Konec vosí sezóny

Nejlepší britská detektivka roku 2012 Bohatý finančník Lars Anderson se oběsí. Dědictví jeho podezřelých obchodů zle dopadá na jeho rodinu, dvě otcovou výchovou těžce poznamenané děti a zlomenou ženu. Mezitím na předměstí Glasgow někdo brutálně zavraždí mladou ženu. Vyšetřovatelka Alex Morrowová začne rozplétat pavučinu lží, která obtáčí místní komunitu, Skotsko i stovky mil vzdálená místa. Konec vosí sezóny je vynikající a velmi přesvědčivý vícevrstevný detektivní román, který sleduje zničující důsledky sobeckého počínání jednoho člověka ve světě zpustošeném hospodářskou recesí a zpochybňující vše, co bylo dříve pokládáno za posvátné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175216/konec-vosi-sezony-175216.jpg 3.6179

Alex Morrowová (2.)

The End of the Wasp Season (2011)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Panteon

Kniha Konec vosí sezóny

jiri77
14.08.2018

Druhý díl jsem si dal na audiu a musím říci ,že se mi líbil o něco více jak předešlý. Zajímavě podaná detektivka,kde se vrah zná od začátku a postupně se dostáváme k důvodu, co ho k vraždě vedlo. Atmosféra příběhu je ponurá,depresivní a postavy také nejsou nějak sympatické ,přesto skvělý poslech a to díky Jaromíru Medunovi.

Schamila
10.05.2018

Tak ten díl byl ještě lepší, na to, že znáte vraha od první strany, je dílo fantasticky napínavé až do konce a ještě zvrat. Zkrátka i když víte, kdo, celou knihu čtete s napětím, jak super je děj propracován až do konce. Je to fakt dobrá detektivka a já mohu jen doporučit.

kob
09.03.2018

Zajímavé, ale od začátku do konce nesmírně depresivní.

hana2111
17.02.2018

Říkala jsem si, že když mi nesedl první díl, dám šanci i druhému... co kdyby náhodou... :) No nesedl mi ani druhý. Knížka jako taková není úplně špatná, je to spíš taková oddechovka, kde po týdnu a půl jsem si musela připomínat děj, o čem to vlastně je a kdo "v tom jede"... Velmi průměrná knížka, která mi nedala vlastně vůbec nic. Krom několika odpočinkových večerů, kdy jsem vypla mozek a nemusela přemýšlet...

PeŠou
26.12.2017

Průměrná detektivka

Chesterton
08.12.2017

Poslouchala jsem audio a zůstaly ve mně velice rozporuplné pocity. Deprese, beznaděj, smutek, rozčarování asi z toho, že tak mladý člověk . . . .
Opravdu více ubíjející než napínavé:((

PetK
05.11.2017

Začala jsem dvojkou. A možná se mrknu i po jedničce. Vlastně tomu není co vytknout, jen to, že to je další ze sérií, které mi po nějaké době začnou splývat dohromady... A asi i u tohoto příběhu, který mě jinak bavil, si za pár týdnů/měsíců/dalších detektivek nebudu jistá, o čem to vlastně bylo. Přesto, jak ráda říkám, slušná jednorázovka. :-)

dee95
25.09.2017

Kniha je velmi zajímavá. Ačkoliv od začátku je známý vrah, neubírá to na napínavosti a jisté zamotanosti děje. Bavilo mě číst do půlky a bohužel do závěru jsem se musela už nutit. Přijde mi, že autorka přeskakuje od problému k problému velmi zvláštním a pro mě nepřirozeným způsobem. Nicméně na rozdíl od ostatních mi hlavní hrdinka nepřišla nesympatická, naopak pro mě bylo zajímavou sondou do lidské duše zjistit jak se snaží udržet rovnováhu mezi podřízenými a nadřízenými. Bohužel kvůli závěru mě kniha zas tak neuchvátila, škoda.

lacinq
17.08.2017

Oceňuji netypický prvek pro detektivky a to, že vrah je znám od začátku a motiv se navíc objasní až později. Kniha je zároveň sondou do života lidí různých vrstev a především odhalení světa bohatých a kontrast ke světu chudých (a přístupu obou skupin) je poněkud znepokojující. Ke konci napětí graduje, protože i když víte, kdo je vrah, pátrání po něm je samo o sobě napínavé, to jsem se nemohla odtrhnout. Jen ten konec je vzhledem k předchozímu napětí poněkud rychlý. Úderný, ale až příliš náhlý. Dle mého je to napsáno poutavě a i když vztahy na kriminálce nejsou nejlepší a s hlavní hrdinkou, vyšetřovatelkou, se člověk těžko ztotožňuje, na zajímavosti to neubírá. Přišlo mi, že se člověk snáze vcítí do situace vraha než detektivů, což pro mě není negativum. Atmosféra knihy je trošku negativní a možná frustrující, ale pochopitelná, ale není temná jako je typické pro severské detektivky, líbila se mi.

dzafik
17.08.2017

O trochu lepší, než první díl, ale pořád jsem zmatená z Morrowové..jednou je sympatická a jednou napřesdržku..:-)

Val
29.07.2017

S politováním musím napsat, že tohle mi teda vůbec nesedlo. Dávala jsem knize šanci docela dost stránek, ale nedala jsem to. Snad někdy příště. Jsem sama ze sebe zklamaná, tohle skoro nikdy nedělám :-(

24.06.2017

Tuto audioknihu jsem poslouchala už před poměrně dlouhou dobou a ten pesimismus spojený s depresí, který je tam po celou dobu cítit, mě nechtěl pustit několik dalších dní. Napsáno výborně, interpretace Jaromíra Meduny vynikající a i ty popisné pasáže mi nevadily. Ale ta beznaděj, táhnoucí se celým dějem, je ubíjející. Jediným světlým momentem je, že hlavní hrdinka je těhotná - čeká dvojčata. Ale to je asi tak všechno, co by se dalo označit za jakýsi záblesk optimismu. Zbývá tedy jen malá naděje, že svět a lidstvo (snad) nejsou tak úplně zkažené, jak to vidí Denise Mina...

nikol1774
02.05.2017

Tahle kniha byla určitě lepší než první díl. Bavila mě zase víc z pohledu policistů. Ale už mě i zajímal život Thomase a jeho sestry. I když mě tenhle díl bavil víc než první určitě už si další díl nekoupím.

Zoy
11.04.2017

Kniha se dobře četla, líbil se mi dej.

Henry_1986
11.04.2017

Poctivá detektivka...neurazí/nenadchne...oddechovka.

rodak
05.03.2017

Je to psáno nějakým zvláštním způsobem.Na začátku jsem se dlouho začítal,pak jsem nemohl knihu odložit a konec se tak nějak sám dotvářel.Odhalení vraha na začátku byl dobrý tah a bylo zajímavé sledovat jak z toho autorka vybruslí.Povedlo se ,byl jsem spokojený.

mulder
18.02.2017

Kniha se dobře čte, v poklidném tempu sledujeme vyšetřování případu, který se vyřeší s přispěním detektivů téměř sám. Sympatie k vyšetřovatelům jsem nepociťoval, vztahy měli zvláštní a pro mě nepochopitelné, ale vůbec mě to netrápilo. Je to druhá kniha od této autorky, kterou jsem četl, zkusím ještě třetí případ.

eiramka
28.02.2016

V této detektivce víte hned od počátku, kdo je vrah, ale to nic neubere na čtivosti a napínavosti příběhu. Autorka popisuje vyšetřování skotské kriminálky, v čele s těhotnou vyšetřovatelkou - a nahlíží do života bohaté vrstvy , s dětmi v drahých internátních školách i těch méně majetných, bydlících v sociálních bytech. Autorka má dobře promyšlenu psychologii postav a motivy jejich jednání a uklízečka Kay mi byla vyloženě sympatická:) Dobrá kniha!

livana
17.07.2015

Od autorky jsem cetla prvni knizku a moc se mi libila. I kdyz pachatele byli znami od zacatku, kniha nepostradala napeti. Dobre se mi cetla

Pavlnka
25.06.2015

Knížka zajímavá, ale konec mi přišel takový nemastný neslaný. Čekala jsem více.

Joges
19.05.2015

I když v této detektivce je pachatel zločinu předem znám, nepostrádá příběh gradující napětí. Docela se divím nízkému hodnocení na DK, kniha totiž není nijak špatně napsaná, čte se docela dobře, jenom je v ní nezvyklý postup řazení událostí. Nakonec musím přiznat, některé pasáže, strany, kapitoly přeci jen občas trochu nudily, ale jako celek kniha vynikla.

alfinha2321
30.04.2015

Bohužel jsem se celou dobu moc nechytla, takže jsem na konci měla jedinou radost, že už jsem jí dočetla :(

Melanka
19.04.2015

Čtivě napsaná detektivka, u které nevadí, že od začátku víte, o co jde. Ale kdo je teda vrah?

Michi.01
25.03.2015

Zpočátku mě kniha moc nebavila, situace, dialogy i postavy mi přišly nesympatické. Později se děj ale rozjel a bylo zajímavé sledovat,jakým směrem a jakými postupy se ubírá vyšetřování případu.

Petruse21
10.03.2015

Přišlo mi to strašně nedotažené a celkové rozuzlení dost odfláknuté. A bohužel žádná postava mi nebyla ani sympatická, docela zklamání.

momo01
09.12.2014

zpočátku mi trvalo se do knihy zabrat, přišlo mi, že autorka věci rozebírá příliš obšírně a dopodrobna. Ke konci dojde v knize u několika postav k silným uvědoměním a tam by klidně stálo za to si s emocemi víc pohrát, což úplně neproběhlo.
Na druhou stranu mi nepřekáželo znát identitu vrahů, zajímavější bylo objevovat co je k tomu vedlo.

šipek
26.11.2014

Velice zajímavá kniha,přečetl jsem během pár dní. Z kraje knihy jsem se nemohl začíst,ale později jsem se zase nemohl odtrhnout.

alena4154
22.07.2014

Ač tu čtu na tuto knihu většinou kritiku, tak za sebe říkám, že se mi velmi líbila. To, že známe hned na začátku identitu vraha, pro mě bylo vzrušující a četla jsem tak rychle, jak jen mi to čas dovoloval, jen abych se dozvěděla, jak to s ním dopadne. Knihu doporučuji a rozhodně si od autorky přečtu i další její knihy.

tlllk
17.07.2014

Knižka bola počúvateľná, veľmi neoslnila ale ani neurazila. Môj favorit v tomto žánri ale stále ostáva S.Larsson.

Lenka.Vílka
06.07.2014

Knizka me dostala a udelala radost...po dlouhe dobe ostrovni detektivka, kterou jsem docetla bez donuceni :) a bavila me az do posledni stranky...jisto jiste si od autorky prectu dalsi kousek...