skulenka skulenka komentáře u knih

Hry ve výuce francouzštiny Hry ve výuce francouzštiny Mojmír Vavrečka

Kniha vhodná pro učitele cizích jazyků, plná nápadů na oživení výuky a zaujetí studentů při probírání nové látky a procvičování staré. Zpracována moc pěkně, použitelná i v jiných jazycích. Obsahuje spoustu tipů a návrhů.

19.04.2014 4 z 5

Sbohem, plínky! Sbohem, plínky! Penny Warner

Kniha obsahuje základní informace k odnaučení dítěte používat plínky. Rady vyplývají ze zkušeností autorek/maminek a především z psychického, fyzického vývoje dítěte. Zároveň se mnoho rodičů po přečtení této knížky uklidní a ubezpečí ve svých postupech. Pro mě to nebyl žádný objev informací, jen ujištění, že všechno má svůj čas... V knize se spousta informací neustále opakuje, výtah z knihy je na konci, zcela vystihuje podstatné a je dostačující.

14.04.2014 2 z 5

Smrt jako poslední překážka Smrt jako poslední překážka Kristýna Čtvrtlíková

Téma i styl psaní odpovídá věku autorky. Knížka je určitě pro mládež (i když u nás v knihovně jsem ji našla v dospěláckém oddělení...). Název knížky vůbec neodpovídá příběhu. Autorka se zaměřuje na popis první zamilovanosti a prozření, samotné úmrtí své matky řeší až na posledních 10 stránkách knihy (z celkového počtu 120 stran...). Pro mě jednoznačně slátanina, číst to v 17 letech, měla bych asi jiný názor a snad by se mi i líbila. Naivní, ani vyústění není úplné a jasné.

08.04.2014 1 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Dobrý příběh s trochou fantazie a mystiky. Mladý kluk se snaží vyrovnat se svou sociopatií po svém, ale celkem zdárně se mu to daří. Dokonce vyřeší případ sériového vraha, snad i díky svým načteným znalostem o vrazích a svém zájmu o ně. Doporučuji, čtivé i záživné.

08.04.2014 4 z 5

Háčkování - hračky, ozdoby, drobnosti Háčkování - hračky, ozdoby, drobnosti Lenka Bednářová

Pěkné nápady, podrobné návody, vhodné i pro úplné začátečníky.

21.03.2014 4 z 5

Vražda v Alphabet City Vražda v Alphabet City Lee Harris (p)

Dobrá detektivka, zajímavé rozuzlení a vyvrcholení. Případ sebevraždy, o které je příbuzná přesvědčená, že se jedná o vraždu, přivede tým detektivů úplně k jiné sebevraždě, která naopak byla vraždou. V příběhu mi vadilo odkazování na předešlý případ, který pro vyšetřovatelku nedopadl asi nejlíp, avšak bližší vysvětlení v knížce nebylo a nepřipadalo mi to ani důležité zmiňovat v tomto příběhu.

21.03.2014 4 z 5

Vizitka Vizitka Gabriela Benešová

Příběh o splnění snu. Člověk vždy stojí na rozcestí a je jen na něm, kterou cestou se vydá. Odpočinkové, trochu zajímavé, místy nudné.

21.03.2014 2 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Mozek si pamatuje vše a nic nezapomene, vše je ukryto a vyplyne na povrch vždy v tu pravou a potřebnou chvíli. Ať už jde o vzpomínky veselé či smutné. Kniha vypráví příběh mladé ženy, která má za sebou traumatický zážitek z dětství a bohužel i v dospělosti se dostane opět do spárů psychopata, navíc úplně stejného. Náhoda nebo osud? Závěr je vygradovaný a trochu fantastický, ale pro osobu, která prožívá trauma, jde o zcela reálný obraz. Zajímavý příběh i vyústění.

06.03.2014 4 z 5

Mrazivá blízkost Mrazivá blízkost Andreas Franz

Výborná detektivka s až mrazivě reálným tématem. I když na konci knihy autor uvádí, že příběh i postavy jsou smyšlené, čtenáři to tak vůbec nepřipadá a spíše naopak se zamyslí a zarazí nad tím, jak to ve vysoké politice a státních organizacích může chodit... Čtivé až do konce, přiměřeně napínavé, s trochu nečekaným závěrem. Velmi doporučuji.

25.02.2014 5 z 5

Tajná kniha rodičovských triků Tajná kniha rodičovských triků Ute Glaser

Kniha obsahuje velké množství triků a nápadů či doporučení, jak na děti :) Je to shrnutí všech výchovných knížek - jak mluvit s dětmi, jak je vychovávat, zachovat jejich osobnost atd. Vše ve zkratce uvedeno, nutno brát s rezervou, že ne vše je použitelné vždy a všude a na všechny děti...

20.02.2014 3 z 5

Největší špeky mýho života Největší špeky mýho života India Knight

První třetina až polovina knihy byla dle mého za 3 hvězdičky, pak se to celé "zamerikanizovalo" a stal se z toho klasický ženský drb pro americké paničky. Dočetla jsem, dobré na velmi oddechové čtení a uvolnění, je třeba k tomu přistupovat jako k jednoduché četbě a nehledat v tom nic víc...

04.02.2014 2 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Rozhodně doporučuji všem rodičům, aby si knížku přečetli. Kolikrát si neuvědomíme, jak můžeme obyčejným slovem uškodit. Vzpomeňme si, co my si pamatujeme z dětství a při své mateřské roli se ke všemu stavme z pozice dítěte. To bude najednou doma klid a radost, když si budeme vzájemně rozumět :)

29.01.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Povídky spíše pro starší generaci, která popisované období zažila. Pro mě dobrý náhled na to, jak to kdysi bylo těžké a vlastně i snadné, když nebyl člověk zatížen všemi modernostmi a stresem z toho, že nestíhá...

29.01.2014 3 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Pro mě průměrná kniha. Snižuji hodnocení ani ne tak z důvodu překombinovanosti, jakožto z přemíry osob a jejich jmen. Velmi to ztěžovalo orientaci. Taktéž popis x složek, které se podílejí na vyšetřování (policejní složky, soudní orgány a vyšetřující skupiny) byl pro mě a téma zbytečné. Téma dobré i závěrečné vyústění.

27.01.2014 3 z 5

Naboso Naboso Elin Hilderbrand

Odpočinková kniha s třemi základními tématy - osud tří žen a jednoho mladíka. Ve zkratce kniha pojednává o tom, jak se lze v létě povznést nad krutým osudem a životem s přispěním náhody, která zpočátku nevypadá nikterak důležitě. Příběh odpovídá reálu.

13.01.2014 4 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Detektivka velmi čtivá, poutavá, s velmi překvapivým rozuzlením a závěrem. Autor se zároveň vyhýbal barvitému líčení vrahova běsnění, což oceňuji. Zajímalo by mě i pokračování, ale jak se říká, v nejlepším přestat :)

03.01.2014 5 z 5

Obchod s mazlíčky Obchod s mazlíčky Anja Snellman-Kauranen

Průměr, který má zajímavé téma z dnešní doby. Kniha je psána bez přímé řeči, což pro mě není tak čtivé a záživné. Příběh obsahuje sáhodlouhé pasáže, bez kterých by se klidně obešla. Chaoticky uspořádané kapitoly, avšak ve výsledku měly pointu. Pro mě slabé, ale dočetla jsem.

SOS - pomoc pro rodiče SOS - pomoc pro rodiče Lynn Clark

Vhodný rádce nejen pro rodiče, některé tipy jsou inspirativní a stojí za vyzkoušení. Naopak některé mají nadhozený název a přitom nejde o nic jiného než o klasický český postup... Např. timeout vs. do kouta. Ale jedná se o americkou knihu, tak se není čemu divit.

23.12.2013 3 z 5

Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Jana Němečková

Dobré tipy pro každou maminku. Na mateřské není nuda :)

23.12.2013 3 z 5

Velmi zajímavé téma, dobře uchopené a dobrodružné. Kniha mi připomínala zčásti pohádku, fantasy a Harryho Pottera. Závěrečná bitva s nestvůrami byla pro mě nepřehledná, ale to bylo způsobené i tím, že jsem ji četla více dní vždy po kousku a zapomněla mezitím na zmiňované detaily. Zajímala by mě filmová adaptace, i když knížky jsou téměř vždy lepší než filmy.

02.12.2013 4 z 5