Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení

Když se Kristiana vypravila z Bulharska do Libye, aby jako zdravotní sestra nastoupila v místní nemocnici, těšila se, že konečně unikne chudobě ve své zemi a s manželem si našetří peníze pro sebe i nemocného syna. Po počátečních těžkostech se vypracovala na kvalifikovanou zdravotní sílu a manžel získal místo jako pediatr, ale život, který se jim s takovým úsilím podařilo vybudovat, se během okamžiku proměnil v peklo. Když jednou večer Kristiana přijíždí po práci domů, čekají na ni policisté a po prohlídce bytu ji naloží do auta, zavážou oči a odvezou na neznámé místo. Tak začíná neuvěřitelná anabáze plná neslýchaného utrpení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96797/nepokorena-osm-let-hruzy-v-libyjskem-vezeni-96797.JPG 3.719
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení

Kniha Nepokořená - Osm let hrůzy v libyjském vězení

Urbana
20.07.2018

Nepochopitelné jaká krutost vzejde od člověka ... smutné, určitě doporučuji k přečtení.

zegi
05.10.2015

Výborná kniha,doporučuji přečíst.

zdazilek
12.07.2013

Opravdu je někdy nepochopiletné co je člověk člověku schopen udělat. určitě je to zajímaví příběh nad kterým člověk ztrácí dech. paní byla určitě statečná a má můj obdiv. Kniha byla velice dobře napsaná...

skulenka
28.02.2012

Knížka nebyla špatná, ale až tak mě nezaujala. Je udivující, co se v nedávné době stalo a určitě i nadále stává, resp. jak se s lidmi zachází. Nicméně knížku doporučuji především lidem, kteří se zajímají o mezinárodní vztahy a politiku. Politické klima přímo ovlivnilo chování a jednání lidí (kteří původně neměli vůbec s politikou nic společného a žili obyčejný život) uvedených v knížce.

petahor
26.11.2011

člověk se opravdu nestačí kolikrát divit, co se na tom světě děje a o to víc je to těžko uvěřitelné,když se to děje v civilizovaných zemích. Určitě doporučuji přečíst.

petahor
26.11.2011

Stejně tak i Devět let v pekle, je to hodně podobné, též to vypráví bulharka, prošla si tím samým.

podle skutečných událostí vězení, věznice

Autor knihy

Kristiana Valcheva