Sklenička Sklenička komentáře u knih

Giordano Bruno a hermetická tradice Giordano Bruno a hermetická tradice Frances Yates

Čtivě psaná publikace, která zcela likviduje tradiční školský obraz G. Bruna jakožto mučedníka vědy. Autorka naopak dokazuje, že Bruno byl renesanční mág silně ovlivněný hermetismem, který renesanční textové kritiky považuje za pedanty a matematiky za někoho, který ještě nedospěl k tomu pravému poznání. Navíc Bruno cítil, že měl jisté poselství světového rozsahu... Samotný Bruno je zařazen do širších souvislostí vývoje idejí, takže značná část knihy je věnována i samotnému hermetickému učení a jeho vývoji.

03.01.2016 5 z 5

Milé, oddechové čtení. Jsou tam sice záhady a tajný spolek, ale nejsou to žádní knižní padouši, ale normální lidi zažraní do knih s lehce pošahaným šéfem. Skvělé propojení knižního a počítačového světa.

03.12.2015 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Autor se skvěle navezl do tajných spolků a jejich údajného úsilí ovládnout svět :-) Jinak klasika.

21.08.2015 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Veronika_m: Překombinovaný konec? Přečtěte si Inferno :-)

15.08.2015 4 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Rabor: Zkus tuhle :-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Jediismus

03.08.2015 5 z 5

Symbolismus tarotu - Okultní filosofie v obrazech a číslech Symbolismus tarotu - Okultní filosofie v obrazech a číslech Petr Uspenskij (p)

Esoterický výklad karet velkého arkána, začátečníkům nedoporučuji.

03.07.2015 4 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Výborný román. Skvělá popularizace teorie mnoha rozměrů, navíc satiricky laděné proti společnosti 19. století. Pokud se chcete nechat překvapit koncem hrdiny, nečtěte předmluvu.

30.06.2015 5 z 5

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Nesnáším Simona Horna a Zoe Clarkovou. :-D Bylo úžasné, jak se v e-mailech jednotliví zaměstnanci reklamní agentury vybarvili, ať už v pozitivním, nebo v negativním smyslu. Autor je od fochu a je to na jeho díle znát, což navozuje představy, do jaké míry se inspiroval reálnými postavami. Partička kreativců a jejich nadřízení řeší několik kampaní, přičemž nejdůležitější je kampaň, která má získat pro agenturu Coca-Cola Coke jako klienta. Vše se řeší e-mailem. Kromě standardního chaosu ohledně přípravy této kampaně se dozvíme i o mailech, které záhadným způsobem odcházejí na helsinskou pobočku, zejména ty, u kterých se to nejméně hodí; o služebním pobytu na Mauriciu; odhalíme i jeden trestný čin, aby toho nebylo málo. To vše se odehrává v období od 3. do 18. ledna 2000 s epilogem ze 7.2. téhož roku.

15.03.2015 5 z 5

Pozitivní magie Pozitivní magie Marion Weinstein

Pro pochopení základních principů magie je tahle publikace dobrá volba.

02.03.2015 5 z 5

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Po obsahové stránce není co namítnout. Snad jen spojení "jen 2 km výklusu na rozehřání/vychladnutí" může být pro běžce začátečníky trochu deprimující. Autor nezahlcuje čtenáře zbytečnými daty a odbornými termíny, vše vysvětluje přímo, někdy až drsně (obzvláště důvod, proč by dámy měly zapomenout na Popelčin střevíček a skutečně si koupit běžecké boty o číslo větší). Mohla by být více rozepsána kapitola o vhodném oblečení do různého počasí. Vadí mi však odfláklá práce na knize - celkem časté jsou překlepy a do očí mě praštily i hrubky typu "obuvy". Graf, který znázorňuje intenzitu a nasazení jednotlivých typů tréninku vzhledem k maximální tepovce, má zcela opačně zapsány hodnoty procent max. tepové frekvence. Tohle však není problém autora, ale editorů a korektorů (druzí jmenovaní zřejmě vůbec nebyli přítomni, jinak si to neumím vysvětlit).

29.12.2014 3 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Dobře řemeslně napsané, ale nepatří mezi knihy, které bych si chtěla přečíst znova.

21.12.2014 3 z 5

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jiří Holý

Ocenila bych více informací o starší české literatuře, přijde mi hrozně neproporční, když posledních 200 let zabírá většinu knihy.

23.11.2014 4 z 5

Deset duchovních zákonů a síla mysli Deset duchovních zákonů a síla mysli Barbara Berger

Fajn kniha na zamyšlení.

23.11.2014 4 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Patapuf: Pokračování už vyšlo a jmenuje se Nevinná krev.

21.11.2014 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Autorovi všechna čest za takto monumentální dílo. Dílo s mnoha symbolickými narážkami, případné neporozumění však nenaruší čtenářovo vnímání samotného příběhu.

17.11.2014 5 z 5

Je tam báječná glosa o Československu :-)

14.09.2014 4 z 5

Newtonův mozek Newtonův mozek Jakub Arbes

Finduilas, lepší spoiler jsme si nemohli přát...

08.08.2014 5 z 5

Základní tarot Základní tarot Alan Oken

Kniha, která se vydává za dosud nejsrozumitelnější výklad Raider-Waiteho tarotu, s čímž rozhodně nemohu souhlasit. Text u výkladů jednotlivých karet je příliš abstraktní. Začátečníkům tuto knihu nemohu doporučit. Pozitivem je výklad jednotlivých symbolů.

08.08.2014 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Mno, dala jsem tomu druhou šanci, a pořád se nemohu začíst. Předchozí tři knihy s Langdonem byly jednoznačně lepší. Možná však sehrálo roli mé vysoké očekávání.

01.08.2014 2 z 5

Conan a dvanáct bran pekla Conan a dvanáct bran pekla Thorleif Larssen (p)

Solidní krváček před spaním místo večerníčka, ale některé detaily mohl autor vynechat.

31.07.2014 4 z 5