Siwan Siwan komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Shrnu to takhle, kniha je velice čtivá, ale tak jako Maasové sluší delší stopáž, tak naopak Armentroutová by potřebovala "prostříhat". V podstatě 80% knihy čelíme otázkám Poppy ohledně toho, jestli mu odpustit nebo ne....fakt šok jak to nakonec dopadne. Musím přiznat, že ačkoliv mi normálně hloubání až tak nevadí...tak Poppy je prostě ...otravná. Bože je tak otravná, že kdyby nebyla tak hodná, byla by to nejpitomější a nejotravnější hrdinka všech dob. Ale....
jasně, že ale....když člověk vypne mozek a vyřeší se, jestli mu teda odpustí (my všichni to víme po deseti stranách), tak dostanete nálož dobře popsaných erotických momentů, některé fakt dobře, eroticko/romantických chvilek...pravé lásky...a trochu fantasy.
Osobně bych řekla, že pokud bych to hodnotila jako erotický román na pozadí fantasy, tak by to dostalo 5/5, pokud bych to hodnotila jako fantasy román, tak 3/5 - za ty fakt dobrý ero scény a těch 30 stran na konci, kdy se začne něco dít.

22.06.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Vůbec nechápu, jak mi tahle kniha mohla uniknout. Asi je to tím, že první co jsem od autorky četla byla kniha Tajemné touhy a ta nebyla nic moc. Každopádně srovnání s Maasovou je na místě. Podobný styl i splétání vztahů a schopnost budovat vztahy. Co mi nesedí je výběr jmen, ale na to jsem si po čase zvykla.
Co mi ještě úplně nesedělo, že hlavní hrdinka asi není "nejostřejší tužka v penále", protože některé věci jí fakt totálně nedocházejí, když vám už musí být jasné tak padesát stran předem.
Trochu mě překvapilo, jak se z původně pro mě originálního pojetí Povznesených, náboženství, kravenů, Temného atd. vyklubalo něco poněkud běžnějšího (nechci tu moc rozebírat pro ty, kdo nečetly), ale ve výsledku to je pojato celkem logicky, takže to asi není ke škodě.
Celkově to má spád a čte se to samo, takže uvidíme, jestli z toho ve druhém díle vykřeše autorka něco o stupeň lepšího.
Co hodnotím s nadšením je způsob vydání knihy - místo přebalu je přebal vytištěn přímo na knize. Drobnost, ale líbí se mi to.

18.06.2023 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Klasika, nijak výjímečné, ale jde to.

05.06.2023 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Tak tohle je stará dobrá hokejová klasika, na tom není moc co řešit. Blake je super sympoš, ona trochu nervák, ale dobrý. Určitě se to nevyrovná sérii Off Campus, ale zase fajn, že tu člověk zase potká Wese a Jamieho :) Takže odpolední jednohubka dobrý.

29.05.2023 3 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Miluju od Pratchetta celou Zemeplochu a tohle je proste starej dobrej pocatek.

28.05.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak za mě s každým dílem zlepšující se tendence, je to prostě paráda. Odsýpá to, skvělé jak se střídají pohledy různých hrdinů...za mě nová postava Manon obzvlášť zajímavá. Jak už zmiňovala klarka009 naprosto nechápu proč jména všech postav nechali v originále a Rowana se rozhodli překládat, je to fakt prasárna roku. Takže ne Jeřáb, ale Rowan a hotovo. Tomu teda fandím moc, obzvlášť se mi líbí to, že se tu rozvíjí i linka silného přátelství. Jak už jsem psala, Maasové prostě sluší delší stopáž a na třetím díle je to vidět.

17.05.2023 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Je to fakt neuvěřitelné, ale druhý díl opravdu vůbec neztrácí na tempu, zajímavosti a drží laťku. Čte se to samo a všechny postavy člověk začíná chápat mnohem víc. Sólo je prostě borec, nemyslím, že bych tohle dala. Za mě si zkusil ze všech nejvíc. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet a jak to celé dopadne.

14.05.2023 5 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

První díl byl víc poetický a příběhový, v tomto mi připadalo, že se autorka snažila vměstnat obrovské množství informací o tom, čeho všeho rodina Floriů dosáhla do malého množství stran a na soucit s postavami, nebo snad na to začít je mít rád nebo nerad prostě nebyl prostor...ale stále zajímavé a dobře popsané.

07.05.2023 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Asi se budu opakovat, ale je prostě znát, že tady ještě Maasová nebyla tak vypsaná...jsou tam slabší místa kde se to poněkud vleče. Konec to suveréně vyváží, protože jednak postavy dostanou víc prostoru začít nějak aktivně reagovat a zasahovat do děje a taky se trochu víc otevřou čtenáři. Tak uvidíme dál.

06.05.2023 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak jak na to? Od Maasové už jsem přečetla Dvory i následující Půlměsíční město..tyhle trilogie jsou tak propracované a autorka je tak vypsaná, že se to úplně nedá se Skleněným trůnem srovnat.
Co se mi líbilo - je tam čtivost, evidentně je to úvod a předstupeň k tomu, co se bude rozvíjet v dalších dílech, oblíbené portály mezi světy už důvěrně známe :), různý mrchy co je třeba zlikvidovat :) a navíc jsou tu dva super sympaťáci - já jsem teda jasnej Chaol tým, ale je třeba uznat, že Dorian má svý kvality.
Zápory - jako by si tady zatím Maasová tolik nevěřila a nenechává tolik rozehrávat vnitřní vývoj postav, což je podle mě její specialita. Taky je to všechno takové trošku povrchní, jako by úplně nestíhala pojmout všechno, co si naplánovala. Prostě - její knihy potřebují víc stran, protože tahle ženská prostě do čtyř set stran všechno nenarve.
Takže, nemůžu uvěřit, že to píšu, ale chtělo by to větší stopáž - ta prostě Maasové sedí.
Necítím tam tolik napojení na příběh nebo postavy, ale zhruba od půlky to člověka chytne víc. Jinak hurá do toho, snad dostane v dalších dílech víc prostoru.

26.03.2023 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tak mně byla Nesta sympatická. Jasně, vím, že se chovala občas jako kráva, ale prostě na tom nebyla psychicky dobře a myslím, že autorka se vypsala i ze svých vlastních pochybností o sobě a své sebehodnotě. Což je něco, s čím se člověk prostě občas v životě potýká a tak mi ta osobní cesta a hledání sebe sama prostě bylo blízké.
Což ovšem nic nemění na tom, že to teda je skoro porno román. Toho sexu je tam fakt dost a jako že fakt dost. Ale dobrý no...tak užili si to :)))
Každopádně se mi to líbilo. Je to prostě Maasová :))

07.03.2023 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Autorka sice umí psát, ale to je tak všechno. Tenhle díl mě přesvědčil, že tuhle sérii číst dál nebudu, protože to se fakt nedá. Záplava nelogičností a nesmyslů, které má člověk udržet prostě přesahuje moji hranici.

23.02.2023 1 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

No tak opět ve stylu autorky naprostá pecka. Za mě ještě lepší než první díl a ten se mi líbil hodně. Tady jsem naopak už od začátku byla napnutá jak špagát. Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, co všechno tady bylo skvělé, protože to bylo všechno :)
Četla jsem hned v návaznosti na první díl, navíc postavy mi přirostly k srdci, takže jsem neměla problém se v nich vyznat a líbilo se mi, že měli i svoje vlastní věci k řešení mimo hlavní linky.
Každopádně ten konec!!! Tak to je taková pecka, že každého kdo četl Maasovou už dřív to zvedne ze židle :))) Naprosto dokonalý nápad :)
No a teď už jenom vytrpět to čekání na závěrečný díl :)))

11.02.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Byla jsem připravená na to, že úvod bude poněkud zdlouhavější. Chvíli mi trvalo než jsem se sžila s tím, že svět typický pro Maasovou - svět víl, andělů, bytostí a tak dál - a svět moderní se v tomto případě prolíná. Zpětně rozumím tomu, že z hlediska ústředního motivu konfliktu bytostí a smrtelníků to bylo potřeba, a postupem času jsem si na to zvykla.
Co se týká hlavních postav, tak tam mi chvíli trvalo si na Bryce zvyknout, ale zase, to co mi zpočátku vadilo se ukázalo jako součást příběhu, a následně mi Hunt i Bryce byli super sympatičtí.
Příběh má Maasová vystavěný do posledního detailu, i když se to zpočátku nezdá, má promyšlenou každou linku a každý tah. Přesně ví, co proč rozvíjí a dělá která postava, tam se tomu prostě nedá nic vytknout.
Opět představuje svoji největší přednost a tou je schopnost budovat pomalé, rozvíjející se pouto mezi dvěma - nebo více - lidmi, kteří se neznají a postupně si k sobě hledají cestu. A to umí dokonale.
Rozhodně se cca od sté strany nebudete nudit a i když je rozjezd pomalejší, má svůj smysl a zbytek knihy by bez něj nedával smysl...vydržte to. Pak je to jízda velkolepá, perfektní, smělá a prostě parádní jako vždy :)

29.01.2023 5 z 5

Rekviem Rekviem Lauren Oliver

No, tak to nějak celé dopadlo, ale musím říct, že mi taky připadalo, že to bylo takové dokončené, nedokončené. Přiznávám, že jsem úplně nepochopila pohnutky Alexe proč se choval jak se choval k Leně a asi už jsem moc stará na to, aby mi to přišlo nějak romantické nebo smysluplné. Ale ok, s tím by se dalo ještě žít. Ovšem ten konec mi taky připadal takový divně nedotažený. Ve druhém díle se mi líbil vývoj Juliana, ale v tom třetím, kde se střídají pohledy Hany a Leny mi přišlo, že ten proces Hany mi přišel trochu neuchopitelný. Osobně bych řekla, že první díl byl nejlepší a pak to jde tak trochu dolů. Ale nápad zajímavý a dobrý.

01.01.2023 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Jako je to čtivé, takže to fakt ubíhá. Co kazí dojem jsou nedomyšlená zápletka, postavy jednající více či méně v podstatě neustále nelogicky, příliš mnoho postav, které jsou jen hrubě načrtnuté, žádný velký prostor začít je mít rád....vlastně jediný kdo mi přilnul je Nate...a to ani nevím proč :-))))
Ale když člověk nebude řešit, že to místy nedává smysl, tak je to fakt paráda :)

26.12.2022 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Velmi překvapivě se mi tento díl líbil nejvíc....respektive nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, když už se zde vůbec nerozebírá motiv s Hirtmanem. Samotnou mě překvapilo, že to bylo právě naopak. Perfektní od začátku do konce. A tentokrát mě bavil i konec a rozuzlení i když se v něm s Minierem většinou neshodnu. Takže navnazení na další díl proběhlo na výbornou a jdu na to. :)

31.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodnocení na knihu jsem psala už před nějakou dobou, ale chtěla bych doplnit, že jsem viděla v kině film a taky stojí za to. Prostředí i příběh se jim povedlo zachytit fakt krásně a na to, že filmy nikdy nepojmou celou knihu, tak se jí drželi fakt věrně. Je to moc krásně zpracované, doporučuju.

19.10.2022 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět řemeslně perfektně odvedená práce. Nápad s Gustavem taky na jedničku, postava norské policajtky dobrá. Minier je prostě mistr prostředí a popisu, jeho schopnost popsat pocity i krajinu tak, že se člověk cítí vtažený je dokonalá. Linka s Gustavem je skvěle vymyšlená a dotažená dobře. Co mi nesedlo bylo konečné vyústění, ale v tom se s Minierem poslední dvě knihy rozcházím, takže mě to až tak nepřekvapilo. Nechci se o tom konci moc rozepisovat, abych někomu neubrala zážitek z knihy. Každopádně doufám, že se v dalším díle objasní poslední nevyjasněná záležitost.

19.10.2022 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

(SPOILER) Moc se mi to líbilo, jako vždy nepřekonatelný popis prostředí a atmosféry. Dokonale vystižené zoufalství ze ztrácení kontroly nad svým životem. Přiznávám, že vyústění mě trochu zklamalo, možná jsem si to nějak představovala jinak...ale není to na škodu příběhu. Lehce za vlasy přitažené dokonalé vyřešení příběhu tomu ubírá na logičnosti i uvěřitelnosti (viz hrob), ale navnadění na další díl proběhlo opět na jedničku, takže se do něj pouštím.

11.10.2022 4 z 5