Lékařská fyziologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to naučná literatura z oboru fyziologie. Vhodná pro studenty Všeobecného a Zubního lékařství na Lékařských fakultách.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154852/lekarska-fyziologie-UUZ-154852.jpg 3.88
Žánr
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Zdravotnictví
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lékařská fyziologie

Přidat komentář
StrYke
11.04.2019

Hrozně špatně strukturovaná učebnice. Některé informace jsou napsány jako pro žáka základní školy, naopak některé, které by zasluhovaly přehledný popis, jsou podány spletí co nejtěžších a nejodbornějších termínů. To samé s ilustračními obrázky - jednoduše představitelným algoritmům jsou věnovány celé stránky, zatímco do zobrazení složitějších struktur těžko představitelných se radši autoři nepouštěli vůbec. Jednotlivé orgánové soustavy jsou sice členěny do kapitol (přirozeně), ale informace jsou v rámci těchto kapitol podávány naprosto hekticky a působí to dojmem "na co si zrovna autor vzpomněl". Jakožto student biologie (a ne medicíny) jsem si navíc všiml i některých "mystifikací" (resp. nepřesných informací) - např. myosin je zde podáván jako nějaké polymerizující vlákno, což vůbec neodpovídá skutečnosti (ale chápu, že medici takové informace asi vědět nepotřebují). Za mě opravdu velké špatné a určitě bych tuto učebnici nedoporučoval. A jestli se z ní musí někdo učit, tak ho upřímně lituji. Opožděně poznamenávám, že mnohem lepší učebnicí fyziologie je Fyziologie od Richarda Rokyty. Je sice méně obsáhlá, ale mnohem přehlednější a čtivější.

Sisi11
02.04.2013

Novinkou je velký rozsah obrazové dokumentace, v naprosté většině barevné - kniha obsahuje 553 obrázků a 50 tabulek. Rozsahem a kvalitou podobná domácí učebnice na našem trhu v současné době není, a je tak v podstatě jedinou moderní učebnicí, která plně odpovídá sylabům lékařské fyziologie na českých lékařských fakultách.


Autor a jeho další knihy

Otomar Kittnar
česká, 1953

Kniha Lékařská fyziologie je v

Právě čtených1x
Přečtených13x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce5x
Chystám se číst1x
Chci si koupit2x