SLD SLD komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Vtipný čtivý příběh sluhy Saturnina. Vše se odehrávalo v jeho službě pro dědečka.

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Nikdo Kuličku nebral a dívali se na ni všichni přes prsty. A proč? Protože byla prostitutka, ale když všichni potřebovali, aby se někdo vyspal s generálem tak se všichni kamrádili.

16.06.2020 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasický příběh v podání Shakespeara. Milostný příběh Romea a Julie. Jejich smrt byla z hlouposti, úplně zbytečně. Achjo.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Moje oblíbená kniha, je o lásce, nevěře a vzpouře. Romantický příběh Manon a des Grieuxe.

16.06.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha má skrytý význam. Myslím si, že měl být Krysař hodnější a mí vztah s Agnes.

16.06.2020 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Krásná autobiografická kniha, která popisuje život rodiny žijící na venkově.

16.06.2020 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velice čtivá kniha, popisuje celý koloběh zlidštění a s lidskostí přijde i neúcta, chamtivost a podvody.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Krátký příběh, který poukazuje na mír a zvrácenost světa. Jeden člověk dokáže změnit osud všech.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dobrá krátká kniha, vypráví o rybáři, kde se ukazuje vztah k přírodě a velká vytrvalost zkušeného rybáře.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobrá kniha, zajímavý děj, prokreslené postavy, reálné prostředí. Autorka skvěle popsala tehdejší dobu a skvěle zvládla propletení příběhů postav.

16.06.2020 5 z 5