Siwan Siwan komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

Klasika typu off Campus, ale v hlavních rolích ženy. Super nápad, dobře se to čte. Příjemná změna byla Summer. Konečně hrdinka, která se sice s něčím trápí, ale není to nekonečné trauma z dětství, je otevřená, veselá, energická. Řekne co si myslí a dá najevo co chce. Příjemné pokračování s našimi známými postavami a těším se na další díl. :)

29.10.2021 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Jasný rukopis Samanthy Young se nezapře. A já ho mám rada. Prostředí Edinburghu mám taky moc ráda a i vývoj Nory a Aidna je fajn. Ale v tomhle románu je tolik utrpení, že by to vystačilo na tři romány. Jsem zvyklá, že si tahle autorka libuje v traumatech, ale tady je toho fakt už moc. Vlastně tolik, že vůči tomu člověk začne být trochu imunní. Což je škoda. Asi je to tím, že kdo od ní četl sérii Dublin musí to s tím chtě nechtě porovnávat.
A za mě vyloženě zbytečné a rušivé překládat "skotský přízvuk". Hlavně proč ho proboha překládat jako moravský hantec?? Takže finále ok, ale na tuhle autorku málo.

28.10.2021 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Zjistila jsem, že už jsem to četla, když jsem si přečetla obsah. Ale asi mě to moc nebavilo, protože si vůbec nepamatuju jak to dopadlo (samozřejmě, že dobře). Vybavují se mi ty citáty, které si psala Emerie na tabulku a že je Drew vtipně přetvářel. Takže asi dobrý, ale nic co bych si zapamatovala.

28.10.2021 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Přečteno na jeden zátah, čte se to samo. Pokud budete číst za sebou Šéfa a Sexy Profesora najdete poměrně dost podobností, ale ve finále to nevadí. Vi Keeland prostě umí psát, takže i erotický román je pořád román a ne paskvil. Je to jednoduché, ale dobré.
Lepší průměr z toho dělá humor. Smála jsem se dost :)

28.10.2021 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Celé to perfektně odsýpá už od začátku, postavy jsou sympatické a třikrát hurá jednají celkem logicky, má to i příjemnou pointu. Za mě fajn příběh do sbírky tohoto typu. Jediné co bych vytkla je ta obálka, jednak mi nesedí k příběhu a za druhé by mě potěšilo, kdyby i tenhle typ literatury měl obálku na které nutně nemusí být "frajer s holým břichem". Copak neexistují sexy obrázky s trochou kultury? :)
PS. Všimly jste si, že od vydání padesáti odstínů se nám mnohem víc propašovává různý zavazování, plácání a podobně do nověji vydaných erotických románů? Tam kde by ji dřív prostě opřel o stěnu se dneska bez plácání po zadku neobejdou?

27.10.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Nedá se říct, že by to nebyla oddechovka. Ale přiznávám, že jsem nějak nemohla pochopit jednání těch hlavních postav. Hlavně teda Ethana, tak ji nesnáší nebo miluje? Olive je správně praštěná, ale vlastně to celé tak trochu nedává smysl. A ten konec mi nějak neseděl. Každopádně na tyhle autorky je to hodně podprůměr.

26.10.2021 2 z 5

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

Takže jak začít. Asi je můj pohled na celou knihu ovlivněný tím, že jsem četla "Já, poutník". Kterou mimochodem považuju za knihu téměr legendární a to mě tohle téma ani nezajímá. A tím se dostáváme k problému celé knihy. Hlavní postava je sympatická a obecně i plynutí příběhu taky ujde. Ovšem jenom ujde. Celé je to sice naplánované krásně, ale odhadnutelné, plytké... Osobně mě samotnou překvapilo, že jsem "pointu" příběhu odhadla správně tak brzo. Chybí tomu to něco za tím, co z Já, Poutník dělá knihu mimořádnou, nezapomenutelnou.

S Olsenem a podobně bych to nesrovnávala, je to úplně jiný styl než klasické severské detektivky.

Ale obecně cca po 150 stranách se to rozjede, má to spád, napětí. Stojí za přečtení. Jenom ten konec?? Jako chápu, že si chtěl zadělat na další díl, ale bože - fakt to nešlo míň blbě?? Takže 3,5 za ten dodrbanej konec.

19.08.2021 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Je to moje druhá zastávka s touhle autorkou a doufám, že ne poslední. Její knihy jsou sice klasickou romantikou, ale zároveň mají něco navíc. Příběh je skvěle napsaný, charaktery postav se pomalu, ale jistě rozplétají, není třeba přehnaných erotických scén, přesto je kniha plná vzrušení a jiskření. Krásný, krásný zážitek.

16.08.2021 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Za mě famózní způsob, jak se autorka postavila ke způsobu vyprávění života několika generací. Co obzvlášť cením je jak dokázala zachytit atmosféru, zvuky a hloubku místa, postav a jejich pocitů. Líbí se mi vyprávění převážně v přítomném čase, dává to celému příběhu moment poetičnosti. Za mě perfektní.

08.08.2021 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Všechny tři díly stojí za to. V tomhle mě nejvíc bavila ženská hrdinka. Byla prostě dobrá, žádný zbytečný hysteráky okolo, prostě ho chce a hotovo :-) Jinak teda jako nejzábavnější na téhle sérii shledávám, jak se z mafiánů stávají hodní hoši :)))) ale budiž. V rámci záměru je to vlastně v pohodě. A člověk se u toho dobře baví. Takže směle do toho.

25.07.2021 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Výborná celá série, tenhle díl je zase vtipný, autorce to jde od ruky. Těším se na další.

19.07.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Supr, čupr - čte se samo, objevila jsem evidentně novou autorku co mi sedla. Přečteno za jedno odpoledne a rovnou se pouštím do další. Paráda.

15.07.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Není co dodat, pohodové letní čtení.

14.07.2021 5 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Koupila jsem si na dovolenou a nelituju. Příběh odsýpá a kouzlo krajiny i Baskicka se člověku dostane pod kůži v té správné míře. Jediné co mě vlastně na konci knihy mrzelo je, že není delší. Několikrát během čtení jsem se přistihla při tom, že je škoda, že nejde autorka víc do hloubky. Klouže po povrchu, příjemně, okouzlujícím způsobem, fantaskně a občas čarovně...ale pořád po povrchu. Být tenhle román propracovanější, měli bychom tu další famózní čtení, které by se dostalo mezi generace. Takhle je to parádní román na léto. Možná trochu škoda. Pořád přemýšlím, co mi to připomíná. - A už vím!! Nepropracovaná Isabel Allende - nevím přesně proč, autorka není španělka, ale něčím mi ji to připomíná.

13.07.2021 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Asi mi prostě nesedí autorův styl. Už s metrem jsem se prala a v Budoucnosti se mi potvrdilo, že mi prostě nesedí. Na mě spousta zbytečných částí, postavy jsou pro mě jaksi nesrozumitelné, neumím se s nimi sžít. Jinak námět není špatný, nelituju přečtení, ale do dalších jeho knih už se pouštět nebudu.

26.06.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Hmmm...tak po prvních dvou dílech je to zklamání. Ano, svět nasterey zajímavé, zbytek - čirej holej vopruz. Ilan bych vzala za ty vzdychací komentáře po hlavě, chemie a nádech čehosi s kapitánem v tahu. Ten tam celou knihou vlastně provlaje se zamračeným ksichtem a tím to končí...zbytek postav - bože asi jsem zapomněla, že tam byl někdo další...no nevím, prostě není to temné ani to není veselé, je to podivně nijaké. Zklamání.

26.06.2021 2 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Tak jaksi mile naivní, pomalu plynoucí, zcela předvídatelné, ale pohodové...průměr, ale ne špatný. Milostné scény tak nějak o ničem, ani nevím proč. Přečtu si zbytek série až zase budu mít takové to hluché místo mezi jednou knihou a další.

26.06.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Zlepšující se tendence je znát. Definitivně jsem přesvědčená, že největším kamenem úrazu je překlad. Jinak postavy super, lepší a lepší a určitě nejsympatičtější ze všech. Už čtu čtvrtý díl a jak je psáno v ostatních komentářích, je zatím nejslabší ze série.

22.06.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tak a tenhle díl se povedl. Oproti prvnímu je tu mnohem lepší příběh i postavy, osobně mi možná byly sympatičtější, ale obecně to prostě skvěle funguje. Bez obav dávám čtyři hvězdy, dala bych i pět, ale bohužel to lehce kazí překlad. Konkrétně jedno slovo - doposud/dosud. Fakt nevím, jestli je to takhle v originále, ale množství toho slova a jeho použití bylo moc. Jestli takhle mluví lidi kolem dvacítky, silně o tom pochybuju, ale působí to jednoduše toporně. Jinak obecně paráda a s nadšením se pouštím do dalšího dílu.

17.06.2021 4 z 5

On On Elle Kennedy

Holky prostě umí psát. I když jsem vůbec nečekala tuhle tématiku, vlastně to nakonec nevadilo. Má to prostě ten šmrnc co vždycky.

15.06.2021 5 z 5