skulenka skulenka komentáře u knih

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Kniha vypovídá o tom, že nebezpečí se skrývá v každé profesi. Právnička na sebe nepřímo bere i osudy lidí, které hájí a obhajuje a to se jí stává osudným... Doporučuji.

29.04.2013 4 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Dobrá kniha, příběhy s drogovou tématikou jsou vždy specificky psané - chaoticky, autenticky, zamyšleně. Náhled do prostředí drogově závislých, jež většina z nich, by ráda drogám odvykla a zejména popisy chování a osudy těchto lidí.

21.04.2013 3 z 5

V moci zla V moci zla Peter James

Téma celkem dobré, ale dle mého nedořešené. Začátek knihy se pomalu vlekl, pak to mělo spád, ale závěr mě zklamal. Vlastně se nic nevyřešilo a nejedna otázka zůstala nezodpovězená. Od knížky jsem měla větší očekávání, trochu mě zklamala.

04.04.2013 3 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Dobrodužný příběh pro mladistvé. Každá babička v sobě skrývá tajemství a je jen na ní, jak jej předá svým vnoučatům. Pro děti výborný, poutavý příběh.

31.03.2013 3 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Velmi dobrý příběh, skupina pěti dobrodruhů se vydává do nedobytného již nefunkčního hotelu a zažívá nečekané dobrodružství, které se nakonec zvrhne v holý boj o život. Příběh je napínavý, i když v poslední třetině mi připadal až příliš překombinovaný a hlavní hrdina mi připomínal "supermana", který všechno ví, všechno zná a ví, jak se v dané situaci nejlépe zachovat,aby přežil..

17.03.2013 4 z 5

Tanec na vzdáleném místě Tanec na vzdáleném místě Isla Dewar

Odpočinkové čtení na téma, jak dokáže změnit život smrt blízkého člověka a především odhalení jeho tajemství a s tím spojené neočekávané souvislosti.. Průměr, na večerní oddych před spaním vhodné.

10.03.2013 3 z 5

Příliš snadná vražda: České detektivní povídky Příliš snadná vražda: České detektivní povídky * antologie

Krátké detektivní příběhy nikdy nezahrnou tolik napětí, vyvrcholení a pointy jako ty pravé detektivky na několik set stran... Tato kniha je toho důkazem, soubor 10 detektivek na cca 180 stranách, podprůměr.

26.02.2013 2 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

"Thriller napsaný v duchu Stephena Kinga" - tak začíná prolog knihy - podle mě zcela zcestný. Knížky od Kinga mám načtené a nenašla jsem žádné "Kingovy" prvky, které by tato kniha měla. Velmi zvláštní je, že je celá psána v přímé řeči, díky tomu se čte velmi rychle, zároveň však i nezvykle. Téma kniha mě zezačátku přímo nezaujalo, avšak závěr mě velmi překvapil a snad hlavně kvůli němu stojí kniha za přečtení!

21.02.2013 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

Opravdu povedený psychologický thriller, detektivka. Dobře propracované postavy, příběh, téma i zápletka, zajímavé vyuzlení. Kniha je psaná v monologu, dokonce bych řekla, že je v ní více popisnosti než přímé řeči, avšak nikterak na závadu či kvalitu knihy. I když nemám ráda "popisné" příběhy, u této knihy mi to nijak nevadilo, spíš bych řekla, že to tam patří a bez toho by to nebylo ono. Doporučuji.

12.02.2013 5 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Velmi dobrá, vhodné na přečtení najednou nebo během pár dní. Já četla vždy večer pár stránek a dělalo mi pak problém vzpomenout si a zorientovat se v mnoha postavách, které v knížce vystupují, a jejich vztazích.

27.01.2013 4 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Zaujala mě pouze jedna povídka, jinak je to dle mého názoru soubor povídek, které by se asi ani nikde jinak neujaly...

19.01.2013 1 z 5

Obrácené srdce Obrácené srdce Lenka Vrbová

Velmi dobrá kniha s neobvyklým tématem, svým rozsahem postihne jednu etapu života mladé dívky. Kniha dobře popisuje její boj s odlišnou sexuální orientací s neočekávaným výsledkem...

17.01.2013 4 z 5

Digitální román Digitální román Tomáš Veselý

Vtipný, výstižný román o aktuálním a budoucím světě. Výborné narážky na dnešní situaci ve společnosti, v politice, v životě. Zároveň lze tento román považovat i za poučný, abychom se vyvarovali zmíněných abnormálností, které v knize jsou velice dobře popsány.

15.01.2013 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Knihu bych doporučila mladistvým i dětem, kteří začínají s detektivními žánry. I když tato kniha má do detektivky opravdu daleko, chybí napětí, dramatičnost, zápletka a její vyústění. Velmi oddychový příběh, prvotina autorky, která píše, že bude v těchto příbězích pokračovat, zda-li bude poptávka. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne...

05.01.2013 2 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi dobrá kniha s překvapujicí zápletkou ke konci. Avšak co mi nejvíce vadilo, bylo rozdělení textů do kapitol. V rámci jedné kapitoly zničehonic uprostřed stránky v popisu nějakého děje se najednou autorka vrací k jinému ději a osobě. A pak zase zničehonic začíná zcela nová kapitola. Tento systém členění mi tedy nevyhovuje a bylo to poprvé, kdy jsem se s něčím takovým setkala. Netuším, zda to je autorčin úmysl nebo překladatelský nešvar.

29.12.2012 4 z 5

Jiná žena Jiná žena Jane Green

Pro mě průměrná, oddychová četba. Klasický příběh, mladá dívka z chudé rodiny vs. mládenec z bohaté rodiny - láska - svatba - dítě a k tomu všemu vztahy snachy a tchýně. Každá si představuje život a výchovu podle svých představ, které se utvořily na základě vlastních zkušeností, prožitého mládí a vlivu okolí, se kterým se stýkaly. Přesně tak, jak to chodí i v životě všech ostatních...

03.12.2012 3 z 5

Nápady pro šikovné ruce Nápady pro šikovné ruce Ray Gibson

Dobrá inspirace, ze všeho trochu. Tvoření - malování - pečení - pěstování - výroba masek. Základ všeho v jedné tenké knížce.

03.12.2012 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Další z velmi dobrých knih od této autorky. Avšak nemůžu se zbavit pocitu, že se po tolika letech vyšetřuje vražda a všichni okolo jsou najednou ochotní přispět k jejímu odhalení stůj co stůj - připadá mi to jako malé vybočení z reality.

20.11.2012 4 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Téma knihy mě zaujalo, líbilo se mi, byla to moje první zkušenost s duchařinou. Konec nebyl až tak nečekaný, pro někoho, kdo věří na duchy, až realistický. Průměrná, rychlá oddechovka.

15.11.2012 3 z 5

Vyděděná Vyděděná Marie Magdalena Horňanová Jodasová

Předslov knihy vypovídá o hrozné tragédii, která postihla hlavní hrdinku a upozorňuje na nedostatky v autorčině psaní. Je to rok stará kniha, avšak připadá mi mnohem starší... Pravda je, že si hrdinka knihy prožila své, ale věřím v to, že bohužel existují ještě tragičtější příběhy. Nijak to neodsuzuji, ale přikláním se k střízlivějšímu popisu knihy, než je na obalu knihy uveden.

15.11.2012 2 z 5