slunicko1958 slunicko1958 komentáře u knih

Příjemně strašidelné příběhy. Sice nejsem ani dítě, ani mládež, ale knížku jsem četla ráda a bavila mě. Byla první ze série Příšerných příběhů a určitě nejlepší.

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Na knížku jsem čekala a možná to čekání způsobilo, že jsem byla maličko, ale jen maličko zklamaná. Přesto doporučuji, povídky určitě stojí za přečtení.

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Doporučuji! Překvapil mě konec, očekávala jsem ledaco, ale toto byl šok.

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Pěkná kniha. Laskavá, plná citu.

Akorát že mi zabili tátu Akorát že mi zabili tátu Vojtěch Klimt

Často si říkám, jak by tu naši politiku hodnotil Kryl. Vážím si ho a pořád vážit budu, ale jsem ráda, že se naší současnosti nedožil.
A knížka? Perfektní.

Moje nejmilejší verše Moje nejmilejší verše Radovan Lukavský

Pan profesor vybral do této knížečky svoje nejoblíbenější verše, které doplnil svými vzpomínkami. Pro mě má toto dílko ještě další význam - nesmírně si vážím krásného věnování, které mi napsal sám autor.

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Knížku mi kdysi dávno doporučila (a půjčila) moje kolegyně se slovy, že to je ta vhodná četba pro těhotné. Doma jsem si říkala, že toto číst nebudu, na "slaďáky" já přece nejsem! Ale nechtěla jsem být nevděčná a pustila se do čtení. Nelituji, kniha byla opravdu zajímavá.

29.12.2017 4 z 5

Knížku otvírám, když je mi ouvej. Pomáhá. Já osobně zbožňuji Jak jsem se stal nezaměstnaným.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Román jsem přečetla až na druhý pokus. Není to žádné jednoduché čtení! Jsem na sebe pyšná, že jsem to dokázala.
Hodnotit knihu nebudu, to mi snad ani nepřísluší. Doporučuji k přečtení.

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Silná káva a já mám ráda silnou kávu. Napínavý příběh, ale na mě přece jen hodně brutální...

29.12.2017 4 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Nemám ráda psy, ale tyto příběhy mě rozněžnily. V povídkách je ukázán krásný, zdravý vztah mezi zvířetem a jeho pánem - člověk je člověk a pes je pes. Přesto se mají rádi až za hrob.
Milé čtení, krásné ilustrace.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Nádherný román. Precizně vykreslené charaktery jednotlivých postav.

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Napínavý děj, překvapivý konec. Ten byl pro mě, která tehdy film ještě neviděla, opravdu nečekaný.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Napínavé, strhující. Doporučuji.

29.12.2017

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Odjeli jsme na dovolenou na chatu v lesích na Slovensku a já si zapomněla vzít knížku. V martinském knihkupectví mi doporučili tuto, prý na dovolenou velmi vhodná. Byla jsem z ní tak vyděšená, že mě musel manžel doprovázet i na WC, protože jsem si myslela, že naproti na stromě sedí nějaký psychopat, který nás pozoruje, jak si užíváme dovolenou.
Doporučuji, na dovolenou perfektní.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knížku jsem četla kdysi dávno, ale pamatuji si, že nešlo od ní odejít. Poplakala jsem si.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná knížka. Přečetla jsem ji opravdu rychle, ale o to déle jsem o ní přemýšlela. Doporučuji.

3x Phil Marlowe 3x Phil Marlowe Raymond Chandler

Mám tuto knihu ráda. Má napětí i humor.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížka mého dětství, dárek k narozeninám s rokem vydání 1968. Příběh o kamarádství, odvaze, pravdě, cti... Nádhera.

29.12.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je zajímavá a poučná. Já ji však nedočetla, strašně mě rozčilovala jak Christiane, tak její matka. Jak já bych je zfackovala... :-)) Dám si do nového roku předsevzetí, že knížku dočtu a nebudu se u ní rozčilovat.

29.12.2017 3 z 5