Konec vosí sezóny

Nejlepší britská detektivka roku 2012 Bohatý finančník Lars Anderson se oběsí. Dědictví jeho podezřelých obchodů zle dopadá na jeho rodinu, dvě otcovou výchovou těžce poznamenané děti a zlomenou ženu. Mezitím na předměstí Glasgow někdo brutálně zavraždí mladou ženu. Vyšetřovatelka Alex Morrowová začne rozplétat pavučinu lží, která obtáčí místní komunitu, Skotsko i stovky mil vzdálená místa. Konec vosí sezóny je vynikající a velmi přesvědčivý vícevrstevný detektivní román, který sleduje zničující důsledky sobeckého počínání jednoho člověka ve světě zpustošeném hospodářskou recesí a zpochybňující vše, co bylo dříve pokládáno za posvátné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175216/konec-vosi-sezony-175216.jpg 3.5207

Alex Morrowová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Panteon

The End of the Wasp Season, 2011

Kniha Konec vosí sezóny

Pavlína2019

Kniha se mi moc líbila! Je prostě zvláštní. Velmi dobře a rychle se mi četla. Zkrátka mě děj zajímal. Skládá se z více vrstev. Samozřejmě možná dost ponurý, smutný, ale zajímavý. Autorka psát umí velmi dobře, záživně a velmi pěkně popisuje situace, povahy a myšlení postav. Její styl se mi líbí. Těším se na další knihu.

iveta3689
09.03.2020

Zajimave je vypraveni ze dvou pohledu, pachatele a vysetrovatelky. Minusem pro me byly osobni pribehy. Detektivni patrani prakticky v knize nebylo, porad se jen resily problemy hlavnich hrdinu.

Johhanka79
14.02.2020

Mnohem lepší než první díl. Stejný "postup" ala hodný a zlý zločinec. Nečekejte happy end. Smutná kniha. Přečteno jedním dechem.... Doporučuji a těším se na další díl!

reddwarf358
10.12.2019odpad!

Tahle kniha mě zklamala. Nevadí, že znáte s velkou jistotou pachatele od začátku, to u Columba taky a nevadí to. Ale tady se celou knihu vlastně nic extra neděje, zatčení pachatele je v podstatě odbyté a na to,jaký je to magor a že má zbraň, se z toho dalo vytěžit sakra víc. Taky linka šílené matky a sestry je vlastně o ničem, jen se to nakousne a nic dál, stejně je to s bratrem vyšetřovatelky a několikrát zmíněnou situací jeho syna. Všechno mi to příjde odbyté a nakousnuté a nedořeš(č)ené. Jakékoliv dramatické scény vlastně chybí. Za mě slabota...

mol378
05.08.2019

Autorka udržuje čtenáře v napjaté pozornosti, i když pachatel je de facto známý na 99,9% hned na začátku. Nečekejte náhlé zvraty a zákruty v pátrání, i když úplný závěr mě přece jen překvapil. Výborné psychologické a sociální drama, sonda do uvažování lidí zničených výchovou a vztahy. Pár úplných magorů by se tam našlo, člověk je chápe, ale děsí se jich. doporučuju těm, kdo mají rádi nepřímočarou a složitější četbu.

trudoš
30.07.2019

Nejupovídanější kriminálka roku 2013. Čemuž příliš neprospívá ani fakt, že Denise Mina vyloží všechna esa hned zkraje, což má za následek absenci překvapivých zvratů, které by trudomyslnou zápletku oživily. Takže na čtyřech stech stranách „jen“ sledujeme úmornou práci techniků a vyšetřovatelů, kteří dělají všechno proto, aby odhalili pachatele, jehož ovšem my po celou dobu známe. Tohle by pořád nebyl problém, kdyby se viník alespoň nějak snažil policii svést ze stopy, ten však řeší vlastní rodinné problémy, takže se o nějaké uniformy v závěsu moc nestará.
Po psychologické stránce pak funguje drama perfektně, autorka se umí dostat pod kůži postavám i čtenáři, ale hlavně dokonale zachycuje prostředí skotského velkoměsta se všemi jeho třídními rozdíly a sociálními dramaty uvnitř periferií. V tomhle ohledu se to čte prakticky samo, dialog střídá dialog a tempo nepolevuje až do poslední strany. Škoda jen, že se děj zaměřuje na něco, co pro čtenáře detektivek není zas až tak úplně prioritou.

Peršanka
14.07.2019

Nedočteno, divné.

jiri77
14.08.2018

Druhý díl jsem si dal na audiu a musím říci ,že se mi líbil o něco více jak předešlý. Zajímavě podaná detektivka,kde se vrah zná od začátku a postupně se dostáváme k důvodu, co ho k vraždě vedlo. Atmosféra příběhu je ponurá,depresivní a postavy také nejsou nějak sympatické ,přesto skvělý poslech a to díky Jaromíru Medunovi.