Co by se stalo, kdyby...

Co by se stalo, kdyby... https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15632/bmid_co-by-se-stalo-kdyby-6622793e51726.jpg 4 76 13

Vyprávění pro malé děti s poučným podtextem, doplněné nápaditými a názornými ilustracemi autorky.

cérka
19.04.2024 3 z 5

Co by se stalo , kdyby ....... tato kniha neměla ve svém názvu slůvko kdyby? asi bych si ji nikdy nepůjčila a nepřečetla. Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2024.

Jelikož nemám s touto knihou spojeny vzpomínky z dětství a vím, že současný dětský čtenář má již jiné potřeby, nemohu tuto knihu hodnotit jinak než průměrnou známkou.

Hoblinka
21.02.2024 5 z 5

Moc hezká kniha rozvíjející dětskou fantazii.

Macope
24.01.2024 5 z 5

Krásná kniha. Moje děti zatím vypráví víceméně podle návodných ilustrací, ale s věkem určitě víc zapojí fantazii.

slezmon
15.01.2024 5 z 5

Knihu jsem dostal v roce jejího vydání jako dárek od paní ředitelky k ukončení mateřské školy. Vždy když ji vidím, vracím se do dětství. Díky čtenářské výzvě jsem se vrátil i letos ;-) Co by se stalo kdyby... se vrátilo dětství :-)

Venda32
03.01.2024 5 z 5

Neotřelá kniha s originálním nápadem i provedením. Primárně směřováno na děti. Ale, dospěláci, kteří jste četli... přiznejte se, kdo si alespoň v duchu nezkoušel na otázky odpovědět? :-)
Opravdu krásné ilustrace.
Pro společné chvilky dětí a rodičů ideální. A pro nejmenší čtenáře, kteří už si rádi čtou sami, perfektní.

Karcoolka2210
02.01.2024 4 z 5

Pekná kniha, ktorá obsahuje rôzne otázky čo keby ... a ponúka aj zaujímavé odpovede. Kniha je plná pekných ilustrácii, ktoré dopĺňajú otázky a odpovede.

kitty1113
20.05.2023 5 z 5

Moc krásná knížka pro děti. Je to moje srdcová záležitost a vzpomínky na dětství.

kykiryki28
03.01.2023 4 z 5

Nádherná obrázková knížka, u které se dítě rádo rozpovídá. Doporučuji do mateřinek...

witiko
07.09.2017 5 z 5

Výtvarně i koncepčně je to jeden ze skvostů české literatury pro děti. Kupodivu u nás ale nikdy nefungovala úplně tak, jak je zamýšlena, protože krása a fantazie obrázků poněkud utlumují vlastní představivost. Takže to vždycky byla spíš knížka na dívání než na povídání.

bibi.r
29.11.2015 4 z 5

Co by se stalo, kdybych na ulici potkala Daisy Mrázkovou? :))) Páni to by bylo krásné

Nielada
23.04.2015 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila náhodou v antikvaritátu a okamžitě se mi zalíbila. Je to skvělá kniha na povídání si, představování si, vymýšlení si, a to mě prostě baví. Mám ji stále po ruce, kdyby si některé z mých děti chtělo náhodou povídat, co by se stalo, kdyby...Já si to sama pro sebe také často říkám, akorát u toho nemám tak hezké nápady jako Daisy M. :-)

Matematicka
15.04.2013 5 z 5

Hravá fantazie přístupná i pro ty nejmenší. Co by se stalo, kdyby... Autorka vymýšlí ty nejbizarnější situace, které mají burcovat fantazii (předpokládám, že dětí i rodičů :-))
Co by se stalo, kdybychom měli svého slona?
Co by se stalo, kdybych našel v trávě hodinky?
Co by se stalo, kdybych byl malý jako mravenec?...
Pro každou situaci uvádí autorka několik nápadů - slovně i obrazem.

bambina
17.11.2011 5 z 5

Co by se stalo, kdyby opička spadla do řeky?
Ne! To ne! To se nesmí stát, držte pevně opičku!

pro děti od 4 let fantazie

Daisy Mrázková
česká, 1923 - 2016
1972  90%Haló, Jácíčku
2007  91%Slon a mravenec
2004  88%Neplač, muchomůrko
2011  90%Můj medvěd Flóra
1971  94%Byla jedna moucha

Kniha Co by se stalo, kdyby... je v