Lékařská fyziologie

Je to naučná literatura z oboru fyziologie. Vhodná pro studenty Všeobecného a Zubního lékařství na Lékařských fakultách.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154852/lekarska-fyziologie-UUZ-154852.jpg 3.88
Literatura naučná, Zdravotnictví
Vydáno · Grada

Kniha Lékařská fyziologie

StrYke

Hrozně špatně strukturovaná učebnice. Některé informace jsou napsány jako pro žáka základní školy, naopak některé, které by zasluhovaly přehledný popis, jsou podány spletí co nejtěžších a nejodbornějších termínů. To samé s ilustračními obrázky - jednoduše představitelným algoritmům jsou věnovány celé stránky, zatímco do zobrazení složitějších struktur těžko představitelných se radši autoři nepouštěli vůbec. Jednotlivé orgánové soustavy jsou sice členěny do kapitol (přirozeně), ale informace jsou v rámci těchto kapitol podávány naprosto hekticky a působí to dojmem "na co si zrovna autor vzpomněl". Jakožto student biologie (a ne medicíny) jsem si navíc všiml i některých "mystifikací" (resp. nepřesných informací) - např. myosin je zde podáván jako nějaké polymerizující vlákno, což vůbec neodpovídá skutečnosti (ale chápu, že medici takové informace asi vědět nepotřebují). Za mě opravdu velké špatné a určitě bych tuto učebnici nedoporučoval. A jestli se z ní musí někdo učit, tak ho upřímně lituji. Opožděně poznamenávám, že mnohem lepší učebnicí fyziologie je Fyziologie od Richarda Rokyty. Je sice méně obsáhlá, ale mnohem přehlednější a čtivější.

Sisi11
02.04.2013

Novinkou je velký rozsah obrazové dokumentace, v naprosté většině barevné - kniha obsahuje 553 obrázků a 50 tabulek. Rozsahem a kvalitou podobná domácí učebnice na našem trhu v současné době není, a je tak v podstatě jedinou moderní učebnicí, která plně odpovídá sylabům lékařské fyziologie na českých lékařských fakultách.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Otomar Kittnar
česká, 1953