dobrý, že jsem nechtěl aby skončil. Super kniha.

15.08.2018 5 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Bohužel zatím nejslabší kniha ze série. Dám si teď od pana Adamse pauzu. Komentáře jen potvrzují co cítím sám. Knihy nejsou slabé, ale musí se číst s odstupem, aby neztratili své kouzlo.

03.08.2018 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Příběh byl zajímavý, a ke konci i napínavý, ale musím říct že jsem čekal více. Bohužel jsem trochu zklamaný, příběh se velmi natahoval.

25.07.2018 3 z 5