skulenka skulenka komentáře u knih

Klub druhých manželek Klub druhých manželek Jane Moore

Dobrá oddechová četba. Příběh čtyř žen věrně vypovídá o životě "druhomanželek", avšak z knížky jde cítit americký podtext...

25.06.2012 4 z 5

Patříš mi Patříš mi Mary Higgins Clark

První knížka od této autorky, co jsem četla. Velmi se mi líbila, od začátku jde o napínavý příběh, kde je nejenom jeden podezřelý...

10.06.2012 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Knihu jsem přečetla, ale ničím mě nepřekvapila. Možná více přinese těm, kteří mají s drogama zkušenosti a ví, jak to chodí. Mě se toto naštěstí netýká a tím pádem toto téma je mi vzdálené. Život s drogama je těžký, ale drogově závislí si dle knížky nedokážou představit zase život bez nich, tak co s tím?

10.06.2012 2 z 5

Bezejmenná oběť Bezejmenná oběť Ruth Rendell

Od této autorky má první kniha a zklamala mě, akorát těžko říct, jestli autorka nebo kniha.. V příběhu vystupuje spousta jmen, 1/3 se mi četla dobře, pak se začaly objevovat stále nové a nové postavy a tzv. bezejmenná oběť se objevila až v poslední třetině knihy. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jestli se příběh lépe rozvine či alespoň dojde k rozuzlení zápletky a vyřešení případu.

04.06.2012 2 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velmi dobrý román, spíše thriller, s prvky psychologie. Téma románu dokazuje, že ovládat lidí "řečmi" lze velmi snadno a za pomocí farmatik ještě snadněji. Také upozorňuje na to, že i když jsme přesvědčení, že své blízké známe velmi dobře, vždy tomu tak nemusí být!

08.05.2012 4 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Klasický americký román, průměr. Popis ženy, která nemá doposud vyřešený vztah rodina vs. kariéra. Dalo by se říci, že kniha vypráví příběh dnešních vrcholových manažerek. Občas jsem narazila na dobré a vtipné postřehy zaneprázdněné ženy, které korespondují s realitou všech žen, které pracují kdekoliv.

23.04.2012 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prvotina na jedničku. Lehký oddychový příběh čtyř pánů po maturitě, vtipná soutěž kamarádů, díky níž odhalí své skryté já a sáhnou si na dno svých možností...

13.04.2012 4 z 5

Duše v labyrintu Duše v labyrintu Lenka Teremová

Velmi jednoduchá povídka o schizofrenii. Nemám s čím porovnat, s tímto tématem jsem se knižně seznámila poprvé. Vzhledem k rozsahu se knížka rychle přečetla.

31.03.2012 2 z 5

Kalvárie Kalvárie Petra Braunová

Dobrý příběh, oddechová četba, jednoduchý, ale čtivý styl.

25.03.2012 3 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Dobrá detektivka, ale ne až tak napínavá. Od této spisovatelky moje první knížka, co jsem četla. Příběh, téma dobré, i když jsem se občas ztrácela v množství jmen a osob, které tam vystupují.

16.03.2012 3 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Téma knihy zajímavé, 1/3 jsem přečetla, avšak knihu nedočetla. Kniha je psána spíše monologicky, bez častých dialogů, což se mi pak hůře čte a nezaujme.

09.03.2012 2 z 5

Ani den bez maléru Ani den bez maléru Zuzana Francková

Průměr, ve zkratce řečeno životopis paní spisovatelky. Z grafické úpravy knihy mi vadilo především to, že celá knížka byla psaná jako jedna kapitola bez odstavců.

09.03.2012 2 z 5

Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení Kristiana Valcheva

Knížka nebyla špatná, ale až tak mě nezaujala. Je udivující, co se v nedávné době stalo a určitě i nadále stává, resp. jak se s lidmi zachází. Nicméně knížku doporučuji především lidem, kteří se zajímají o mezinárodní vztahy a politiku. Politické klima přímo ovlivnilo chování a jednání lidí (kteří původně neměli vůbec s politikou nic společného a žili obyčejný život) uvedených v knížce.

28.02.2012 3 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Dobrá oddychová knížka, první, kterou jsem od Monyové četla. Příběh byl jednoduchý, určitě více zaujme právě ty ženy, o kterých se tam píše...

15.02.2012 3 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Opět mě Tess nezklamala, avšak měla jsem pocit, že konec byl rychle napsán či redakčně upraven, zkrácen. Na posledních stránkách se najednou vše rychle událo, vyřešilo, chybělo mi tam vysvětlení posledního podstatného detailu. Tematicky je kniha až strašlivě aktuální, i když její vydání se datuje o více jak 10 let zpátky.

11.02.2012 4 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Knížka byla dobře napsaná, dost dobrý psychothriller. Z počátku se celá knížka jeví, že v ní vystupuje více osobností se svými příběhy, a ne jedna žena "tří životů". Člověka zamrazí, co se všechno děje ve společnosti a co lidi nevidí...

29.01.2012 4 z 5

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

Kniha mě překvapila, dobře se četla, nezatížená zbytečnými detaily či rozvleklými událostmi. Dobře popisuje život mladé studentky a její vztah s Romem, s čímž souvisí určité národnostní rozdíly. Z mladé bláhové ženy se stává vyzrálá osobnost, kniha velmi reálně popisuje její život, realitu dnešní doby. Doporučuji jako odpočinkovou knihu, ikdyž je částečně napínavá.

20.01.2012 4 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Velmi napínavý příběh, dalo by se říci, téměř ze života... Psáno poutavě a oceňuji kvalitní český překlad bez gramatických prohřešků. Doporučuji na dlouhé zimní večery - atmosféra tomu dodá své..

09.01.2012 5 z 5