smardice smardice komentáře u knih

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Rozvod je vždycky špatný a pokud jsou v tom malé děti, tak ještě více. A rozvedený otec, který unese vlastní děti? - nepochopitelné a děsivé. I když hysterická Donna mě v určité části knihy taky pořádně štvala, ale nakonec dostala rozum a naštěstí své děti našla a vše dobře dopadlo.

21.08.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Trochu zdlouhavé, místy překombinované, i přesto spousta námětů na zamyšlení, překvapivý závěr.

20.06.2019 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě dost zdlouhavá kniha, hodně nepochopitelného a zároveň hodně tajemného. Ale přece jen, film se mi líbil daleko více.

06.06.2019 4 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

S Toničkou Bolavou jsem se seznámila poprvé a až v tomto příběhu a to díky Čtenářské výzvy. A smekám před panem spisovatelem, před jeho fantazií a skvělý a úžasný překlad Svobodnejho národa, používající brněnský hantec a valašštinu.

07.01.2020 4 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Sice dobře načteno, ale bohužel mě příběh moc nezaujal. Určitě znám lepší příběhy tohoto spisovatele.

06.01.2022 3 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

U těchto 2 rozdílných krátkých povídek předvedl autor svůj brilantní humor a vtip. Skvělá povídková jednohubka!

08.02.2020 4 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Tak konečně první kniha této spisovatelky, která spojuje prvky romantiky s detektivním příběhem. Sice začátek trochu zdlouhavější, ale i tak to bylo příjemné čtení plné napětí, dobrodružství, romantiky, s vygradovaným rozuzlením.

03.01.2020 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Tak tato spisovatelská dvojice mě opravdu baví. Třetí díl této série nebyl vůbec špatný, i když nemusím neonacismus a těším se na zatím poslední díl.

23.06.2019 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Napínavé reportážně-detektivní čtení, které se odehrává v českých soudních síních a vězeňských celách.
"Matematika zločinu" přináší nejen příběhy odsouzených lidí, které autorky Magdalena Sodomková a Brit Jensen zrekonstruovaly už v audio seriálu pomocí autentických záznamů z českých soudních síní. Přináší další nová zjištění. Zabývá se navíc plagiátorskými kauzami a jejich dopadem na fungování státu - jak u nás, tak i a na Slovensku.
Dvěma slovy: Skvělé čtení!

23.02.2020 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Obdivuhodná fantazie, krásná pohádka.

16.12.2019 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Tohoto spisovatele jsem poprvé četla před 40 lety a jeho díla jsem doslova hltala. Tuhle knihu jsem nikdy nečetla, zvolila jsem poslech. Kniha se mi líbila, nejspíš to umocnil i přednes pana Otakara Brouska. Vynikající postřehy, uvádí spoustu reálných pramenů, ze kterých čerpal. Výborný vypravěč, který dovede vtáhnout do děje.

27.06.2019 5 z 5

Ráno s Rileyom Ráno s Rileyom Sandra Brown

Tak tohle mě moc nebavilo, ještě, že to mělo tak málo stran.

06.08.2021 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Nechápu, proč tato kniha byla kdysi tak populární. Samozřejmě, některé podněty byly poučné a inspirativní, ale pokud čte tyto návody pouze jeden partner, tak je celkem k ničemu. Některé myšlenky stále se opakující. Pro mě zdlouhavá, nudná a skoro vůbec vtipná. K dočtení jsem se musela přemlouvat.

08.04.2020 2 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Přečteno pro Čtenářskou výzvu a díky za to, jelikož bych si ji nejspíš nepřečetla a to by byla škoda, protože kniha se mi líbila. Je to opravdu zajímavá a čtivě napsaná novela, moc se mi líbilo ostravské nářečí, dobře popsaný život a atmosféra lidí z domu číslo 6 v Ostravské periferii.

02.09.2019 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Mé první sestkání s tímto spisovatelem. Milá jednohubka o přátelství.

08.10.2019 4 z 5

Stojednaletý stařík se mi líbil o poznání méně něž Stoletý stařík, byla zde spousta politiky a už méně humoru. Kdybych knihu neposlouchala jako audioknihu, nevím, zda bych ji dočetla. Takže dávám 3 hvězdy, ale jen díky fantastickému přednesu pana Martina Stránského.

24.09.2019 3 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Nenáročná milostná jednohubka se šťastným koncem pro mrazivý a pošmourný čas.

14.01.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Moje první kniha tohoto spisovatele a jsem nadšená, i když severská mytologie je krutá tak jako severské detektivky. Kniha se dobře se četla, rozšířila vědomosti a poučila. Rozhodně doporučuji nejen pro začínající milovníky severské mytologie.

03.09.2019 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Knihu jsem si poslechla díky Čtenářské výzvy. Opravdu dobře namluveno, podbarveno děsivou hudbou tak, že mi občas i mrazilo. Kniha se mi líbila více než americké zfilmování, i přesto, že jsem se tehdy při shlédnutí opravdu bála.

20.08.2019 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Přestože zrovna sci-fi nemusím, tak tohle mě hodně nadchlo, mělo to opravdu grády. Chvílemi jsme měla po těle mráz. Dost mě zamrazilo, jakmile jsem zjistila, že to není boj lidí s mimozemskou civilizací, ale boj mezi lidmi a jak jinak, zase kvůli moci a penězům. A díky této knize jsem poznala dalšího skvělého českého spisovatele, od kterého si přečtu i další knihy

01.07.2019 5 z 5