smardice smardice komentáře u knih

Advokát zo zadného sedadla Advokát zo zadného sedadla Michael Connelly

Z této série jsem měla tak trochu strach, protože asi bych nechtěla dělat práci advokáta, obhajujícího nejen nevinné, a i ty méně nevinné, ale i zločince nejhrubšího kalibru. Nakonec se z toho vyklubal skvěle napsaný a zajímavý příběh z dobře popsaného amerického soudnictví. A i když vše dobře dopadlo, bude mi Mickey muset přístě dokázat, že dobrý advokát je lepší než zločinec.

16.04.2024 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Fantasy se spoustou mágů, kouzelníků a nestvůr, akce a s prvky romantiky. Neokoukaná, skvěle vymyšlená fantazie s nádechem východních slovanských pověstí a bájí, která mě zaujala hned od začátku příběhu. Originální a napínavé, skvělá interpretace. Doporučuji nejen pro vrstevníky a milovníky tohoto žánru.

09.04.2024 5 z 5

Marco Polo Marco Polo Mirek Elpl

Dílo, které se nezabývá podrobným popisem Polových orientálních dobrodružství, ale spíše se soustřeďuje na vylíčení hlavního hrdiny po návratu do Benátek, jeho pocitů a touhy po uznání benátského lidu a také na atmosféru tehdejší doby. Celé skoro 9-ti hodinové vyprávění je umocněno hudbou, která provází příjemný hlas vypravěče.

05.04.2024 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Výborná detektivka. Sympatická detektivní vyšetřovatelka, skvělý a napínavý příběh a zajímavé rozuzlení.

24.08.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

To je tak nádherný příběh, který mě v mladí bohužel minul, proto jsem neskutečně ráda, že jsem si ji mohla poslechnout aspoň nyní. Má v sobě nadčasové poselství - lidskost, lásku, citlivost a obsahuje tolik krásy a dojemnosti, že snad musí, ve všech, kteří ji četli, či poslouchali, zanechat úžasný pocit čistoty duše této dívenky.

19.08.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Poslech na doporučení svého syna, který byl velice nadšen filmem. No, jak tady někdo psal, že pokuď dám méně než 5 hvězdiček, tak jsem knihu nepochopila. Prostě nepochopila, zkusím mrknout na film, snad mi to dojde.

17.08.2022 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

O něco lepší než první díl, ale i tak stále nezáživné a zbytečně dlouhé.

11.08.2022 2 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Bohužel zase jsem šlápla vedle poslechem téhle knihy. Přednes dobrý, ale to je tak vše.

05.08.2022 2 z 5

Případ pohřešovaného Případ pohřešovaného Dror Mišani

Tentokrát se mi kniha nelíbila, do čtení jsem se musela nutit. Připadala mi strašně zdlouhavá, i když počet stránek tomu neodpovídal. Prostě další knihu si určitě v dohledné budoucnosti nepřečtu.

03.08.2022 2 z 5

Zpěv v rahnoví Zpěv v rahnoví Ngaio Marsh

Stará dobrá klasická detektivka a tak trochu netradiční vrah, kterého jsem ani náhodou netipovala. Skvělá nahrávka a tudíž i poslech, který jsem si užila.

01.08.2022 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Výborná detektivka plná intrik a nečekaných zvratů a pro mě opravdu s překvapivým závěrem.

01.08.2022 5 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Pohodová detektivka, která poklidným tempem spěje ke zdárnému vyřešení případu sympatickou policistkou Leenou, doplněná zajímavými údaji a postřehy z Finska.

27.07.2022 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Depresivní a pochmurný kriminální příběh, který, kvůli domácímu násilí, zamíchá s osudy hlavních postav a nemůže jinak skončit než jak skončil. A přesto jsem fandila všem, jen ne otci.

26.07.2022 4 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Zajímavá detektivka, v dnešní době možná aktuálnější než v době svého vzniku. Trochu jsem měla problémy se jmény, ale jinak dobré.

22.07.2022 4 z 5

Milujte královnu Milujte královnu Anton Hykisch

Poslech audioknihy netradičně začíná epilogem. Kniha nám docela zajímavě představuje Marii nejen jako silnou panovnici, ale i jako velice vnímavou ženu.

20.07.2022 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Druhý díl série navazuje na první a trochu víc pokulhává za jedničkou, co se týče akčností a napínavostí, i když vražd je tam taky dost. Hvězdičku navíc jsem přidala za to, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je ten zvrhlý vrah.

19.07.2022 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak tohle bylo hodně dobré. Opravdu netypický případ, zajímavé prostředí se spoustou morbidity a zvrácenosti, napínavé od začátku až do konce.

13.07.2022 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Další povedený díl. Trochu zdlouhavější, občas jsem se ztrácela ve jménech, ale jinak skvělé popisy vyšetřování.

12.07.2022 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Tak tahle kniha se mi líbila moc. Do posledního okamžiku jsem nevěděla, kdo je pachatel. A jelikož jsem již přečetla hodně knih téhle spisovatelky a nechci se opakovat, tak jen jedno slovo: Doporučuji.

10.07.2022 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Další díl ze série se mi přece jen líbil o něco více než Honící psi. Nevšední motiv příběhu, paralelní a nezávislé pátrání dvou hlavních protagonistů, inteligentní, napínavé se skvělě propracovanými postavami a reáliemi.

08.07.2022 5 z 5