slezmon slezmon komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Naprosto úžasné, víc hned po přečtení nemůžu dodat...

11.05.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pro mě velké zklamání. Připomínalo mi to mou seminární práci ze střední školy, kdy jsem psal podle vyprávění spolužákova dědečka o firmě, ve které pracoval za první republiky - velké téma, úžasný příběh, ale stylistické zpracování velmi špatné, strohé, krátké věty, bez osobní vazby na danou dobu, nedotažené, v některých případech přitažené za vlasy. Píšu samozřejmě o té mojí práci, ale pokud tato paní ještě něco napíše, já to s nějvětší pravděpodobností číst nebudu.

28.02.2019 odpad!

Nůž Nůž Jo Nesbø

Všechny HH jsem přečetl během roku, popořadě ???? Nůž mi přišel jako velmi dobrá tečka, překvapivé, pochopitelné, dobře napsané. Jdu si poslechnout The Ramones.

13.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejúžasnějších knih, které jsem četl.

20.02.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Super knížka, už mi od "Keplera" chybí jen Lazar a tato kniha mi zatím přišla ze série nejlepší.

17.01.2019 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Tutu knížku by si povinně měl přečíst každý, komu se stýská po bývalém režimu.

14.03.2018 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Velké překvapení, můj nejoblíbenější Atlas mraků v nové podobě. Opět jsem díky čtenářské výzvě narazil na poklad. Celou knížku i mou životní filozofii nacházím v názvu 22. kapitoly: "Všechno, co máš, je mnohem lepší než to, co tak zoufale hledaš" Od Doerra si ještě určitě něco přečtu.

10.04.2023 5 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Další skvělá knížka od DD. Na vyšetření jednoho případu si sice budeme muset do prosince počkat (Dáma kontra střelec) , ale to nevadí :-)

24.11.2022 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Opět výborná detektivka od Dominika Dána.

15.10.2018 5 z 5

Stařík mě opět pobavil.

20.03.2019 5 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Další výborná detektivka DD

12.03.2019 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Forrest Gump ve středověku. Dlouho mi trvalo, než jsem se prokousal začátkem knížky, několikrát ji odložil a zase zvedl. Už se těším na Šťastnou hvězdu

08.09.2023 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Na čtení této knížky je potřeba klid a já ho bohužel neměl. Veškerá imprese vyšuměla s rušivými elementy a prolínajícími se myšlenkami. Asi ji budu muset přečíst ještě jednou, v jiné době, nejlépe v zavěšené sítí, během jednoho odpoledne.

05.04.2020 4 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Opět výborně napsaná detektivka. Už se těším na Lunapark a doufám, že brzy přeloží i Marlowa.

28.12.2019 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Doufám, že budeme mít ještě dost příležitostí setkávat se s dalšími úžasnými příběhy Haruki Murakamiho.

14.01.2019 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Ostatní knihy od Davida Mitchella mi přijdou mnohem lepší. Ale na jedno odpoledne dobrá zábava. Těším se na české vydání The bone clocks, tím anglickým se nějak nemůžu prokousat :-)

09.01.2017 4 z 5

Co by se stalo, kdyby... Co by se stalo, kdyby... Daisy Mrázková

Knihu jsem dostal v roce jejího vydání jako dárek od paní ředitelky k ukončení mateřské školy. Vždy když ji vidím, vracím se do dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se vrátil i letos ;-) Co by se stalo kdyby... se vrátilo dětství :-)

15.01.2024 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Pro mě zatím nejslabší Murakamiho kniha.

16.06.2022 3 z 5

Utopia Avenue Utopia Avenue David Mitchell

Opět výborný Mitchell. Kdo ho ještě nečetl, asi některým částem neporozumí. U jinak výborného překladu mi vadily názvy kapel a písní v češtině, hlavně Cesta do Tramtárie.

09.01.2022 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc pěkná knížka, utvrdila mě v tom, že jdu správným směrem.

19.01.2021 5 z 5