Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Hezká zpověď dívky, která ve svém životě postrádá milovanou babičku. Spousta věcí jí ji připomíná a vždy se objevují situace, kdy přesně víme, jak by babička jednala nebo co by řekla. Je to hezky napsaný, čtivý deníkový záznam. Autorce jsem velmi rozuměla, také ve svém životě postrádám tuto milovanou ženu, mám na ní tolik krásných vzpomínek.

22.06.2013 4 z 5

Větší poetický slovník Větší poetický slovník Josef Brukner

Tato malá kniha pojednává o rozborech básní, o pojmech s nimi souvisejícími, které aplikuje do jednotlivých ukázek a dále je rozebírá a vysvětluje. Je to velmi šikovná věcička ke studiu literatury, naučí nás, jak rozumět básním a jak si všímat jejich konstrukce.

08.06.2013 4 z 5

Můj soukromý nepřítel Můj soukromý nepřítel Amélie Nothomb

Jsem velmi ráda, že se mi podařilo sehnat další Améliinu knihu. Přečetla jsem ji jedním dechem a musím říct, že převrat děje mě naprosto fascinoval až šokoval. Pro tento úžasný mistrný cit psaní Amélii naprosto zbožňuji!

11.05.2013 5 z 5

Příběh se mi zdál ze začátku až moc pohádkový a odpočinkový. Vše se vynořilo až od 14. kapitoly a musím říct, že mě to začalo neskutečně bavit a postupně jsem mezi písmeny našla vše, co je pro tento obrovský příběh tak typické. Musím především pochválit brilantní předzávěr a závěr. Neskutečně se mi líbil Bard a bitva s drakem, jezerní město a úžasní moudří opeření přátelé. Trpaslíci byli, podle mého, takoví malí mamlasové, ale i s nimi jsem docela spokojená. Jediné, na co jsem stále čekala bylo, kde se objeví Gandalf, vždy se tam mihl jen na chvilku a musím říct, že mě to docela mrzelo. Uvítala bych víc jeho přítomnosti. Jinak musím příběh pochválit, je to pěkné odpočinkové fantasy, které mě velmi potěšilo.

02.05.2013 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Překrásná kniha! Ten, kdo ji považuje za knihu pro věřící se velice mýlí. Především je to kniha o Lornině životě, který je plný neuvěřitelných a velmi zvláštních skutečností. Po přečtení jsem si uvědomila, že se dá žít i jinak, lépe. A o tom především kniha je - spousta lidí se v dnešní době chová hnusně, podle, ignorantsky, arogantně... a všichni to víme. Tak proč s tím nic neděláme? Věřím, že všichni chceme lepší svět a máme na to s tím pohnout. Stačí, když se každý nad tím vším zamyslí a začne s kritikou sám u sebe.

Čtení mi dalo hodně poučení do mého života, jsem velmi vděčná za tuto knihu.

11.04.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhledala pouze jako pomoc pro mou seminární práci, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Autorka mě svým příběhem natolik oslovila, že se mi nechtělo knihu odložit. Je to vlastně zpověď jednoho života, který se nevyvíjel tak úplně podle představ. Autorčino unikání do své samoty a následné nalezení útočiště v ní se mi velmi líbí, všichni jsme totiž sami se sebou šťastni a tudíž vždy je nějaká cesta úniku před nešťastným životem.

10.04.2013 5 z 5

Literatura 19. a počátku 20. století (od romantiků po buřiče) Literatura 19. a počátku 20. století (od romantiků po buřiče) Vladimír Prokop

Úžasný přehled české a světové literatury 19. st. a počátku 20.st. Skripta jsou psána velmi čtivě a je v nich vše, co má v dobré literární učebnici být - jak přiblížení doby, tak umění a jeho osobnosti spojené s dobou, tak perfektně přehledný obsah autorů, jejich životů, děl. Nechybí sem tam psané detailní a velmi zajímavé informace, které obohacují znalosti :)

07.04.2013 5 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Krásný historický román o osudu Záviše z Falkenštejna a celého jeho rodu, Vítkovců. V celém příběhu jsem nejvíce milovala Kunhutu, obětavou, silnou a velmi moudrou ženu, českou královnu. Líbí se mi její vztahy s oběma muži, chování v chudé a nelehké době a nakonec oddanost a síla, které tato žena absolutně nepostrádala, ba naopak. Celá doba okolo vlády krále železného a zlatého je krásná a román ji líčí se vším všudy.

V knize se objevuje i Závišova píseň, obohacuje čtení a velmi se mi líbila.

04.04.2013 4 z 5

Lékařská fyziologie Lékařská fyziologie Otomar Kittnar

Novinkou je velký rozsah obrazové dokumentace, v naprosté většině barevné - kniha obsahuje 553 obrázků a 50 tabulek. Rozsahem a kvalitou podobná domácí učebnice na našem trhu v současné době není, a je tak v podstatě jedinou moderní učebnicí, která plně odpovídá sylabům lékařské fyziologie na českých lékařských fakultách.

02.04.2013 4 z 5

Cesta za tajemný Hvozd Cesta za tajemný Hvozd Paul Stewart

Příběhy mého mládí, ach jak ráda na toto mé první pohádkové fantasy vzpomínám. Nepopírám, že jsem se několikrát bála :))) byla jsem ještě malá. Ale kniha je to poutavá a velmi zajímavá, možná se do ní pustím ještě jednou, abych si připoměla tento krásný příběh.

31.03.2013 3 z 5

Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi I. - Pohybové ústrojí Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi I. - Pohybové ústrojí Pavel Petrovický

Tato série knih o anatomii je asi nejlepším studijním materiálem pro studenty lékařských oborů. Z knih se velmi dobře učí, vše je pěkně popsáno, velmi dobře se to čte a je to všechno snadno pochopitelné ;) mohu jen doporučit!

25.03.2013 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Tuto knihu mám od Kinga nejraději. Naprosto mě strhla a já s chutí četla o mladé nerozhodné ženě, která se nakonec postaví svému týrání a rozhodne se s tím něco udělat. Při čtení jsem živě viděla Rose, ženský domov, obchod, restauraci... no zkrátka na mě Kingovo líčení zapůsobilo a byla jsem ohromená z toho, jaké krásné prostředí dokázal v knize vykreslit. A obraz a jeho svět má u mě svůj vlastní šálek obdivu. Naprosto překrásně vylíčené nadpřirozeno, které mi bylo velice příjemné a uchvátilo mě.

22.03.2013 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Tato kniha mě oslovila již pár řádky na zadní stránce, když jsem jí v knihkupectví držela v ruce. A to těmi, kde se píše, že paní Lorna vídá anděly. Opravdu mě to velice oslovilo a řekla jsem si, že tuto knihu si musím okamžitě přečíst. A tak jsem si jí koupila a začetla se. Ani na chvíli jsem nezapochybovala, že by psané řádky nebyly pravdivé. Tato kniha zcela změnila mé vnímání a chápání, co se týče víry a přístupu k ní. Velmi děkuji, že se toto čtení ke mě dostalo.

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Miluji jí, miluji její život, miluji její tvorbu. Za to všechno pusu na obálku, pro ni!

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Velmi hezká a absurdní kniha. Kolikrát jsem opravdu cítila výsměch a nebo naopak rozmar. Četla jsem s chutí a to i po nocích, protože se mi Yossarianův příběh z vojenského prostředí velmi líbil.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluji tento román! Nikdy mě neomrzí postavy, příroda, panství a Bennetovy. Zápletka a vztahy jsou velmi krásné a propracované. Otázka předsudku nikdy nevymizí a na mě zapůsobila i z části svědomitě. Velice krásná a v mé knihovně velmi hýčkaná kniha.

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Velice krásné pokračování dobrodružství mamlase Mrakoplaše a jeho přítele Dvoukvítka. Tuhle dvojici opravdu žeru! Kniha je protkána vtipy a opravdu skvělými situacemi, kdy jsem se zasmála od srdce.

18.03.2013 5 z 5

Je to složitější - Sociální život teenagerů na sociálních sítích Je to složitější - Sociální život teenagerů na sociálních sítích Danah Boyd

Velmi zajímavá kniha, která pojednává o budování sociální identity ve virtuální realitě - především na sociálních sítích. Autorka těží ze svých analýz a rozhovorů s teengery, z prací jiných autorů (mediálních teoretiků nebo psychologů) a zaobírá se tématy jako je identita, soukromí, závislost, gramotnost, nebo hrozby. Kniha je dobrá pro všechny, kteří životu našich virtuálních identit nerozumí a chtěli by je pochopit. Je to zajímavé jak pro laiky, méně zkušené v online světě; tak pro ty, kteří studují mediální obory, nebo obecně se o sociální identitu v online prostředí zajímají.

23.03.2019 5 z 5

Dějiny kolonizací Dějiny kolonizací Marc Ferro

Kniha pojednává o dějinách kolonizací, k této ilustraci vybírá nikoliv nahodile, ale velmi účelně, tu kterou událost/situaci/válku/spor a díky tomu vzniká krásný kontext dané oblasti, soupeřících stran, počátcích konfliktu a pak konflikt samotný se svými důsledky apod. Téma samo by vydalo na tisícistránkovou publikaci, ale v tomto formátu se člověk lépe orientuje, neztrácí a nezapomíná fakta, která se dočetl.

Jedná se tedy skutečně o dějiny kolonizací popsané v jejich počátcích, proměnách a důsledcích. Oceňuji nespletitost díla, zároveň orientaci na související oblasti, které kolonialismus společnosti vštípil - a to všechno v kontextu konkrétní koloniální državy.

22.10.2018 4 z 5

Masová média Masová média Jan Jirák

Velmi rozsáhlá a podrobná kniha věnující se médiím obecně, masovým médiím, síťovým médiím a etapám s nimi spojenými - historie, vývoj, nástup, technologie, změny, přístupy, teorie, normy, legislativa, financování, vlivy atd. Zkrátka tato publikace ukáže čtenáři, jak vlastně média fungují a odkud se vzala. Doporučuji všem, kteří se o téma zajímají, i laikům!

12.09.2017 5 z 5