Sbohem, plínky!

Sbohem, plínky! https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191581/sbohem-plinky-191581.jpg 3 10 8

Nácvik na nočník bez pláče a stresu. Snad každý rodič si dříve či později položí otázku, kdy a jak u dítěte začít s nácvikem na nočník. Různé názory mají prarodiče, učitelky ve školce nebo pediatr. Mnoho dnešních rodičů si pak láme hlavu otázkami typu: Je v jednom roce brzy? Je ve třech letech pozdě? Jak mám dítě odměnit, když se mu podaří vyčůrat do nočníku? Mám ho trestat, když se zapomene? Kniha přináší velmi přehledný a srozumitelný soubor postupů a odpovědí na výše uvedené otázky, ale i nápady a podněty ke cvičením a aktivitám, které formou hry a vstřícné komunikace mezi rodičem a dítětem pomáhají daný vývojový úkol zarámovat a citlivě zvládnout bez zbytečného tápání, stresu a napětí. Penny Warner je speciální pedagožka, autorka více než 30 rádců pro rodiče.... celý text

hanka24
26.07.2023 3 z 5

Přijde mi, že se informace v kapitolách opakují. A mně ani nesedí princip odměňování, jak je zde uváděno. Takže něco mi přišlo zajímavé, něco bych zkusila obměnit, ale dalo by se to také použít. Nejvíc mi to pomohlo v uklidnění v tomhle tématu a našla jsem tam i pár argumentů pro okolí.

Sirael23
31.08.2021 3 z 5

Pro prvomatku dobré, rychlé, srozumitelné. Za těch pár korun doporučuji.

iveta3689
06.05.2021 3 z 5

Nic převratného kniha nenabízí, ale jsou to pěkně uspořádané myšlenky. Bohužel se dost věcí dokola opakuje.

Aliii
11.06.2020 3 z 5

Kniha mihla být klidně o třetinu kratší, hodně informací se opakuje.
Zajímavou částí byly rady a zkušenosti rodičů - některé byly i úsměvné.

klarenzi
26.02.2020 3 z 5

Průměrná kniha, kde mě štvalo časté opakování tipů a informací. Nicméně pár triků si určitě odnáším, takže nelituji přečtení. @klaryctena

Edeltruda
07.02.2020 3 z 5

Doporučení a inspirace pro rodiče, kteří v této oblasti tapou. Autorky mají velmi laskavý a trpělivý přístup k dětem, což jsem ocenila.

JancaMia
02.07.2019 4 z 5

Pro začínající rodiče ideální příručka jak naučit dítě na nočník, pro pokročilé nic nového co by ještě nevěděli .. ale i tak se najde pár zajímavých rad ..

skulenka
14.04.2014 2 z 5

Kniha obsahuje základní informace k odnaučení dítěte používat plínky. Rady vyplývají ze zkušeností autorek/maminek a především z psychického, fyzického vývoje dítěte. Zároveň se mnoho rodičů po přečtení této knížky uklidní a ubezpečí ve svých postupech. Pro mě to nebyl žádný objev informací, jen ujištění, že všechno má svůj čas... V knize se spousta informací neustále opakuje, výtah z knihy je na konci, zcela vystihuje podstatné a je dostačující.

Autoři knihy

Penny Warner